Skocz do zawartości

Kto lata na 2,4GHz???


Slawek_9000

Rekomendowane odpowiedzi

Darku dzięki, właśnie tak naprawdę to trudno powiedzieć co będzie lepsze. Jedno czego jestem pewien to system FHSS, który jest lepszy od DSSS ( na FHSS pracują wszystkie sieci WiFi i nie reagują na zakłócenia) . Jak już pisałem życie i eksploatacja pokaże co są warte aparatury 2,4 GHz.

Jak na początek to uważam że w Spektrumach jest za dużo usterek i to w nowych, to tak jakbym w salonie wsiadł do auta i nie mógł wyjechać bo sprzęgło nie działała.

Przecież za to płaci się ciężko zarobione pieniądze. A tak porównując to odbiornik Sanwy 8 kanałów kupiłem z 296 zł w OL-PEN MODEL , gdzie zamówiełm jeszcze ten odbiornik : http://www.modelarski.com/produkt-Odbiornik_RX351FS,4232.html a spektrum tyle kosztuje: http://www.modelemax.pl/index.php?cPath=65_66_302

Paweł to może pochwal się jaką używasz aparaturę 2,4 GHz czy raczej jesteś tylko teoretykiem.

Ja uważam że Spektrum to jak na razie totolotek na chybił trafił albo dobry albo coś nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Ja również przyglądam się ostatnio 2,4GHz ale jako że nabyłem ostatnio Futabę 10 na 35 MHz (mam dużo sprzętu na 35) to wybór modułu jeszcze przedemną.Radio co prawda jest przystosowane do systemu FASST ale ja raczej zakupię Assana.O ile futabowski moduł TM 10 jest jeszcze w miarę nie drogi to odbiorniki ceny mają kosmiczne i chyba to się nie zmieni w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem w poprzednim poście link bo otwierał się ten co nie trzeba.

Jeżeli teraz są prawidłowe lini, to nie wiem czego mają dowodzić.

209 zł. za odbiornik 4 kanałowy Sanwy do 219 zł. za 5 kanałowy Spektum.

 

Przytoczyłeś ten najtańszy model, ale napisałem że 8 kanałowy kupiłem za 296zł, którego niestety nie ma już w sklepie i nie mogę załączyć linka a Spektrum 7 kanałów kosztuje już 449 zł, chyba jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak porównując to odbiornik Sanwy 8 kanałów kupiłem z 296 zł w OL-PEN MODEL , gdzie zamówiełm jeszcze ten odbiornik : http://www.modelarski.com...351FS,4232.html

 

Witam

Ja jestem co prawda, jak powiedziałeś, teoretykiem w 2.4GHz, nie mniej według Airtronics, odbiornik który zamówiłeś jest typu "surface" głównie do modeli pojazdów i współpracuje z aparatura samochodową Sanwa. Według Airtronics jedynym (na razie) odbiornikiem do nadajnika RDS 8000 jest odbiornik 8 kanałowy. Może upewnij się w sklepie, czy ten zamówiony odbiornik będzie jednak działał i co z zasięgiem.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak porównując to odbiornik Sanwy 8 kanałów kupiłem z 296 zł w OL-PEN MODEL , gdzie zamówiełm jeszcze ten odbiornik : http://www.modelarski.com...351FS,4232.html

 

Witam

Ja jestem co prawda, jak powiedziałeś, teoretykiem w 2.4GHz, nie mniej według Airtronics, odbiornik który zamówiłeś jest typu "surface" głównie do modeli pojazdów i współpracuje z aparatura samochodową Sanwa. Według Airtronics jedynym (na razie) odbiornikiem do nadajnika RDS 8000 jest odbiornik 8 kanałowy. Może upewnij się w sklepie, czy ten zamówiony odbiornik będzie jednak działał i co z zasięgiem.

PP

 

Dzięki za informację, ale miałem takie wątpliwości i poprosiłem sprzedającego o sprawdzenie czy odbiornik da się zbindować z nadajnikiem RDS 8000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłeś ten najtańszy model, ale napisałem że 8 kanałowy kupiłem za 296zł,

Bardzo dobra cena!

którego niestety nie ma już w sklepie

I tu tkwi haczyk :-)

 

Spektrumów jest jak psów, do wyboru, do koloru.

Poza tym, 6-kanałowy odbiornik kosztuje 50 USD z przesyłką. Sanwy taniej nie znajdziesz.

 

Paweł to może pochwal się jaką używasz aparaturę 2,4 GHz czy raczej jesteś tylko teoretykiem.

Wydaje mi się, że to chyba nie ma znaczenia w przypadku naszej dyskusji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno czego jestem pewien to system FHSS, który jest lepszy od DSSS ( na FHSS pracują wszystkie sieci WiFi i nie reagują na zakłócenia)

 

Tu był bym ostrożny w ferowaniu katergorycznych wyroków.

Zgodnie z normą europejską, dla sieci WiFi dla FHSS dopuszczalna jest moc nadajnika 100 mW, zaś dla DSSS jest dodatkowe ograniczenie 10mW/1MHz pasma i to może być przesądzające, że producenci sprzętu WiFi preferują FHSS. Dal aparatur RC 2.4GHz (ujętych w normach europejskich w kategorię "zastosowania ogólne") dla obu systemów jest dopuszczalne 10mW i tu wybór systemu przez producenta nie jest zapewne spowodowany kryterium dopuszczalnej mocy.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłeś ten najtańszy model, ale napisałem że 8 kanałowy kupiłem za 296zł,

Bardzo dobra cena!

którego niestety nie ma już w sklepie

I tu tkwi haczyk :-)

 

Spektrumów jest jak psów, do wyboru, do koloru.

