Skocz do zawartości

Power Box Expert 40/16


wdanilowicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zakupiłem ostatnio takie urządzenie na allegro  http://www.rcskorpion.pl/towar/4215-powerbox-expert-combo-z-przelacznikami-powerswitch-set/

 Power Box Expert 40/16. Nie zwróciłem uwagi że urządzenie jest zasilane tylko dwoma typami akumulatorów (zasilanie - 4 lub 5 cel NimH lub NICd) i powstał problem ma akumulatory lipo i nie chciałbym w modelu zmieniać źródła zasilania. Ze specyfikacji wynika że można to urządzenie zasilać maksymalnym napięciem (Zakres napięcia działania 4.0V ~ 8.0V,) czyli wynika że 8V jest dopuszczalne. Moje pytanie jest następujące czy można zasilać to urządzenie z pakietu   lipo 2s ?

Dopuszczalne napięcie będzie przekroczone o 0.4V. Proszę o sugestię może ktoś z kolegów ma podobne urządzenie. Zastanawia mnie również informacja producenta (prąd wyjściowy 2x 20A,) jak z akumulatorów NimH i Nicd wyciągnąć taki prąd.

 

pozdrawiam

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że nie będzie problemu z zasileniem z LIPO 2S. Napięcie na obciążonym pakiecie trochę spadnie.

Załącz na próbę i kontroluj temperaturę.

A co do 2x20A to pewnie możliwości samego urządzenia, źródło już trzeba samemu załatwić. W specyfikacji wzięli zasilacz o sporym prądzie i tak wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ze specyfikacji wynika że można to urządzenie zasilać maksymalnym napięciem (Zakres napięcia działania 4.0V ~ 8.0V,) czyli wynika że 8V jest dopuszczalne. Moje pytanie jest następujące czy można zasilać to urządzenie z pakietu   lipo 2s ?

(...)

 

Możesz zasilać ten moduł z pakietu 2S ale wyłącznie poprzez regulator BEC który daje napięcie w podanym zakresie. Typowo powinno być to 5V (niektóre regulatory BEC np. DJI podają napięcia w zakresie 6-7V). Jeśli myślisz o podłączeniu zasilania modułu bezpośrednio pod pakiet, spalisz urządzenie.

 

Wyjścia 2x 20A oznaczają, że dla każdego z pakietów, głównego i backup można tyle pobrać i bezpiecznie przekazać na wyjścia. A mówić prościej, powinieneś dobrać tak odbiorniki (np. serwa) by tych wartości nie przekraczać podczas maksymalnego poboru prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie myślałem, że to urządzenie jest jednocześnie BEC.

Dalej twierdzę, że można to zasilić z 2S pod warunkiem, że serwa będą z rodzaju HV czyli pracujące pod 2S.

To pudełko ma moim zdaniem tylko sens przy zasilaniu z baterii. Inaczej to tylko sam BEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zasilać ten moduł z pakietu 2S ale wyłącznie poprzez regulator BEC który daje napięcie w podanym zakresie. Typowo powinno być to 5V (niektóre regulatory BEC np. DJI podają napięcia w zakresie 6-7V). Jeśli myślisz o podłączeniu zasilania modułu bezpośrednio pod pakiet, spalisz urządzenie.

 

Wyjścia 2x 20A oznaczają, że dla każdego z pakietów, głównego i backup można tyle pobrać i bezpiecznie przekazać na wyjścia. A mówić prościej, powinieneś dobrać tak odbiorniki (np. serwa) by tych wartości nie przekraczać podczas maksymalnego poboru prądu.

Zastanawiam sie czy  nie można by zastosowac dwóch diod połączonych szeregowo spadek napięcia na każdej z nich to 0,6V , co dało by 1.2V. Przy zasilaniu 2S Lipo dało by napięcie wyjściowe 6.2 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie myślałem, że to urządzenie jest jednocześnie BEC.

Dalej twierdzę, że można to zasilić z 2S pod warunkiem, że serwa będą z rodzaju HV czyli pracujące pod 2S.

To pudełko ma moim zdaniem tylko sens przy zasilaniu z baterii. Inaczej to tylko sam BEC.

Rozebrałem to urządzenie i trzeba przyznać pod względem elektroniki nie prezentuje sobą nic. Urządzenie nie da się uszkodzić większym napięciem zasilającym ponieważ napięcie wejściowe jest równe napięciu wyjściowemu. Uszkodzić można odbiornik i serwa nie przystosowane do wyższych napięć niż 6V. Urządzenie zawiera w sobie diodę schottkiego oraz miernik napięcia. Cena tego urządzenie jest niewspółmierna do tego co sobą reprezentuje. Dziwie się ze na polskim rynku nie ma producenta.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.