Skocz do zawartości

Oj te aparatury??


Mortez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

prosiłbym o pomoc natomiast mam zamiar kupić sobie pierwszą aparaturę i mam pytanie , ponieważ będzie ona 2-u kanałowa i na jednym kanale będzie silnik bo odbiornik ma potencjometr do regulowania obrotów czyli wznoszenie będzie za pomocą obrotów , a na drugim kanale będzie serwo i otóż moje pytanie czy to serwo ma napędzać na przednich skrzydłach przechył lewo prawo czy tył czy lotki??

 

proszę o odpowiedź aha a ta aparatura to ta http://www.allegro.pl/item336789507_super_zestaw_okazyjna_cena_nadajnik_odbiornik_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Drogi młody kolego może jednak poczytałbyś parę wątków na tym forum dotyczących wyboru aparatury, wiedziałbyś wtedy że taka aparatura jak pokazałeś jest zwykłą zabawką , naprawdę goraco zapraszam do uważnego czytania forum to zmniejszy ilość powtarzających się w kółko postów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to serwo ma napędzać na przednich skrzydłach przechył lewo prawo czy tył czy lotki??

 

jestes tu od stycznia, ale jeszcze za malo wiedzy posiadles. Albo nie czytales zbyt wiele, albo czytales bez zrozumienia tekstu. Sprobuj jeszcze raz podejsc do sprawy, lotnictwo to wielka dziedzina nauki, trudnej sztuki latania aparatami ciezszymi od powietrza. nie zartuje. cala Twoja wypowiedz wskazuje ze masz za malo wiedzy n/t lotnictwa, techniki lotu, sposobu sterowania samolotu. Musisz ta wiedze uzupelnic, poniewaz bez niej Twoje wszelkie usilowania wzbicia sie w powietrze, a budowy samolotu w szczegolnosci beda skazane na niepowodzenie.

Budowa i pilotaz samolotu nie jest wiele bardziej skomplikowany (pisze o modelu0 niz prowadzenie samochodu (prawdziwego), problem polega na tym ze kazdy wie jak sie prowadzi samochod, widzial jak to robi tata, wujek czy dziadek lub mama, w zwiazku z czym jest to czynnosc ktora znamy. natomiast nprawie nikt nie oglada pilota czy modelarza "przy pracy, z tad ta wiedza nie jest mozliwa do przyswojenia w naturalny sposob. I dlatego jest to trudne zagadnienie dla poczatkujacego, takiego adepta jak Ty.

Nie ciagnij dalej tego posta, poczytaj i zadaj juz inne konkretne pytania. a wtedy odpowiemy ci i pomozemy chetnie.

 

Pozdrawiam

Baxter

gg 4214751

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) chodzi mi oto czy pod ten odbiornik można podłączyć silnik i serwo

 

Mortez...

Ja bym pokusił się od razu o coś bardziej niekonwencjonalnego: o podłączenie 2-óch serw...i zrobiłbym hmmm...zdalnie sterowanego ptaka.

Im szybciej będziesz machał drągami tym szybciej i wyżej ptak poleci :jupi:

Zupełnie jak w takiej starej grze na Atari Decathlon czy jakoś tam...dżojstiki się urywało od wykręcenia rekordów świata na 100m.

 

Sorki...ale nie mogłem się powstrzymać.

To forum dzięki nowym robi się (nie)stety coraz zabawniejsze... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baxter nie myśl że jestem głupi pewnie że przeczytałem cały twój tekst ale chodzi mi oto czy pod ten odbiornik można podłączyć silnik i serwo

 

 

Czytales, ale bez zrozumienia tekstu.

Wiec napisze wyraznie, ten pomysl jest beznadziejny, odloz ten pomysl na bok, zainteresuj sie normalnymi modelami, duzo czytaj i za niedlugo bedziesz wiedzial jak to byl glupi pomysl.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki nadajnik to ja mam w heliku 2 kanałowym dragon fly,i tak pozatym to mozna i zrobic samolot dwu kanałowy ale skręt na silnik ,bo aparatura jest pod silniki przyszykowana ,a nie serwa.Lepiej kup zebre.Jest tam wszystko ( nadajnik ,odbiornik , kwarce) , i kosztuje 250zł a potem jakis silnik ,regulator,serwa i materiały i mozna zacząć latac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zapytasz to lepiej poczytaj troche forum. Czemu się uparłeś na takie 2ch gówna? Nie lepiej uzbierać trochę kasy i kupić choćby wyżej wymienioną zebre? Osobiście nie wyobrażam sobie latania za aparaturze samochodowej. To jest twój wybór ale lepiej posłuchaj bardziej doświadczonych modelarzy i nie pchaj się w bagno. W tą elektronikę wpakujesz bez sensu kasy a tak naprawde nie będziesz miał z tego pożytku. Nie za bardzo sobie też wyobrażam jak zrobisz 2ch samolot. Taki samolot trzeba oblatać i np w 3ch samolocie jak coś jest nie tak to dajesz ster wysokości w górę i wznosisz się tu samolot idzie prosto w dół i nic nie zrobisz. Nawet jeśli zrobisz ten samolot i będzie latał to i tak znudzi ci się po 2 lotach i będziesz szukał następnej elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zrobisz 2 kanaly - na silnik i serwo (to ktory ster bedzie obslugiwal zostawiam do poszukania sobie) to samolot nie bedzie latal jak bedzie wiatr, nie da rady ;) jesli nie masz kasy to kup minimum 3 kanaly i bedzie fajnie, na poczatek wiecej nie bedziesz wykorzystywał pewnie a dasz rade polatac ;)

 

ps. juz wiem dlaczego nie moglem znalesc schematu jak sie co steruje w samolotach :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.