Skocz do zawartości

EMAX 2210/30 -jak przesunac ośke?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki silniczek, problem w tym, że oś silnika wystaje od strony rotora. Ja chciałbym aby wystawała od strony statora/ mocowania. Odczepiłem zawleczkę, ale nadal coś trzyma - normalnie ośka powinna wyjść lekko wraz z rotorem - przy statorze jest chyba jeszcze jakieś zabezpieczenie - może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to to,ja tak kiedys mialem.

Na osce jest zawleczka,ale nie taka tradycyjna ale w formie ringu.Takie prawie koleczko z b. cienkiego stalowego drutu.Zeby bylo niewidoczne,umiescili je b. blisko obudowy.trzeba sie naprawde dobrze przyjrzec zeby zobaczyc ten wynalazek.Srubke na imbus na osi to spoko widac,ten patent prawie nie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej też miałem taki problem z emaxem bl2215/25... miałem wykrzywioną ośke i zdjąłem zawleczke, odkręciłem śrubkę a rotor dalej siedzi i nie ruszy. Przez co niestety, przez moją niewiedze zastosowałem pręcik o średnicy ośki (czyli w tym przypadku 3mm) i młotek i poprostu wybiłem rotor z ośką. Przez co (najprawdopodobniej, ale nie jestem pewien) uwaliłem łożysko, które mnie potem kosztowało 30 zł. Innego sposobu nie znalazłem, ale potem po naprawie w sklepie (modele.sklep) jakoś mam to teraz zrobione, że moge swobodnie wyciągać ośke...

 

Czyli koniec końcem nie wiem czy Ci to pomogło, ale mówie jak było w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle fotki mam wrażenie że na ośce jest jeszcze jakiś pierścień przy samym łożysku.

No tak jest taki pierścień ale on nie blokuje nic... w sumie nawet nie wiem po co on jest. Można go normalnie zsunąć.

 

PS: wygląda na to że wszystkie emaxy mają taką samą budowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl, masz dobre wrażenie :)

 

Teraz tak -jeśli demontaż tego wymagać będzie pracy z ryzykiem uszkodzenia silnika to zostawiam sprzęt tak jak jest - przyda się i to drugie mocowanie, jeśli natomiast byłby na to prosty sposób - z chęcią posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.