Skocz do zawartości

Zakupy - poradźcie! ///inne takie tam


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mieliście okazję przeczytać, chcę sie zabrać do Delfina... Tzn. nie takiego wg planów, z klapami, itd.; ale przynajmniej bardzo podobnego z wyglądu. Rozpiętość - ok. 1,6m!

 

I tak se chopoki myśle :) , o czym by tu pomyśleć, i ewentualnie w co zainwestować. Mam 3 mini Conrady (ES - 05)... Chyba za mało...

Moja propozycja jest taka:

- 2 takie serwka: http://www.allegro.pl/item155150411_servo_es_03_jr_1_5_kg_gwarancja_prosto_z_conrad.html (chyba są nieco silniejsze, co nie? Na usterzenie by były... A te stare na lotki.

- trochę balsy (trochę mam), może tak za 20 - 30zł

- nieco sosny na wzmocnienia (listewki)

- epidian z utwardzaczem z www.majsterklepka.prv.pl - w miarę tanio mi się wydaje w tym sklepie

- rowing węglowy czy coś takiego :)

- sklejka (jakie grubości? Tylko nie za dużo!)

 

I co na pokrycie? Folia? Czy może cellon i japonka?

Samą tkanię szkalną powinienem skombinować...

Jak byście to skomentowali? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znowu zrobisz to po ,,swojemu" to wyjdzie kiszka większa lub mniejsza.

W.Schier dobrze to przemyślał i sprawdził i przetestował w locie w różnych warunkach ,miejscach itd,itp .

Albo robisz Delfina z jakimiś drobnymi zmianami albo lepiej zdecyduj się na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwnie do tego podchodzisz. Jeśli chcesz zbudować model i nim latać to bierzesz plan (albo go sam tworzysz), z kórego robisz model, sporzadzasz specyfikację niezbędnych materiałów i osprzętu i porównujesz z tym co masz. Z różnicy wychodzi dokładnie co trzeba kupić. Jeśli budżetu nie starcza na wszystko to kupujesz materiały do budowy a na brakujący osprzęt w międzyczasie zbierasz. To jest proste jak budowa cepa i nie bardzo wiem o co chodzi w Twoim zapytaniu. Jeśli chcesz utwierdzenia w przekonaniu, że te conrady będą idealne do Twojego modelu to jesteś w błędzie. Te co masz są chyba mocniejsze i powinny wystarczyc do rekreacyjnego latania. Te podane w linku nadają się raczej tylko do depronów. Pamiętaj, ze jak mamy mało kasy to nie stać nas na byle co. Ja mam 20 -letnie serwa hiteca, które nadal są sprawne i ich używam, choć ta firma nie uchodzi za najlepszą. Conrady z pewnością tego wieku nie dożyją a ich zawodność jest wielokrotnie większa. Zdecydowanie polecam wydać pieniądze raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serw:

Zamówiłem dla mnie i dla kolegi łącznie 6sztuk conrad es-03 i wszystkie zwróciłem :evil: w jedną stronę sie wychylały a w drugą tylko dop połowy i się zacinały. Dwa z nich były rozbierane :? było to widać po śrubkach bo miały ostro zjechane łepki. ODRADZAM ZAKUPU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem trochę źle zrozumiany...

Z kasą u mnie bardzo ciężko, na pewno bym nie kupił tego wszystkiego od razu!

Na Hiteczne serwa mnie nie stać. No chyba, że kupiłbym tylko je i długo dalej nic (a samymi serwami nie polatam). A ten moje mini Conrady o ile pamięć mnie nie myli, są nieco słabsze od tych co podałem powyżej.

 

A co do Delfinka - tego idealnie wg planów W. Schiera na pewno nie zrobię... Bodajże w Modelarzu 6/05r. był prosty szkic jak wykonać Delfina (albo krótko mówiąc: szybowca) na podstawie którego się opieram.

Jak dotąd zrobiłem kilka szybowców własnego projektu (bo nie mogłem znaleźć czegoś odpowiedniego dla mnie) "podpartych" skormną - ekhm - "wiedzą" i latały lepiej bądź gorzej.

 

A co do "zestawu" jaki powyżej przedstawiłem, to miałem na myśli, czy to lub tamto by się przydało, itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.