Jump to content

Zabawki Wojtka ;)


prezes_wojtek
 Share

Recommended Posts

Mój pierwszy samolot - Multiplex Shark:

Latał tylko tydzień, ale dużo sie na nim nauczyłem :)

 

6ba525ce382eb0aa.png

 

 

Pierwszy samodzielnie zrobiony kit - Multiplex Parkmaster.

Złożony dzięki uprzejmości kolegi Jazza z forum EPHELI - dzwoniłem do niego chyba z tysiąc razy :) Jeszcze raz dziękuje!

Przetwał około miesiąca....

 

d876db0b08c3c000.png

 

 

Samolot który przekonał mnie do zabrania się za samoloty - nie mogłem go nie mieć :)

Zgarnoł całą elektrykę ze świętej pamięci Sharka plus żyroskopy (Spektrum AR636) - lata przy każdym wietrze.

Panie i Panowie: Prosto z Ameryki! Bożyszcze tłumów i gwiazda srebrnego ekranu! Dusty Popylacz aka. Duster by Flight Test.

Wymieniony na PT-17 w ramach wiosennych wyprzedaży garażowych...

 

2d89c9bf4230af9f.png

 

 

Po tym jak pierwszy Parkmaster zakończył swój żywot składając się harmonijkę (uderzenie na pełnej prędkości w ziemię przy wyjściu z odwróconej pętli) trzeba było zrobić 2giego - tym razem wersja pancerna oparta na doświadczeniach pokoleń :)

Tego raczej nie da się złożyć w hamonijkę: 2x10mm carbonu w kadłubie i 1x12mm w skrzydłach na to nie pozwoli :)

 

009ef2613a75e8b2.png

 

 

ELECTRIFLY L-39 Albatros - mój pierwszy EDF.

Dorobione podwozie dzięki oprzejmości kolegi z Chudoby który podarował mi gotowy zestaw i chłopaków z Baleya którzy pomogli mi wymyślić skrętne przednie kółko.

 

Trudny i długi start, ale jak już był w powietrzu szło mu całkiem nieźle :) Długo nie polatał - jego resztki posłużyły do budowy AlbaMastera (razem z resztkami pierwszego ParkMastera).

 

85ceb01f4321ef9b.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nowy członek rodziny:

Starmax F-18 EDF 64mm "rozwiercony" na 70mm z turbiną Wemotec Mini Fan evo i silnikiem HET2W20 :)

620g wagi bez pakietu czyli około 150g więcej niż w "instrukcji".

 

GPS pokazał ~130kmk/h przy 3S, 37A i 375W (pakiet Redox 1300mAh 11,1V 30c)

 

4bf9b324a39d8d2e.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

AlbaMaster ;)

 

Powstały z resztek pierwszego Parkmastera i podrasowanego Albatrosa.

 

Opisany na forum: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/49836-albamaster/

 

- masa 550g RTF (pakiet Redox 1300mAh 30C)

- obciążenie powierzchni skrzydła ~34g/dm2

- turbina 55mm z silnikiem 4040vk generuje 460g ciągu przy 16A

 

Rozebrany na części w ramach wiosennego odświeżania stajni - kto wie z co niego powstanie...

 

83783a5492a0c247.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hype Interceptor II

 

 

Kupiony jako lekka używka bez turbiny, silnika, regulatora i żyroskopów. Dostał walającego się w kącie YEPa 30A z dorobionym radiatorem i nową turbine 50mm ChangeSun 12 łopatek z outrunnerem 4900KV (12 godzin wyważania najpierw silnika, potem turbiny a potem ich razem - sic!). Ślicznie brzmi i pięknie lata :)

 

Waga RTF: 472g (z pakietem 3S Redox 1300mAh)

Ciąg: 360g przy 36A

Prędkość maksymalna >200km/h :)

 

Krawędzie natarcia i spód kadłuba wzmocniony żywicą żeby lądowania nie niszczyły modelu. Również skrzydła zostały przyklejone do kadłuba na żywicę żeby model był sztywniejszy w locie "na żyletkę" (tak, tak - ma funkcjonalny ster ogonowy).

