Skocz do zawartości

Po kilku latach ciszy.... pytanie o CNC.


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

Robert a usiadź raz chłopie porzadnie przez kilka lat do jakiegoś zaawansowanego systemu CAD/CAM a potem porozmawiamy czy jeszce bedzie CI sie chciało pisać G-cody ręcznie.

Poza tym postprocesor nie służy do generowania ścieżek - warto przed krytykanctwem liznąc co nieco wiedzy a nie pisać co slina na język przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ale po cholere komus CAD do wytoczenia, nagwintowania i borowania takiej pierdolki ? Rozumiem skomplikowane interpolacje czy wielokrotne promienie ale nie tu bo wiecej to zajmie czasu niz wklepanie kodu bezposrednio na ekranie maszyny ..

CAD jest tu tak potrzebny jak google maps do sprawdzenia drogi do sklepu, ktory odwiedzamy codziennie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper Ty patrzysz od strony wykonawczej ja bardziej od strony projektowej.

Tu sa 2 czesci o zaleznych od siebie geometriach - ile zajmie Ci zmiana tej gemoetrii na klepaniu w maszynie ?... bo mnie w CADzie około minuty do wygenraownia zmienionych gcodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w maszynie 5 sekund ew. pol minuty zeby zmienic wspolny parametr jak program z glowa napisany ;)

No tak, ale "KTOŚ" Tobie ten G-Code wcześniej przygotował. Ciekawe czy pisał go z palca  B)  .

Przy prostym nie ma problemu, ale jak jest parę tysiecy linii...? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź Sobie, ze sam go przygotowuje i pisze wyłącznie z palca a z tymi paroma tysiącami linii nie przesadzaj bo malo która maszyna ma tyle pamięci .. Nie jestem pewien czy wiesz o czym tu pisza ..

Na szybko sobie rozpisalem kod do lewego elementu z rysunku i bedzie to mniej niz 50 linijek takze nie wkrecaj tu Turbo Pascala tylko sprawdz przykladowy program CNC lub sciagnij symulator ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź Sobie, ze sam go przygotowuje i pisze wyłącznie z palca a z tymi paroma tysiącami linii nie przesadzaj bo malo która maszyna ma tyle pamięci ..

Gcody z łapy?

Czyżby linuksiarz od LinuxCNC? :)

 

Też sporo tego 'z łapy' piszę. Sporo też NGCGUIowych programików dla pracowników - podają parametry do typowych zadań klikają 'generuj' i się gcod 'sam' szykuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się z Debianem, ale to nie to .. napisałem dziesiątki tysięcy linijek w assemblerze na przeróżne mikrokontrolery. Obecnie od 10 lat zmieniłem zamiłowanie na CNC a wiele się to nie różni  :) W końcu daje mi to chleb a przy okazji i sprawia przyjemność. Kody wklepuję bezpośrednio na ekran maszyny, bez udziału komputera. Czasem z lenistwa wykorzystam gotowy szablon gwintowania czy interpolacji dziwacznych kształtów metodą kopiuj / wklej w notepadzie i zgrywam na kartę ;)

 

Arturze, napisz mi na PW, gdzie dokładnie masz ten zakład w naszym zacnym miasteczku, jak będę na Wielkanoc nie omieszkam obejrzeć Wasze przeróbki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmienia postać rzeczy bo i twarz ludzką można wyrzeźbić na CNC. Pisaliśmy o zasadności użycia CADa do wystrugania takiej pierdoły. Więcej to zajmie czasu łącznie z drapaniem się po czole i piciem kawy niż wklepanie na maszynie i uruchomienie produkcji. Wybacz moje oburzenie, ale lekko dziwnie mnie zaskoczyła Twoja wypowiedź zarzucająca mi, że jedyne co potrafię w tym temacie robić to modyfikować stworzony uprzednio przez profesjonalistę program by złapać wymiar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.