Skocz do zawartości

Uszkodzona kamera? Odcienie żółtego i niebieskiego


Y/F-22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem - otóż myślałem na początku, że to wina ekranu ale akurat wpadł mi w ręce kolejny ekranik do podglądu i na nim występuje ten sam problem.

 

Chodzi o to, że czarne (np. moje czarne dresowe spodnie) przy fabrycznych ustawieniach ekranu (wszystko 50/100) widzę na ekranie w odcieniach niebieskiego tzn. po prostu widzę, że są niebieskie a np. biały kaloryfer, różową ścianę bądź kremowy dywan widzę na żółto. Muszę poprzestawiać w jakieś nielogiczne wartości (jedno na 80, drugie na 15) jasność, kontrast i barwę aby zacząć mieć w miarę normalny obraz. W miarę bo niestety idealnie nie jest, nadal widzę odcienie niebieskiego i żółtego ale przestawienie zbyt mocno opcji koloru itp. powoduje, że mam czarno-biały obraz bez koloru ... Na obu monitorach to samo, kiedyś na fabrycznych ustawieniach było ok tzn. normalny obraz taki jak powinien być.

 

Nie wiem czy to od wstrząsów przy lądowaniach (kiepsko umieszczona kamera, pod kadłubem) się coś jej pokiełbasiło ... rozebrałem, tam w sumie nie ma zbytnio na co patrzeć bo to mała kamera, cała płytka z tym przetwornikiem to ma może rozmiar 10x10 mm, przewody dobrze przylutowane ... choćbym chciał to nie mam co sprawdzać, sam ten przetwornik na płytce wygląda ok. Da się coś z tym fantem zrobić?

 

Kamera działa tyle, że pierniczą się jej kolory i odcienie ... a jest całkiem fajna i szkoda mi jej po prostu, może przejrzenie punktów lutowniczych, jakieś wygrzewanie czy poprawienie tychże lutowanych miejsc by coś pomogło? Oczywiście nie ja to będę robił tylko osoba mająca o tym pojęcie, kwestia tylko tego czy warto i jaki jest sens tego przedsięwzięcia.

 

http://www.banggood.com/FPV-1-or-3-inch-HD-Color-CMOS-600TVL-Mini-Camera-p-918001.html

 

FPV 1/3 inch HD Color CMOS 600TVL Mini Camera

Przetwornik obrazu 1/3 cala Kolor CMOS HD
Rozdzielczość pozioma 600TV linii
Efektywna liczba pikseli 768 (H) x 576 (V)
Minimalne oświetlenie 0.008Lux
Stopień kąt 110
System sygnału PAL
Automatyczna kompensacja światła wstecznego
gamma 0.5
Stosunek S / N 50dB (AGC wyłączone)
System skanowania 02:01 Internal
Synchronizacja wewnętrzna synchronizacja systemu
Migawka (N) 1/60-1/10000s, (P) 1/50-1/10000s
1.0Vp-p/75? Wyjście wideo
Zasilanie DC 3,3 V-5V
Temperatura pracy -10 ° C ~ 50 ° C / 110 F 0F ~
Wymiary: 21 * 21 * 28mm
waga 18g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.