Skocz do zawartości

silnik rc 550


Mieciu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :)

Przyszedł do mnie dzisiaj silniczek 550 do vrx sword http://katowice.redcart.pl/p/239/13189/silnik-550-brushed-motor-szczotkowy-sword-i-blade-czesci-vrx-hsp-himoto-samochody-i-czesci.html Zamontowałem go do auta i poszedłem na testy. Wszystko ładnie było tylko co jakiś czas po zbliżeniu aparatury do modelu silnik zaczął samoczynnie ruszać (pulsować). Wróciłem do domu. Doszedłem do wniosku że trzeba wlutować kondensatory. Wlutowałem 3 kondensatory 100nF w taki sposób: od obudowy do jednej szczotki, potem od pierwszej szczotki do drugiej i od drugiej do obudowy. Znowu zamontowałem silnik i to samo co wcześniej. chyba nawet jeszcze częściej to się zdarza i szybciej się kręci silnik. Dodam jeszcze że w regulatorze kiedyś spalił się jeden tranzystor który już wylutowałem. Był on odpowiedzialny za jazdę w tył.Co może być powodem że silnik samoczynnie rusza? I od razu dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.