Skocz do zawartości

Funtana 50 gdzie umieścic bak ?


kareks

Rekomendowane odpowiedzi

Kończę wyposażać moją Funtane 50 z Hangar 9 i spotkałem sie z pytaniem na polu gdzie umieściłem bak ? Okazało się że w Funtanie 100 wszyscy u nas z pola mają bak przesunięty/cofnięty do rury łączącej skrzydła, ale nikt nie ma u nas 50-tki. Stąd moje pytanie zostawić bak tak jak w instrukcju max z przodu czy cofnąć go, pytanie kieruje do praktyków co latali albo chociaż widzieli ten model na lotnisku od środka. Moje wyposażenie do niego to Saito 82a , serwa na ogonie to dwa HS 635 na lotkach Futaba S3152 może te informacje będą przydatne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No tak ale to są te poliestrowe niby a jak sie je weźmie do ręki to jak papier. Nie wiem co mam zrobić bo raz że otrowy na nie są wykonane bardzo cienkie a dwa że jak bym chciał wstawić inne zawiasy np. plastikowe to musiałbym wiercić w balsie tym bardziej ze chce tam wstawić spaline ( Saito fa 80 - 13cm ) a nie elektryka jakiegoś i boje sie ze bedzie sie coś z nimi działo. Jak możecie to pomóźcie i doradzcie jakie mam kupić . Z góry dziekuje Pozdrawiam Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje wymienić na normalne zawiaski plastikowe ze sztyftem, te poliestrowe nie wzbudzają zaufania, ponadto podobno lubią pękać po pewnym czasie jak nasiąkną paliwem, rycyną, itp. szczególnie gdy model nie był używany przez jakiś czas (np. po zimie).

Dodatkowo zalecam zakołkować zawiasy, żeby podczas kręcenia ostrej akrobacji czasami któryś nie puścił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam Funtana na saito 82 i jakos nic sie nie rozkleja jest to Funtana numer 2 pierwsza rozbita bedzie naprawiona niebawem ale parcie na latanie bylo duze wiec kupilem druga, i nawet sie nie zastanawialem wkleilem zawiasy te co dali, jak pisalem wyzej w trakcie kraksy wyszla lotka z drewnem zaden zawias sie nie wykleil sam spoina zawias balsa byla silniejsza niz sama balsa. ALe twoj wybor.

Pozdrawiam

Arek K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawias sie nie wykleil sam spoina zawias balsa byla silniejsza niz sama balsa

 

Zrobi jak będzie uważał, ja jednak miałem raz taki przypadek, kiedy zawiasy lotki się wyrwały i cudem model wyratowałem (a zawiasy były klejone na żywice i też wyrwały się z kawałkiem balsy). Od tej pory wole dmuchać na zimne i zawsze kołkuje zawiasy (lotki, wysokość). Przy takich modelach jak Funtana, gdzie powierzchnie sterowe są spore wszystko może się zdarzyć przy ostrej akrobacji 3D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze jedno pytanie w sprawie wywazenia funtany x 50. Otóż zamontowałem wszystko tak jak w instrukcji napisane. Czyli za serwem gazu bateria a za nią odbiornik . Środek ciężkości jest pomiedzy 129mm a 144mm wieć wypośrodkowałem tą wartośc i dałem około 136mm. Podnosze i ............ ogon nawet nie chce sie oderwać od podłoża. No wiec przesunąłem bateria az do wręgi silnika ( Saito Fa 80 ) i to samo sie dzieje. O co chodzi? Robiłem wszystko według instrukcji i lipa. Prosze o pomoc posiadaczy owego sprzętu. Z góry dziekuje pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto podobno lubią pękać po pewnym czasie jak nasiąkną paliwem, rycyną, itp. szczególnie gdy model nie był używany przez jakiś czas (np. po zimie).

 

To prawda że zawiasy te rzeczywiście są mocne, wklejone nowe aby je wyrwać to łatwiej z balsą :) Niestety druga prawda jest taka że ich trwałość spada z wiekiem, nie wyrywają się tylko pękają. W moim przypadku już po dwóch latach użytkowania modelu dopadły mnie problemy związane z takimi zawiasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że zawiasy te rzeczywiście są mocne, wklejone nowe aby je wyrwać to łatwiej z balsą :) Niestety druga prawda jest taka że ich trwałość spada z wiekiem, nie wyrywają się tylko pękają. W moim przypadku już po dwóch latach użytkowania modelu dopadły mnie problemy związane z takimi zawiasami.

U mnie od 3 sezonów siedzą te z kompletu i jest wszystko ok. Mam nadzieję że tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od 3 sezonów siedzą te z kompletu i jest wszystko ok. Mam nadzieję że tak zostanie.

 

Ja kupowałem zawiasy osobno, możliwe że zawias nie równa się zawiasowi :)

 

marcin133, marcin133, mozna pytanko?

 

Forum jest między innymi po to aby pytać ale nie po to aby pytać czy można zapytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie w sprawie wywazenia funtany x 50. Otóż zamontowałem wszystko tak jak w instrukcji napisane. Czyli za serwem gazu bateria a za nią odbiornik . Środek ciężkości jest pomiedzy 129mm a 144mm wieć wypośrodkowałem tą wartośc i dałem około 136mm. Podnosze i ............ ogon nawet nie chce sie oderwać od podłoża. No wiec przesunąłem bateria az do wręgi silnika ( Saito Fa 80 ) i to samo sie dzieje. O co chodzi? Robiłem wszystko według instrukcji i lipa. Prosze o pomoc posiadaczy owego sprzętu. Z góry dziekuje pozdrawiam.

 

kolego Kubibubu czytając twój post wnioskuje że nie masz pojęcia o lataniu i to jeszcze wziąłeś Funtane, skoro nie potrafisz wyważyć modelu :( lepiej potrenuj na czymś innym !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim którzy wypowiedzieli sie na temat mojego postu. A i jeszcze jedno do kolegi o nicku " motyl " - pytanie kierowałem do posiadaczy owego modelu a nie do ciebie bo wnioskuje ze takowego modelu nie posiadasz wiec prosze nastepnym razem nie wypowiadaja sie na tematy o których nie masz pojecia oczywiscie nie ujmując Ci jak najbardziej. A model wetępnie jest juz wyawazony - oblot był wiec wiemy co i jak. Dzieki jeszcze raz wszystkim ktorzy podeszli do tematu na poważnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.