Skocz do zawartości

Oj te aparatury??


Mortez

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

co ma pasować? toć to odbiornik i nadajnik tej samej firmy, jak mogą nie pasować? a kwarce masz? wątpie, więc w 4hobby jest komplet e-sky za 15zł :)

 

ja słyszałem że to nadajnik jak każdy inny tylko bez kompa, miksera i bajerów, a zasięg zależy od odbiornika, nie znam nikogo i nie czytałem kto by narzekał na zasięg nadajnika e-sky na normalnym odbiorniku (choćby e-sky), w helikopterach mówią że 100m, ale tam siedzi żyro, odbiornik, mikser i regiel 4w1...

 

ja zakupiłem tanio nadajnik + interface, z czasem będę zbierał na jakiegoś optica czy mx12 a teraz tym będę latał, i akurat jak będzie mi za mało kanałów, komputera będę miał kasę na coś lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że to nadajnik jak każdy inny tylko bez kompa, miksera i bajerów, a zasięg zależy od odbiornika, nie znam nikogo i nie czytałem kto by narzekał na zasięg nadajnika e-sky na normalnym odbiorniku (choćby e-sky), w helikopterach mówią że 100m, ale tam siedzi żyro, odbiornik, mikser i regiel 4w1

Cale szczescie ze podajesz wyraznie-ja slyszalem.

to nadajnik jak każdy inny tylko bez kompa

 

Tu dla wyjasnienia-jest inny.I to istotnie.Stad wynika tez i zasieg.

Sprawdzone empirycznie-nie zaslyszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem, jedni tak inni tak, prawda pośrodku... niektórzy przekonywali mnie że będzie większy zasięg niż widzę, więc na początek dobra aparatura na kilka modeli, a za jakiś czas można kupić dobrą (lepsze to niż czekać rok, dwa bez modelu żadnego...) a tą potem za te 30zł można sprzedać...

 

a więc jak u Ciebie było z zasięgiem? z jakim odbiornikiem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Zasięg zależy od odbiornika>również.Ale jeżeli nadajnik promieniuje 100mW i ma zasięg 200 m to nadajnik o mocy 400mW będzie miał zasięg 400m(przynajmniej taka jest teoria).Szukałem danych nadajnika E-sky no i nie znalazłem.Pozostaje kwestia anteny.Moc 100mW w długiej antenie będzie lepiej wypromieniowana niż ta sama moc z krótkiej.Ciekawy jestem czy E-sky wypromieniuje chociaż te 100mW.Chciałem się dowiedzieć jaki to radio ma pobór prądu z pakietu.Można by wyliczyć moc jaką pobiera część w.cz i wyliczyć szacunkową moc promieniowania (oczywiście obarczoną błędem, ale chodzi o przybliżony pomiar).Odbiorniki mają znaczenie ale większość ma zbliżoną czułość i raczej stawiam na małą moc nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś link do BEC'a, a nie do regulatora. Mylisz pojęcia.

na silnik serwa i pakiet mam 40 zł

to se neda :(. Musisz dozbierać.

 

Silnik mógłby być np. taki lub taki, serwa np. SG50, pakiet coś podobnego do takiego.

To niestety daje sumę rzędu 130 zł.

No i jeszcze regulator (bo to co pokazałeś w linku to nie jest regulator), np. taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Regulator obrotów silnika ma stabilizator napięcia zasilający odbiornik z pakietu napędowego.Zasilanie odbiornika realizowane jest poprzez kabel wpinany na kanał do sterowania silnikiem.To jest właśnie BEC.Z tego układu również zasilane są serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.