Skocz do zawartości

Skladanie elektroniki POMOCY!!!


adam99999

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Na złaczu do balancera

Czyli na tej wtyczce którą podłączasz do balancera. W ten sposób możesz sprawdzić napięcie całego pakietu jak i poszczególnych ogniw.

Podłącz woltomierz do zewnętrznych pinów - napięcie całego pakietu.

Podłączaj woltomierz do sąsiednich pinów (czyli 1 i 2, 2 i 3, 3 i 4) - trzy wyniki dla trzech ogniw.

Tylko uważaj byś spięcia nie zrobił!!

Jak posprawdzasz to podaj wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy regulatorze nie nie sprawdzałem ani nawet nie wiedziałem ze jest coś takiego musze go poszukac:) Tak przy nowej bateri działa miernik ale nawet jak chcem sprawdzić prąd w kontakcie to pokazuje tylko 001 i miga jakaś kreska z boku czyli miernik pewnie jest do bani. A i jeszcze mam takie pytanko gdzie znajduje sie ten przełącznik mam regulator 30A tower pro i jakoś go nie widze. Mysze rozciać tą osłonke czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Bo często regulatory mają tak: (dla silnika szczotkowego)

2 kable od akkusa

2 kable od regla do silnika

3 kable połączone ze sobą idące do odbiornika

I kabelek od wyłącznika.

Jak np tu: spin22m.jpg

Tam po lewej stronie, pomiędzy dwoma grubszymi kablami , pod tymi trzema cieńszymi

Tyle że tutaj jest to regiel do 3f, ale to nie robi różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nei ma takiego cieńszego kabelka wiec nie trzeba chyba nic robić. Jutro kupie miernik napiecia i zobacze co mi nowy pokazuje bo ten to jakis lipny. Nawet w kontakcie źle pokazuje tak jak wyżej pisałem. Macie jeszcze jakieś pomysły czy czeka mnie kupno nowego pakietu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw z nowym miernikiem.

No chyba że miernik masz dobry, a pakiet i gniazdko rozwalone, ale to chyba już jest niemożliwe. :mrgreen: Kup miernik nowy i spróbuj.

Wiesz, ja nawet w MT (młody technik) mam plany jak zbudować miernik prądu za pomocą pudełek od zapałek, pinezki, zapałki i drutu nawojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak pakiecik jest do du..

Może nie do końca :D

Zanim wyrzucisz pakiet zdejmij z niego koszulkę i zobacz, czy nie upaliła Ci się końcówka jak zrobiłeś zwarcie (pisałeś, że coś błysnęło).

Czasami (jak masz szczęście) daje się jeszcze coś dolutować, a już na pewno z 3 celowego zrobić 2 celowy.

 

PS

Inna sprawa, że powinny ci wskazywać napięcie pozostałe cele przez gniazdo serwisowe pakietu (to z cienkimi przewodami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.