Skocz do zawartości

Test - OSD Intelligent Flight


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymalem do testow nowe urzadzenie.

OSD, czyli w skrocie na ekranie wyswietlanie :) (ale sie zrymowalo)

Urzadzenie to ma za zadanie wyswietlac nam na bazowym obrazie z kamerki dane z kilku przetwornikow , takich jak wysokosc,predkosc,pozycja geograficzna,obroty,napiecia,pobor pradu itd.Oraz najwazniejsza cecha dla mnie,pokazywac na ekranie droge do domu :lol: w formie linijki z przesuwajacym sie markerem.W lotach na wieksza odleglosc,ma to kapitalne znaczenie,gdyz nie musimy koncentrowac sie na ,,zapamietywaniu trasy'' ale mozemy oddac sie przyjemnosci wolnego lotu.Spojrzenie na linijke pozycjonowania i po sekundzie wiemy juz w ktora strone skrecic aby doleciec do domu.Kapitalna sprawa.

 

Musze powiedziec ze tej konstrukcji przygladalem sie juz b. dlugo.

Jest kilka podobnych, w tym przedziale cenowym,ale wybralem ten model, ze wzgledu na stabilnosc i dosc ugruntowana pozycje wsrod uzytkownikow.

Calosc wykonana poprawnie,nie ,,czajna'' w szalasie, ale maszynowo/fabrycznie.

Ogladanie zdjec produktu a wziecie do reki, to dwie skrajnosci.Modul OSD jest wrecz delikatny.Po prostu ledwo sie czuje ze pod termo-koszulka wogole jest plytka.

Uzywajac to OSD,mozna nie brac pod uwage zmian wywazenia modelu :D ,a i sam masa,a raczej brak,powoduje,ze nawet kret nie uczyni plytce krzywdy.

Zdjecia ,,sklepowe'' nie oddaja w pelni skali .Mysle ze to zdjecie wiele wyjasni

 

856fda30f7ca1a58.jpg

 

Calos z kablami i wtyczkami wazy mniej niz zapalniczka-pusta !

Ale najwiekszym szokiem byla dla mnie antena GPS.Osobiscie spodziewalem sie ciezkiego klocka-modulu,ale ten gadzet bije na glowe poprzednie (widziane).

Pierwsze podlaczenie pod kamerke,pozytywne.Brak tzw, ,,szumow'' smieci bioracych sie z tzw. nakladki jednego obrazu na drugi.Urzadzenie wystartowalo bezproblemowo.Obecnie usiluje znalezc slabe punkty np. oddzialywanie tx na gps czy samej elektoniki OSD na rx ,gps,tx.Na razie uzywam orginalnych kabli.Z uwagi na to ze modul bedzie latal w elektyku,poczynie stosowne przygotowania by uniknac niespodzianek spowodowanych przez ESC.

Jesli model nie ucieknie,zapewne bedzie ciag dalszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczely sie schody.

Rozwine te mysl.

Future Hobbies od jakiegos czasu ma chyba troche problemow w postaci niezbyt rozgarnietej zalogi sklepu.A to wysla inna kamerke ,zamiast Pal to NTSC, a to zapomna czegos wyslac i obiecuja listami.To znowu pisza ze wysla, po kilku dniach ze nie.

A to dostaje sie inne anteny niz sie zamawialo z emailem ze to dla mojego dobra :crazy:

a dzis przebili samych siebie.Dodam ze te przypadki sa udokumentowane,czyli tylko te ktore ja znam.Pewnie jest ich wiecej.

OSD,dziala,ale ekran startowy.Aby go edytowac,potrzebne jest polaczenie z PC w celu przypisaniaokreslonych wejsc do danego miejsca.I wyobrazcie sobie ze ,,zapomnieli'' dolozyc tego kabla,ale za to plyte dolozyli :crazy:

 

Bez kabla mam tylko ekran startowy

http://www.vimeo.com/user291017/videos

 

o ten kabelek po prawej

871fc0901de7ca26m.jpg

 

Program jest na necie,wiec sobie sciagne,ale kabla nie ulepie.Dokladnie takiego,za ktory zostala uiszczona oplata,clo i ponad miesiac oczekiwania :twisted: :twisted: :twisted:

Nie uzyje niecenzuralnego slowa,ani tez niechce byc zlosliwy,choc bede i to bardzo.

Ale dam im ultimatum-albo wysla poczta ekspreowa/lotnicza i dostarcza mi kabel w ciagu trzech dni,albo postaram sie aby ich sprzedaz w Polsce i Europie spadla znaczaco.

Pierwszy list , jaki im wyslalem, podzialal tak , ze zamiast jednej , przyslai dwie kamerki.

Tym razem jednak juz im nie podaruje.

Napisalem do konstruktora.Niestety,ze wzgledu na interface,na kolanie tego nie da sie ulepic.

Gdyby to byl sporadyczny wypadek,zrozumialbym.Tolerowalbym nawet zamiany,ale nie braki.Bariera jest ocean,czas i koszty.

Sklep ma duzy wybor,dobre ceny,ale czas oczekiwania i totolotek w postaci co bedzie w paczce przekreslil w moich oczach calkowicie ich pozycje-teraz ja poswiece troche czasu i zapracuje na ich publicity.Raczej im sie to nie oplaci.