Ostatnio doszło żyro Spektruma (AR636) po świętej pamięci Dustym i teraz I2 stał się moim ulubionym modelem: startuje z ręki, lata w każdych warunkach i ląduje byle gdzie.

 

17e02d54e35efc7b.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

PT-17 Stearman by SonicModell / HobbyKing

 

 

Kiedy Dusty stał się już tylko ozdobą ściany trzeba było coś zmienić. Na garażowej wyprzedaży u kolegi z Chudoby znalezłem takie cudeńko.

Było trudne do okiełznania jeśli chodzi o ster wysokości i ogólną nerwowość góra/dół więc udało się dobić targu.

Po likwidacji paru fabrycznych baboli, wymianie serw na cyfrowe i dołożeniu wagi na nosie model wreszcie sprawuje się jak należy. W nagrodę dostał śliczne drewniane śmigiełko XOAR PJN 12x6.

 

Drugiego dnia podczas awaryjnego lądowania udało mi się pourywać wszystkie mocowania górnego płata. Ponieważ żaden z dystrybutorów nie ma ich w swoje ofercie zamówiłem takowe z fabryki... jeden kłopot... fabryka nie sprzedaje pojedynczo... No więc musiałem zamówić 10 sztuk :)

Jeśli ktoś kupi/ma ten samolot i przy twardym lądowaniu też mu się zdarzy połamać wing struty to zapraszam - mam 9 orginalnych kompletów do sprzedania w cenie fabrycznej :)

 

622a183f2a584109.png

 

Dzięki zmyślności kolegi AndyCopter opisanej na forum http://pfmrc.eu/index.php?/topic/48170-oświetlenie-lotnicze-modelu/ PT-17 dostał jeszcze jeden makietowy dodatek:

 

0d5501cd1811cb86.png

 

Śliczny makietowy wygląd, dźwięk drewnianego śmigła i mrugające światełka - żadne dziecko nie potrafi przejść obok tego modelu obojętnie :)

 

 

 

A6M5 Zero by NaPolskimNiebie

 

 

Hmm... Zacznę od małego ochrzanu dla producenta: NIGDZIE nie ma na zdjęć środka sprzedawanych zestawów (może z dosłownie z kilkoma wyjątami) - nie wiem czy kupuję kwadratowy kawałek pinaki czy powycinane na kształt samolotu elementy do ewentualnego wycięcia w środku. Gdybym wiedziedział że dostanę kwadratowy kadłub pewnie kupił bym coś innego już wyciętego na kształt samoltu. Proszę być uczciwym i publikować zdjęcia KITów na stronie...

 

Samo składanie przebiegło w dość bezproblemowo: pianka EPP jest bardzo dobrej jakości, naklejki mają dobry i mocny klej a elementy powycinane są w miarę składnie - jedynie skrzydła wymagały przeróbek bo były niesymetryczne. Celem było zrobienie modelu maksymalnie lekkiego więc walka była o każdy gram:

43g silnik przylutowany do regulatora, 3x5g serwa, pojedynczy pasek carbonu 10x0.1 w skrzydle, żadnych metalowych złączek czy zbędnych elementów. Nawet użycie żywicy ograniczyłem do minimum (ogon i mocowanie silnika) a większość modelu zrobiona jest na UHU Pora.

 

Całość modelu po malowaniu ma niecałe 340g RTF z pakietem 1000mAh co daje 15min lotu na śmigle APC 7x3,8

 

To mój pierwszy combat i bardzo fajna zabawka :)

 

 

103c0726782488bf.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Miałeś i masz fajne modele. Niektórymi modelami chyba bałbym się latać , aby nie rozbić .Mam tak ja Ty P-17 i mimo, że to przewidywalny model jednak mi udało się uszkodzić go przy lądowaniu /pomógł mi w tym wiatr / nie mniej stało się tak ze popękały mi wsporniki skrzydeł. Sam dorobiłem je że sklejki , ale to nie to. Czytając Twój opis posiadanych modeli przeczytałem o tym ,że jesteś potentatem na wsporniki do skrzydeł P-17. Jeżeli jeszcze nie upłynniłeś wszystkich , to czy mógłbym odkupić od Ciebie 2 komplet?

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.