Jump to content

Skladanie elektroniki POMOCY!!!


adam99999

Recommended Posts

Witam dziś dostałem już ostatnią cześć do mojego RDW5 i mam pytanie. Zamówiłem do połączenia tych wszystkich kabelków o takie końcówki http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=26_37&products_id=163 3 do połączenia regulatora z silnikiem i 2 takie http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=26_37&products_id=164 do połączenia regulatora z pakietem. I tu nasuwa sie moje pytanie jak mam połączyć te końcówki z kabelkami to sie jakoś lutuje czy może jakimiś śrubkami??? A i mam jeszcze jedno pytanko jak prawidłowo podłączyć regulator z silnikiem??? Chodzi mi o to żeby nie pomylić który kabelek do którego z góry dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim przydaje się mocna lutownica. Ja zawsze trzymając w kleszczykach banan do góry otworem nagrzewam go i przy okazji zalewam otwór cyną, potem oblutujesz sobie końcówkę od regulatora co by była w cynie, potem rozgrzewając bananek aż się roztopi zalegająca tam cyna wsuwam końcówkę od regla do otworu przytrzymuje chwile co by się zespoliło i odkładam do zastygnięcia.Nie jest to łatwe ale nabierzesz wprawy.Jak ktoś zna inny sposób to chętnie poznam :wink: .

Co do drugiego pytania jeśli będziesz miał na wyjście do silnika z jednej strony np. tylko męskie wtyki to nie ma problemu sprawdzisz kolejność, jeśli będzie źle to zmienisz.Ale założenie jest takie jeśli nie masz kolorów od silnika ,wpinasz środkowe wyjście z silnika w środkowe regla po czym zewnętrzne tak jak są ustawione gdy silnik jest do góry i regiel(leżą)

Może coś pomogło :wink:

Edit-Uzupełnij profil :wink: .

Link to comment
Share on other sites

założenie jest takie jeśli nie masz kolorów od silnika ,wpinasz środkowe wyjście z silnika w środkowe regla po czym zewnętrzne tak jak są ustawione gdy silnik jest do góry i regiel(leżą)

:shock: :shock: :shock: Podłączasz dowolnie. Jeśli silnik obraca się nie w tą stronę, zamieniasz miejscami dwa dowolne przewody. W niektórych regulatorach zmieniasz kierunek obrotów programowo.

Może nie jest to dla Ciebie oczywiste, ale wszystkie końcówki muszą byc dokładnie zaizolowane, najlepiej koszulką termokurczliwą. Połączenia tylko lutowane, ewentualnie zacisk + lutowanie.

Do połączenia regulator - pakiet lepsze są końcówki JST dla mniejszych prądów, lub T-deans do większych. Masz wtedy gwarancję, że nie pomylisz polaryzacji i nie zrobisz zwarcia.

Link to comment
Share on other sites

No i mam problem poskładałem wszystko i nic nie chodzi:( co mam zrobić czy regulator powinien zapiszczeć czy coś po podłączeniu do pakietu bo nic nie słychać wogle nie nie chodzi POMOCY A i jeszcze jedno miałem taka dziwną wtyczke przy pakiecie i musiałem ją uciąć żeby można było podłączyć do regulatora poprzez te wtyczki i jak ucinałem ta wtyczke to miałem naładowany pakiet i coś błysneło. Czy to od tego mogł sie zepsuć pakiet i teraz nie chodzi mi nic???

Link to comment
Share on other sites

...A i jeszcze jedno miałem taka dziwną wtyczke przy pakiecie i musiałem ją uciąć żeby można było podłączyć do regulatora poprzez te wtyczki i jak ucinałem ta wtyczke to miałem naładowany pakiet i coś błysneło. Czy to od tego mogł sie zepsuć pakiet i teraz nie chodzi mi nic???

Pewnie przecinałeś wszystkie kabelki na raz :D zrobiłeś spięcie... Czy pakiet mógł się uszkodzić? teoretycznie mógł ale nie musiał...

Link to comment
Share on other sites

Nie nie uciołem zadnego kalba od balancera tylko ucinełem pojedyńczo te grube kable i jak przeciołem 1 to coś błysneło i dalej już nic dodam że pakiet był naładowany. Wiec co to moze być pakiet do du.. czy cos innego??? A i czy regulator podczas podłączenia do poakietu powinien zapiszczeć czy coś???

Link to comment
Share on other sites

To zależy od regulatora, większość piszczy. Ale np. jak podłączam pakiet do regla bez silnika to pakiet nie piszczy ale BEC działa, tzn. podaje prąd do odbiornika i serw.

Masz możliwość sprawdzenia napięcia na poszczególnych celach? Jeśli zrobiłeś króciutkie spięcie a pakiet nie spuchł to i tak powinien mieć na tyle napięcia by uruchomić ten obwód. Ja bym stawiał na to że gdzieś połączenia nie ma (zimne luty itp.). A jaki masz odbiornik? Może to on 'blokuje' ci wszystko jeśli podłączasz pakiet do regla przy wyłączonej apce.

Link to comment
Share on other sites

Pokaż zdjęcia jak to podłączyłeś.

Po podłączeniu aku do regla powinien odezwać się regulator (a raczej silnik), nawet jak masz słaby pakiet (chyba że poniżej 4V) ale to byłby już koniec pakietu.

Czy pakiet jest napuchnięty?

Link to comment
Share on other sites

No tak przy wyłączonej i przy właczonej też próbowałem i nic. A podłączyłem to tak silnik do regla regiel do pakietu i regiel do osbiornika serwa tez. Tak powinno być??? Niewiem co jest nie tak. Jak bym wiedział jak wstawić fotki to bym powklejał pare. A pakiet wygląda na normalny. A jak jest spuchniety to tylko w jednym miejscu widać czy na całej długości??

Link to comment
Share on other sites

A gaz masz na samym dole jak podłączasz pakiet?

U mnie też była cisza gdy przypadkowo podłączyłem regler do odbiornika na odwrót tą trzy-pinową wtyczką. A podłączasz regiel do odpowiedniego kanału w odbiorniku?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.