Skocz do zawartości

Poturbowany Bixler


lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

Po zaledwie kilku lotach (może z 2 godziny) bixlerem nieprzyjemna sytuacja- model stracił nagle zasięg. Nie odleciałem aż tak daleko, może ze 100 metrów, nagle runął na ziemię z jakichś 20 metrów. Akurat musiał być ustawiony w dół bo poleciał od razu pionowo, zero reakcji na ster wysokości.

Skutki poniżej:

 

25506479ee18db37gen.jpg

 

aa2c699d012e675d.jpg

 

ffc6f7b1051d001d.jpg

 

d9ae1d91f6816e92.jpg

 

Najgorsze jest pęknięcie pod śmigłem. Nie widać dobrze na zdjęciu, ale jakby nie wzmocnienie na dole to myślę, że ogon by całkiem odpadł. Jaki jest najlepszy sposób, żeby to wzmocnić przed sklejeniem? Pręt węglowy, czy co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szybka odbudowa, jeszcze szybsze kolejne krety ;)

 

Dziób jutro poprostuję, część z magnesem jakoś przykleję do skrzydła. Pozostaje kilka pytań:

- Czy wzmacniać kadłub w miejscu pęknięcia? Jeśli tak to przykładowo na wykałaczki, czy kupić jakiś cieniutki pręt węglowy? (bo i tak zamawiam do skrzydeł)

- Czy rurkę do skrzydeł dać takiej średnicy jak była, czy może dać ciut grubszą? (i dlaczego rurkę a nie pręt? Nie będzie wytrzymalszy? Czy dlatego, że jest cięższy?)

- Czym uzupełnić uszkodzony kawałek skrzydła (na ostatnim moim zdjęciu)? bo żadnych kawałków pianki nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ważniejsze jest postępowanie przed KBWL - dlaczego utraciłeś zasięg?

 

I to jest dobre pytanie. Model zaczął się wcześniej dziwnie zachowywać tzn lotki nie działały dobrze przy skręcie w lewo. Wylądowałem, żeby je sprawdzić i obydwie się wychylały. Niepotrzebny był kolejny lot bo zakończył się tak jak widać. 

Zmierzyłem napięcie baterii w nadajniku i miały 1,3V, czyli wychodzi prawie 2V mniej na wszystkich- czy to już duży spadek? W instrukcji kontrolera (CADET 4) jest napisane, że przy słabych bateriach wydaje sygnał dźwiękowy, a nic takiego się nie działo.. 

Teraz kwestia odbiornika- zasięg testowałem tylko na jakichś 50 metrach. Jak duże znaczenie ma ułożenie anten? W jaki sposób je rozłożyć, aby zasięg był możliwie największy? (Są one na tyle krótkie, że na zewnątrz raczej nie sięgną). Wcześniej nic dziwnego się nie działo i odlatywałem na podobne odległości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.