Skocz do zawartości

Pierwsza mieszanka paliwowa do rakiet.


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

No tak jak w tytule.

 

Swój problem już chyba wcześniej omawiałem, ale nie zaszkodzi jeszcze raz tego zrobić...

A więc, mam takowy problem: czy TRZEBA tą mieszankę (cukier + saletra + jakaś ciecz) podgrzewać, czy wystarczy jak ją się dokładnie wymiesza, napcha do silnika i dopiero sobie wyschnie?

Aha - słowo jeszcze do "jakiejś cieczy" - czy to musi być spiritus/ denaturat czy można zastosować łatwiej dostępny ocet lub po prostu zwykłą wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, w czym jest problem z podgrzaniem? Nie boj sie o garnek. Jesli jednak sie uprzesz to woda wystarczy, tylko to dobrze musi byc wymieszane i rozdrobnione wczesniej. Niech schnie kilka dni na sloncu albo przy jakims kaloryferze (teraz to tylko elektrycznym bo niby lato jest:P). Octu nie polecam bo nie stosowalem, denaturat i kazdy inny spiryt jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, na poczatek trzeba dopracowac technologie bo samo zrobienie tego nie gwarantuje sukcesu. Dysza musi miec odpowiedni ksztalt, ladunek musi byc ubity i suchy! Proporcje to chyba 6:4 saletra cukier ale glowy sobie nie dam uciac, byly jeszcze mieszanki 65:35 itp. Kupe tego w sieci jest. Co do wyrzucania spadochronu to wyzsza szkola jazdy bo trzeba dobrac opozniacz i proch ktory bedzie miotal (nitroceluloza lub FB). Tyle ze FB jest rozrywajacy i nie polecam do miotania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś, ile gram by potrzeba było tych materiałów do silnika o "pojemności" wys. 8cm x śr. 3cm (no i jeszcze ten otwór w środku)? Bo wczoraj kupiłem jagodziankę, zrobiłem swój pierwszy silnik i teraz przymierzam się do zrobienia paliwa, a nie chcę czasem przygotować tego za mało, lub po prostu za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UU az tak duzy silnik chcesz robic? Polecam na poczatek zabawe z czyms o srednicy wew okolo 15mm max i dlugosci do 40mm. Przy tak duzym silniku bedziesz mial wieksze problemy z wykonaniem dyszy, wieksze straty w paliwie przy niepowodzeniu:) male jest piekne i mniejsze szkody w razie czego. Na tak duzy silnik mysle ze z 40g by poszlo jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki wykonałem już wcześniej, wczoraj zagipsowałem dyszę, a dziś rano wykonałem paliwo i je umieściłem. Na 2 silniki straciłem jakieś 100-150g saletry i nieco "jagodzianki". I wiecie co Wam powiem... wolałbym stracić chyba trochę więcej kasy, ale kupić zwykły spiritus, bo straszny fetor zaś miałem w pokoju... W zasadzie jeszcze trochę śmierdzi :roll: .

Obecnie silniki z mieszanką schną na balkonie (wyszło nawet słoneczko) i czekają na zamontowanie... O postępach będę Was informował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie częściowo podobnie - odkąd mam Flasha, to te rakiety trochę odeszły, a "na pierwszy plan" powróciły kartonowce. Ale rakietki są, czekają w zasadzie tylko na odpalenie.

 

Tak swoją drogą, to jednak odnoszę wrażenie, że karmelek jest dużo lepszy od samej saletry z cukrem na denaturacie, bo ta moja mieszanka zanim odpali musi się skarmelizować - a to wymaga chwilowego "podgrzewania". Nie wiem jak jest z tym karmelkiem, bo go nie robiłem, ale uważam że nie ma tego problemu. No ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.