Skocz do zawartości

Reanimacja LiPol`a


AndyCopter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając kilka dni temu z okazji, zrobiłem porządki wśród najróżniejszych materiałów modelarskich jakie zgromadziłem przez ostatnie lata. Zostały przejrzane i posegregowane: część do piwnicy, cześć na śmietnik a inne do wykorzystania.

Wsród tych "na śmietnik", znalazła się ładowarka a raczej balancer "analogowy". Tak jak i znaleziony wśród sterty rupieci, stary pakiet, dawno zapomniany.

Oczywiście nie omieszkałem sprawdzić pakiet - bo może jeszcze żyje ? Napięcie łączne dla 3S wyniosło 6V. Cela 1sza i 2ga po 2,5V, trzecia prawie 1V.

Reanimacja ładowarką Redox bez efektu pozytywnego - od razu zgłaszany był błąd napięcia i ładowanie przerywane.

Przypomniałem więc sobie o owym prymitywnym balancerze analogowym przeznaczonym na śmietnik. Po trzech godzinach ładowania, wynik 12V. Więc nadawał się już aby podłączyć pod Redox'a i dokończyć ładowanie z balansowaniem cel.

W efekcie pakiet "ożył". Czy na długo, to się przekonam niebawem. W ostateczności trafi do utylizacji.

 

Jednak, jeśli Komuś mogła by się przydać taka informacja, to polecam zachować stare analogowe balancery :)

 

IHZPA5E.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzbudzałem pojedyncze cele ładowarką zasilaczową od nimha. Też działało. Kwestia podnisienia napięcie do tych 2,9 V na cele żeby ładowarka sie połapała. Ryzykowne ale działa. Nie wspomnę jednak o wydajności takiego pakietu i bezpieczeństwa. Taki pakiet rzadko kiedy oddaje prąd taki jak powinien i przeważnie po każdym użyciu cele są rozjechane w cały świat. Do nie wymagających modeli może wystarczy. Miej go na oku podczas każdego ładowania i sprawdz czy się za bardzo nie grzeje bo to taka mała tykająca bomba czasowa. W końcu i tak zdechnie. Miejmy nadzieje że obejdzie się wtedy bez strat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd w 2008 wróciłem do modelarstwa po 25cio letniej przerwie, prowadzę dla każdego pakietu dziennik użycia od chwili zakupu. Ten pakiet używałem ostatnim razem w 2013 w lipcu. Od tamtego czasu leżał w zapomnieniu :) A że pakiety zazwyczaj kupuję parami, najzwyczajniej o nim zapomniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.