Skocz do zawartości

Skladanie elektroniki POMOCY!!!


adam99999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś dostałem już ostatnią cześć do mojego RDW5 i mam pytanie. Zamówiłem do połączenia tych wszystkich kabelków o takie końcówki http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=26_37&products_id=163 3 do połączenia regulatora z silnikiem i 2 takie http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=26_37&products_id=164 do połączenia regulatora z pakietem. I tu nasuwa sie moje pytanie jak mam połączyć te końcówki z kabelkami to sie jakoś lutuje czy może jakimiś śrubkami??? A i mam jeszcze jedno pytanko jak prawidłowo podłączyć regulator z silnikiem??? Chodzi mi o to żeby nie pomylić który kabelek do którego z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przede wszystkim przydaje się mocna lutownica. Ja zawsze trzymając w kleszczykach banan do góry otworem nagrzewam go i przy okazji zalewam otwór cyną, potem oblutujesz sobie końcówkę od regulatora co by była w cynie, potem rozgrzewając bananek aż się roztopi zalegająca tam cyna wsuwam końcówkę od regla do otworu przytrzymuje chwile co by się zespoliło i odkładam do zastygnięcia.Nie jest to łatwe ale nabierzesz wprawy.Jak ktoś zna inny sposób to chętnie poznam :wink: .

Co do drugiego pytania jeśli będziesz miał na wyjście do silnika z jednej strony np. tylko męskie wtyki to nie ma problemu sprawdzisz kolejność, jeśli będzie źle to zmienisz.Ale założenie jest takie jeśli nie masz kolorów od silnika ,wpinasz środkowe wyjście z silnika w środkowe regla po czym zewnętrzne tak jak są ustawione gdy silnik jest do góry i regiel(leżą)

Może coś pomogło :wink:

Edit-Uzupełnij profil :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założenie jest takie jeśli nie masz kolorów od silnika ,wpinasz środkowe wyjście z silnika w środkowe regla po czym zewnętrzne tak jak są ustawione gdy silnik jest do góry i regiel(leżą)

:shock: :shock: :shock: Podłączasz dowolnie. Jeśli silnik obraca się nie w tą stronę, zamieniasz miejscami dwa dowolne przewody. W niektórych regulatorach zmieniasz kierunek obrotów programowo.

Może nie jest to dla Ciebie oczywiste, ale wszystkie końcówki muszą byc dokładnie zaizolowane, najlepiej koszulką termokurczliwą. Połączenia tylko lutowane, ewentualnie zacisk + lutowanie.

Do połączenia regulator - pakiet lepsze są końcówki JST dla mniejszych prądów, lub T-deans do większych. Masz wtedy gwarancję, że nie pomylisz polaryzacji i nie zrobisz zwarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem poskładałem wszystko i nic nie chodzi:( co mam zrobić czy regulator powinien zapiszczeć czy coś po podłączeniu do pakietu bo nic nie słychać wogle nie nie chodzi POMOCY A i jeszcze jedno miałem taka dziwną wtyczke przy pakiecie i musiałem ją uciąć żeby można było podłączyć do regulatora poprzez te wtyczki i jak ucinałem ta wtyczke to miałem naładowany pakiet i coś błysneło. Czy to od tego mogł sie zepsuć pakiet i teraz nie chodzi mi nic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A i jeszcze jedno miałem taka dziwną wtyczke przy pakiecie i musiałem ją uciąć żeby można było podłączyć do regulatora poprzez te wtyczki i jak ucinałem ta wtyczke to miałem naładowany pakiet i coś błysneło. Czy to od tego mogł sie zepsuć pakiet i teraz nie chodzi mi nic???

Pewnie przecinałeś wszystkie kabelki na raz :D zrobiłeś spięcie... Czy pakiet mógł się uszkodzić? teoretycznie mógł ale nie musiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie uciołem zadnego kalba od balancera tylko ucinełem pojedyńczo te grube kable i jak przeciołem 1 to coś błysneło i dalej już nic dodam że pakiet był naładowany. Wiec co to moze być pakiet do du.. czy cos innego??? A i czy regulator podczas podłączenia do poakietu powinien zapiszczeć czy coś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od regulatora, większość piszczy. Ale np. jak podłączam pakiet do regla bez silnika to pakiet nie piszczy ale BEC działa, tzn. podaje prąd do odbiornika i serw.

Masz możliwość sprawdzenia napięcia na poszczególnych celach? Jeśli zrobiłeś króciutkie spięcie a pakiet nie spuchł to i tak powinien mieć na tyle napięcia by uruchomić ten obwód. Ja bym stawiał na to że gdzieś połączenia nie ma (zimne luty itp.). A jaki masz odbiornik? Może to on 'blokuje' ci wszystko jeśli podłączasz pakiet do regla przy wyłączonej apce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak przy wyłączonej i przy właczonej też próbowałem i nic. A podłączyłem to tak silnik do regla regiel do pakietu i regiel do osbiornika serwa tez. Tak powinno być??? Niewiem co jest nie tak. Jak bym wiedział jak wstawić fotki to bym powklejał pare. A pakiet wygląda na normalny. A jak jest spuchniety to tylko w jednym miejscu widać czy na całej długości??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.