Skocz do zawartości

Kto lata na 2,4GHz???


Slawek_9000

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wasze nadajniki 2,4GHz też buczą? Dostałem właśnie moduł W.CZ. do JR'a 3810 i po kilku sekundach od włączenia zasilania moduł zaczyna wydawać z siebie jednostajny dźwięk. Nie jest on specjalnie głośny, jednak po dłuższej chwili zaczyna irytować. Wy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

A możecie podać konkretne dane, w końcu temat brzmi

" Kto lata na 2,4GHz???

Wymiana doświadczeń (zasięg, zakłócecenia, uwagi)"

Jeśli ktoś ma taką aparaturę to niech napisze jaki ma zasięg, tylko niech napisze w metrach

a nie że "wystarczający" albo "dobry" bo takie coś niewiele mówi (przynajmiej mi)

jeśli takie radia mają zakłócenia to w jakich sytuacjach, konkretnych sytuacjach bo od jakichś paru dni czytam w różnych forach ale nigdzie się praktycznie nic nie dowiedziałem o możliwościach tej technoligii w praktyce.

PS.: to mój pierwszy post więc witam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze jaki ma zasięg, tylko niech napisze w metrach

 

A zaproponujesz jakąś metodologię i standardowe warunki pomiaru, skoro już tak się indyczysz? Zanim coś zaproponujesz, pomyśl. Przy pewnym przyzwyczajeniu przestaje boleć. :roll:

 

Aparatury mają dwa zasięgi - dla małych elektryków i wystarczający. IMO inne nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj latałem Zagi o rozpiętości 1 m na takiej wysokości, że model był ledwo widoczny, a określenie jego orientacji prawie niemożliwe (tak ciągnęła termika!). Wysokość szacuję na ok. 400 - 500 m. Zero problemów z zasięgiem. Moduł nadawczy X8F 2.4GHz Futaba, odbiornik X8 R6 6Ch 2.4GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku, właśnie o taki post mi chodziło bo dopiero teraz mam jakieś wyobrażenie o tym że raczej przy aparaturze 2,4 GHz zasięgu mi nie zabraknie :D

 

Kojot napisał:

A zaproponujesz jakąś metodologię i standardowe warunki pomiaru, skoro już tak się indyczysz?

Wcale nie chodziło mi o standaryzowanie warunków i metodologii pomiaru, a o subiektywne sytuacje z których średnia będzie wyznaczać jakiś standard.

 

Kojot napisał:

Aparatury mają dwa zasięgi - dla małych elektryków i wystarczający. IMO inne nie występują.

Pewnie masz rację i jeśli się ma doświadczenie w tej dziedzinie to wiadomo jak daleko można latać i jakich sytuacji unikać, ale ja nie miałem nigdy styczności z profesjonalną aparaturą RC i chciałbym wiedzieć w co będę inwestował

Swoje zdanie starałem się wyrazić jasno i spokojnie, przepraszam jeśli ktoś poczuł się dotknięty moim poprzednim postem.

 

Czekam z niecierpliwością na kolejne "konkretne" wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
od jakichś paru dni czytam w różnych forach ale nigdzie się praktycznie nic nie dowiedziałem o możliwościach tej technoligii w praktyce.

 

Widzisz, zwykle piszę się na forach o problemach, jeśli coś działa to się o tym nie pisze bo szkoda na to czasu. Wniosek? Skoro mało ludzie piszą o 2,4 a używa tego systemu bardzo dużo ludzi (szczególnie za wielką wodą) to znaczy że z systemem nie ma kłopotów. Jedyna negatywna rzecz jaką wyczytałem o 2,4 to fakt że przesył video na tejże częstotliwości gryzie się z DSM. No i jeszcze mówi się o drogich odbiornikach. Fakt drogie są ale chyba tylko w naszych sklepach, u nas np. AR6000 kosztuje 250zł a w HK z przesyłką 52$ czyli połowę naszej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam DX6 i DX6i obie super się sprawują. Mam jednak pytanko. Czy ktoś próbował łączyć DX6 i DX6i jako master i slave w trybie trenera? Czy to możliwe? W manualu piszą o jednakowych ustawieniach i programach. Niestety nie mam kabla i nie mogę sprawdzić

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób sobie kabel, to jest zwykły jack mono 3.5mm plus jakiś kabelek najlepiej 1 żyła w oplocie. Za parę zł. będziesz miał komplet.

Powinno działać, a podejrzewam, że nawet z MX12 i MX16s pójdzie, bo to na tych samych płytkach, tylko moduł radia inny, nawet taka sama polaryzacja zasilania i kabla trenera jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie chodziło mi o standaryzowanie warunków i metodologii pomiaru, a o subiektywne sytuacje z których średnia będzie wyznaczać jakiś standard.

 

Ja sobie oczywiście kpiłem z Twojego postawienia sprawy i kategorycznego żądania podawania wyników w metrach. Właśnie dla tego, że nikt nie jest w stanie podać takich odpowiedzi i że odpowiedź brzmi - wystarczający

 

Kpię także, bo pytasz tak naprawdę o sprawę.... nie istotną. Tak jak napisał przemek_pc

 

Jest na świecie kilku uznanych producentów aparatur i w zasadzie każdy z ich produktów zapewnia wystarczające parametry. Więc to trochę jak byś się pytał czy nowy Ford czy Toyota dociągną do pierwszego przeglądu ;-)

 

Problem zasięgu może się pojawić ale w przypadku modeli gigantów. A wtedy, jeżeli się nimi zajmujesz, to odpowiedź zwykle już znasz :-)

 

PS. W aparaturę się nie inwestuje, to zwykła konsumpcja ;-) Chyba, że będziesz zarabiać na pokazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych ...

W weekend przeprowadziłem testy " mode trenera" DX6 i DX6i. wszystko działa bez problemu. Bez znaczenia czy obie są w tym samym Mode czy nie. Odbiornik oczywiście przypisany do mastera. Kabelek zrobiłem na podstawie rad Andrzeja (Andycha) przy okazji - dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.