Skocz do zawartości

Spalony odbiornik ? Aparatura z zestawu RTF


Goju
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcąc zaoszczędzić 30zł na silniku postanowiłem, wymienić łożyska w starym emaxie 2822 i polutować kabelki od faz, no i po podłączeniu nagle z silnika poleciał tylko dymek, to gadam no trudno kupie nowy silnik, tylko problem jest jeszcze z odbiornikiem. Po podłączeniu pakietu przez regulator jak i normalnie(4,8V) pod odbiornik serwa tylko drgną (tzn. wychylą się w maksymalne położenie) i na tym koniec w odbiorniku nie świeci czerwona lampka sygnalizująca zasilanie, czy spalił się też odbiornik? :o 

Aparatura to ta: http://www.verticalhobby.com/kauppa/riccs-ch-24-ghz-with-6ch-receiver-afhds-p-1180.html

Będzie się do niej dało dopasować inny odbiornik ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napięcie na wyjściu z regulatora do odbiornika jest ok czyli powyżej 4,5 V to znaczy ze uszkodzony jest prawdopodobnie odbiornik. Spróbuj podłączyć tylko serwa i zasilanie np 4 xAA pod odbiornik. Chodzi mi o to aby regulator nie był wcale wpięty w odbiornik - może "kradnie" prąd. Otwórz odbiornik jeśli możesz i sprawdź czy nie widać osmolonych elementów. Wydaje mi się że pierwszy strzeliłby regulator niż odbiornik ale mogę się mylić. 

Co do odbiorników to masz podaną informacje w opisie: Compatible with all FlySky AFHDS receivers and transmitters.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem już z 4 xAA i jest to samo, serwa tylko drgną... Potem  jeszcze go rozkręcę  i zobaczę czy wygląda ok, a jak nie to trzeba będzie kupić nowy, tak to jest jak się chce trochę zaoszczędzić :( A regulator może być też walnięty bo strasznie się grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.