Skocz do zawartości

Połaczenie: silnik 3f + regulator (kolory przewodów)


GRZEGORZ KIELSA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Żadnego znaczenia nie ma kolor przewodów w silniku.Jak podłączysz i będzie kręcił w drugą stronę to poprzekładaj między sobą dwa dowolne przewody w silniku.Czasem tak bywa że producenci stosują jednakowe kolory na wyjściu reglerków albo na przewodach silnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

zazuPOL47 dobrze mowi srodkowy kabel w silniku podlancza sie do srodkowego kabla w reglu a na pozostale lewy i prawy obojenie tak zeby silnik krecil sie w lewo patrzac od przodu ,ja jak podlonczylem obojetnie to nad palilem regiel i jak dawalem gaz to chodzil w pozycji koncowego wychylenia drazka od gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły zółty silnika podpina sie do środkowego na reglerze

b-z-d-u-r-a

Kolory kabli w silniczkach mogą byc zupełnie dowolne, wszystkie jednakowe, albo nawet tylko w emalii.

Jak nawiniesz jakikolwiek silniczek, to zrozumiesz dlaczego.

 

srodkowy kabel w silniku podlancza sie do srodkowego kabla w reglu .... jak podlonczylem obojetnie to nad palilem regiel

b-z-d-u-r-a do kwadratu, nie powtarzajcie po sobie takich głupot, bo się ludziom utrwali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy wszyscy piszemy o takim samym układzie? Chyba zawsze w modelarstwie występuje układ z symetrycznym źródłem i symetrycznym odbiornikiem,a w takim można dowolnie zmieniać kable. Z niedowierzania, że można uszkodzić regulator przez złe podpięcie kabli zrobiłem eksperyment. najpierw podpiąłem regulator z silnikiem tak, jak leci-środkowy do środkowego, lewy do lewego..., odpaliłem. Wszystko działa. Potem zamieniłem zewnętrzne kable. Działa. Potem podpiąłem środkowy regulatora ze skrajnym silnika. i tutaj wielkie zaskoczenie... działa. Dla pewności podpiąłem pod środkowy regulatora drugi skrajny silnika, też działa.

Widać mam jakiś popsuty regulator albo silnik, bo działa niezależnie od połączenia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.