No chyba ze w srode dostane kabel :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, jak z dostępnością tego modułu? Ty kupowałeś w Future Hobbies? Oni są ze Stanów i sprzedają do Europy?

Na stronie kolesia z Australii (IntelligentFlight) który pierwszy zaczął sprzedawać to urządzonko opracowane przez jednego duńczyka z forum rc-cam, napisane jest że dystrybucją w Europie zajmuje się RC-Tech ze Szwajcarii - jest to sklep raczej dla zamożnych zachodnioeuropejskich klientów (ten OSD w zestawie z GPSem kosztuje w nim aż 500 USD). Australijczyk z IntelligentFlight sprzedaje moduł za 215 USD (za 300 wyjdzie OSD + GPS).

Od australijczyka chciałem kiedyś kupić sam sensor prądu, ale zabił mnie jakimiś zaporowymi (już nie pamiętam dokładnie) kosztami wysyłki - z których mimo krótkiej emailowej perswazji nie zamierzał schodzić.

Poza tym nigdzie chyba to nie jest dostępne w sprzedaży od ręki, tylko trzeba czekać aż duńczyk czy australijczyk to polutuje....

 

Jeszcze 200 USD za sam moduł OSD w skraju desperacji/podjarki mógłbym dać, ale wszystko powyżej mocno mnie zniechęca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty kupowałeś w Future Hobbies?

Dlatego zamawiajacy ma w gratisie logo swojej firmy na skrenie OSD (ekran powitalny) , a wczesniej byl nawet Pac Man :lol:

Na stronie kolesia z Australii (IntelligentFlight) który pierwszy zaczął sprzedawać to urządzonko opracowane przez jednego duńczyka z forum rc-cam, napisane jest że dystrybucją w Europie zajmuje się RC-Tech ze Szwajcarii - jest to sklep raczej dla zamożnych zachodnioeuropejskich klientów (ten OSD w zestawie z GPSem kosztuje w nim aż 500 USD). Australijczyk z IntelligentFlight sprzedaje moduł za 215 USD (za 300 wyjdzie OSD + GPS).

Mysle ze Thomas S sprzeda Ci jedna sztuke jak napiszesz do niego.

Napisz ze to eksperyment,powinno sie udac.Bo ten ze Szwajcari,to troche przesadzil z ta cena :shock:

Jest jeszce kilka miejsc gdzie mozna to kupic w granicach 215$, ale za oceanem,niestety...

Od australijczyka chciałem kiedyś kupić sam sensor prądu, ale zabił mnie jakimiś zaporowymi (już nie pamiętam dokładnie) kosztami wysyłki - z których mimo krótkiej emailowej perswazji nie zamierzał schodzić.

Sensor Allegro kupisz w US.

Thomas Black,zwroc sie do niego (admin RC-CAM) albo kupisz ciut drozej od reki w ich sklepie

http://www.dpcav.com/xcart/product.php?productid=16190&cat=252&page=1

Jeden kolega juz kupil u nich kilka sztuk (bez cla) mial w domu-czas 7 dni.

Jeszcze 200 USD za sam moduł OSD w skraju desperacji/podjarki mógłbym dać, ale wszystko powyżej mocno mnie zniechęca....

 

Jesli musisz miec GPS , to raczej taniej nie bedzie.No i nizej jak 5 Hz to tez nie bardzo chce dzialac (oszukuje-mocno).

Anthony RC, z RC - group ma moduly (nowy projekt) za ok 120-170$ ale wciaz cos zmienia,czyli na upgrade trzeba sie przygotowac-moga byc platne.

Ja majac ze tak powiem w reku jedno i drugie, a nawet trzecie,postawie jednak na najdrozsze rozwiazanie.Czyli Inspire.Moze kup u nich sam modul,a reszte dorobisz (gps).Bez gps Vision kosztuje u nich 65$ :shock: (zapytaj,moze maja jeszcze).

To tez OSD , tyle ze b. proste, taka alternatywna wersja :?

 

No ale patrzac na pytania , cos mi sie zdaje ze beda zmiany w Monsterze :shock:

a to cieszy,wiosna idzie,trzeba latac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam:

 

http://www.rc-tech.ch/web/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=99&category_id=16&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

 

 

porównanie cen :

na www.rc-tech.ch jest mega drogo , bo Oracle Diversity kosztuje 250 $

a na www.rangevideo.com 160 $ !! rc-tech przegiecie

 

Peter zamówiłeś w Future Hobbies cały zestaw kosztuje

215 + 96 $ , na stronce nie pokazali jak wyglada OSD na ekranie , tak samo jak rc-tech ? moze to to samo ?

 

na rc tech w filmiku widac ze moze wyłączać i włączać za pomocą aparatury ?

tą z future hobbies tez mozna ?

na jakiej zasadzie dziala wskazanie odleglosci do domu ?

tam gdzie startuje to naciskam jakis guzik i on pamieta położenie ?

jak sie ustawia wysokość 0 ?

 

 

niektóre pytania moze dziwne ale pewnie nie jedna osoba tez sie nad tym zastanawia.

 

no i powiedz wogole jak tam odpowiedz odnosnie kabelka z future hobbies ? kiedy przyślą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.