Skocz do zawartości

Krótka relacja z zawodów PP w F1E w Lubomii


modelpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Sam wyrzut ma na celu tylko osiągnięcie większej wysokości w momencie startu modelu

osiaga się ją poprzez zmianę konta ustawienia statecznika poziomego.

Natomiast sterowanie takim modelem odbywa się za pomocą pręta magnetycznego znajdującego się w przedniej części modelu , który jest połączony z lotką.

Ustawiając lotkę np.w kierunku północnym, kieruje ona mechanicznie modelem by leciał on w tym kierunku ,dokładnośc takiego ustawienia jest w miare duża

Do tego każdy model jest wyposażony w wyłącznik czasowy który ogranicza czas lotu oraz czasowo włącza zmianę kąta natarcia statecznika poziomego podczas dynamicznego startu

 

Do kolegi Kosiarzp hmmm widzę kolego że jesteś młodym modelarzem i z tego też powodu nie będę się wypowiadał na Twój temat:) siedź zatem kolego przed komputerem przez 24h bo to jest ciekawe i nie nudne:D

 

pozdrawiam serdecznie

nigdy nie znudzony zadną odmianą modelarstwa lotniczego

Piotr Szymański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak uważm te zawdoy za dośc nudne

 

Powiem ci, że z twojego punktu widzenia są nudne ale gdybyś tam startował to już byś tak nie mówił.

 

Dla mnie film jest bardzo ciekawy, zobaczyłem nawet parę znajomych twarzy z innych kategorii modelarstwa swobodnie latającego.

 

No i na koniec: WIĘCEJ takich filmów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hciałbym powiedzieć że nie siedzę 24h na komputerze jestem poczatkującym modelearze ale i tak uważm te zawdoy za dośc nudne ! jakie jest moje zdanie i o tego jest forum aby je wypowiedzieć !!

No tak, w samą porę się wytłumaczyłeś.

Nudne - interesujące, kwestia gustu.

Skoro ktoś buduje takie modele (śmiem twierdzić, że już z 60 lat, może więcej), to chyba to nie jest takie nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dla Ciebie jest to nudne, ale uwierz mi że Piotrek dużo pracy włożył w swoje modele i trzeba dużo wiedzy i umiejętności żeby zrobić, wyregulować taki model.Nie podejrzewam żebyś był w stanie zrobić podobny ale oczywiście mogę się mylić.Piotrek był w naszej reprezentacji ( z tego co wiem -niejednokrotnie) na Mistrzostwach Świata , a na zawody tej rangi trzeba ciężko zapracować i z pewnością Piotrowi się nie nudziło.Pozatym jakbyś nie wiedział to lata też modelami RC a i modele na uwięzi nie są mu obce.

 

Nikt nie zabrania Ci wypowiadać się na forum, ale uważaj w jaki sposób to robisz.Możesz kogoś (świadomie lub nie) urazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.