Poza tym, 6-kanałowy odbiornik kosztuje 50 USD z przesyłką. Sanwy taniej nie znajdziesz.

 

Paweł to może pochwal się jaką używasz aparaturę 2,4 GHz czy raczej jesteś tylko teoretykiem.

Wydaje mi się, że to chyba nie ma znaczenia w przypadku naszej dyskusji?

 

No widzisz Spektrumów jest dużo i zalegają półki sklepowe bo drogiego bubla nikt nie chce kupować, a to co dobre znika szybko i ciężko dostać. A tak na marginesie to czy masz aparaturę na 2,4 GHz ma znaczenie, sam sobie powinieneś dać odpowiedzieć i wyciągnąć wniosek dlaczego, bo mam wrażenie że dyskutujesz o czymś co jest poza Twoim zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to czy masz aparaturę na 2,4 GHz ma znaczenie, sam sobie powinieneś dać odpowiedzieć i wyciągnąć wniosek dlaczego, bo mam wrażenie że dyskutujesz o czymś co jest poza Twoim zasięgiem.

W tym momencie chyba możemy zakończyć dyskusję, bo Twoja argumentacja oraz podejście do tematu są żenujące.

Do Twojej wiadomości: mam JR DSX9 oraz odbiorniki - od pełnozasięgowego 9-kanałowego JR R921 do parkflayerowego Spektrum AR6100E, który... również jest pełnozasięgowy. Kosztuje 50 USD i ma 6 kanałów. Powiedz to swojemu RX351FS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, to i ja popłaczę z tobą jako użytkownik T10 :lol2: . Tak nieśmiało zaczynam się rozglądać za 2.4GHz ale tylko z jednego powodu: czasem ciężko schować antenę na 35MHz, żeby nie dyndała za modelem. Przy Assanie nie widziałem, żeby podawali iż współpracuje z T10 ale to chyba niemal to samo co 9C? Waham się jeszcze pomiędzy Assanem a zestawem z Jeti, który kusi telemetrią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Marek,T10 mile mnie zaskoczyła, niektórym nie podchodzi duży wyświetlacz ale mnie się podoba, menu takie same jak w 9-tce.W planach miałem właśnie DSX9 ale nie wyszło finansowo.Czytałem na epheli że do T10 pasuje moduł assana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Spektrumów jest dużo i zalegają półki sklepowe bo drogiego bubla nikt nie chce kupować, a to co dobre znika szybko i ciężko dostać. A tak na marginesie to czy masz aparaturę na 2,4 GHz ma znaczenie, sam sobie powinieneś dać odpowiedzieć i wyciągnąć wniosek dlaczego, bo mam wrażenie że dyskutujesz o czymś co jest poza Twoim zasięgiem.

Zacytowałem, bo późniejsze edytowanie jest w modzie ostatnio.

Ale tak naprawdę to cytat ten obrazuje tylko ze jakakolwiek dyskusja z Tobą Romku nie ma sensu, strasznie się zacietrzewiłeś i udowadniasz chyba tylko samemu sobie, że podjąłeś tak wspaniałą i jedynie słuszną decyzję przy kupnie swojego radia. I dobrze, bo zadowolenie z zakupów daje satysfakcję, ale nie znaczy, że inni nie mogą mieć satysfakcji z innego wyboru, a gdy go dokonują nie popełniają wielkiej omyłki jak starasz się to udowadniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Andrzeju i nie zaprzeczę tylko zauważ że na tym forum nikt nie chce udzielić sensownej rady tylko od razu zwraca uwagę że coś nie tak. Jak się okazuje to użytkowników nowych aparatur 2,4 GHz różnych typów jest sporo, ale jakoś nikt nie napisał albo nie chce napisać o ich walorach. Czy tu o to miało chodzić. Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje to użytkowników nowych aparatur 2,4 GHz różnych typów jest sporo, ale jakoś nikt nie napisał albo nie chce napisać o ich walorach.

Odnoszę wrażenie, że systemy transmisji są na tyle dopracowane, że chyba już nie stwarzają problemów albo ja na żadne niepokojące informacje ostatnio nie natrafiłem.

Co do różnic (żeby nie pisać kontrowersyjnie wyższości ;-) ) nad 35MHz napisano dziesiątki postów. Od siebie dodam na plus, że wreszcie przestały mi "grać" i "warczeć" serwa w spoczynku oraz nie trafiają się okazjonalne, pojedyncze kopnięcia - urok miejsca w którym latam. Przy normalnym locie były prawie nie zauważalne, ale np. przy próbach zawisu na niewielkiej wysokości bywały stresujące. A teraz 0 (słownie: zero).

Minusem jest nadal problematyczny start w zawodach.

W porównaniu różnych systemów 2.4GHz skupiłbym się wiec na tym, o czym już jakiś czas piszemy. Na cenach, dostępności, popularności ect. Nawet nie zastanawiałbym się nad funkcjonalnością czy jakością nadajników, bo większość producentów ma zarówno prostsze i tańsze rozwiązania, jak i bardziej zaawansowane i droższe. A do tego prawie każdy robi moduły do nadajników 35MHz. Wpadki też zaliczył prawie każdy, ale zostały one w miarę szybko dostrzeżone, nagłośnione i poprawione. Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku

Cytat z commentsow hobbycity:

Just got this combo and two 4 channel recivers. I have a Futaba 10C FAASST radio, and this worked just fine! Someone seems to think they don´t fit on this radio, but that is not correct. Have tried all recievers and they work on all channels.

 

Tutaj epheli:

http://www.epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=13576

 

Wyglada na to ze z 10C tez dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.