Skocz do zawartości

Head Tracker- znam 2 źródła, które wybrać i czym się różnią?


IRC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Czy ktoś ma jedną bądź drugą wersje Head Trackera i mógłby się wypowiedzieć czym się różnią , lub którą poleca i skąd zamawiał .

 

http://www.aeropix.ch/store/index.php?main_page=product_info&cPath=2&products_id=8

 

http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=45&products_id=93

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnej. Peter ma chyba ten od aeropixa

z tego co napisali - u aeropixa jest żyroskopowy

a w rangevideo - magnetyczny (wykorzystuje pewnie kompas w postaci ukł. scalonego)

 

1-szy cierpi na tzw. dryf - jak się dużo razy łbem pokręci to odpływa mu w któryś bok położenie środkowe (żyra dają informacje o przyspieszeniu, a nie o bezwzględnym położeniu stąd ten błąd) - co jakiś czas trzeba go resetować (specjalny przycisk jest do tego) mówiąc mu gdzie jest położenie neutralne

2-gi na dryf nie cierpi - natomiast z tego co wiem, kompasy elektroniczne są dość wrażliwe na różne zakłócenia elektromagnetyczne i nie wiem jak takie rozwiązanie sprawdzi się "w praniu" tuż obok nadajnika generującego silne pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-gi na dryf nie cierpi

ale za to ma opoznienia (podobne do kompasu plus elektronika) i trzeba doslownie stac nieruchomo-na bacznosc,ze spietymi posladkami :P

 

Krzysiek,zrobilbys w koncu ten na akcelerometrze.To jest wlasciwe rozwiazanie.

 

Edit.

Mialem dwa Head Tracki.

Oba juz sprzedane. :oops:

Z dwojga zlego,R-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,zrobilbys w koncu ten na akcelerometrze.To jest wlasciwe rozwiazanie.

ale na akcelerometrze obrót kamerką lewo-prawo da się tylko zrobić przez przechylanie głowy lewo-prawo. Fakt że nie ma dryfu, bo jak się głową powróci do neutrum, to kamerka też się wycentruje.

Żeby złapać kręcenie głową potrzebne jest żyro (z dryfem). Ja cierpię na chroniczny brak czasu na hobby - ostatnio i mam masę porozpoczynanych projektów (i to tak trywialnych, jak: posprzątać na biurku). Chyba muszę poczekać aż córeczka pójdzie do przedszkola (za rok), albo spłynie na mnie jakaś boska energia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.