Skocz do zawartości

Relacja z budowy Pipera Pa-18 Super CUB


baster45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu budowałem ten model tylko pomniejszony do 1.56m masz w mojej relacji tego Pa-18 dużo informacji jak co zrobić LINK->

Plany są kiepskie ale można z nich wyczytać że wszystkie elementy sa balsowe a tam gdzie zastosowano sosnę napisano o tym. 

Pomimo tego że zrobiłem zgodnie z planem (czyli kratownica z balsy) koledzy na forum odradzali przesiadkę na spalinę z powodu słabej konstrukcji. Dobrze więc że zastosowałeś sosnę.

 

Jak zrobiłeś z 4mm stateczniki to kiepsko to widzę. To prosty element wiec zrób to jeszcze raz. Ja mam stateczniki z 5mm a i tak walczyłem z folią która wyginała elementy.

Co do oklejania skrzydeł balsą to 0.4mm wg mnie szybko wciśniesz palec podczas transportu lub montażu skrzydeł. W planach masz zaznaczone że żebra sa jeszcze oklejane paskami balsy.

Ja akurat w takich modelach lubię jak folia ugina się między żebrami bo wygląda to wtedy bardziej makietowo. Skrzydła Pa18 nie były pełne dlatego proponuje nie kombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas patrze na twoją relacje... Bardzo mi się podoba i myślę że to ona mne zmotywowała do uwiecznienia mojej budowy.

 

Widzialem że dużo rzeczy pozmieniałeś patrząc na plany. Dziś jadę do sklepu modelarskiego by pokupować materiały. I doszłem do wniosku że zrobie te stateczniki z listewek sosnowych 7x5 ( te co maja byc 5x5) i 7x2 ( te co mają być 5x2) zrobie to takie wysokie ponieważ model w planach ma 178cm rozpietosci a ja mam ok 2,1m. Co o tym myślisz ?

 

Co do oklejania to wyczytałem że mozna najpierw papierem jabońskim (chyba tak on sie nazywa) okleic i dopiero na niego folie. Chyba że kupie ta folie mocniejsz i bedzie bez problemu. Ale do tego jeszcze długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.