Skocz do zawartości

Model konkursowy - ToTo - 1


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Właśnie rozpocząłem budowę ToTo - 1. Na razie zacząłem od kadłuba (zdjęcia będą jutro). Będzie to jak narazie wersja szybowcowa, ponieważ chce nim polatac, ale jak narazie nie mam regulatora, silnika i aku. Model robiony z planów Motylastego, w planach 3x micro serwo (jakieś tanie za 20zł) oraz aku 850nimh.

 

Ide sie w końcu wziąć za robote ! :)

 

 

EDIT: edytowalem w celu zmiany założeń budowy, tak co by wszystko było zgodne z regulaminem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak skończysz to razem polatamy naszymi Totami:P Bedzie trzeba gdzieś sie spotkać...Tylko muszę skrzydło skleić:P

Chyba trzeba troche ukierunkowac (niektorych).

TWOJ POST NICZEGO NIE WNIOSL DO RELACJI.

Juz nie bede sie powtarzal , tylko nagradzal KAZDEGO kto bedzie pisal nie na temat w relacjach z budowy modeli konkursowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fbe0ccaacdf07a11med.jpg67ff2c01fe26827bmed.jpg6c3b3d6501a56ae4med.jpg69f460cff130112emed.jpg

 

z modelu jestem zadowolony tak sobie ;\. Błędem było nie stosowanie sie do planów w 100% ;\. przedni kołek wyszedł pod skrzydłem.. ;\. No nic... albo to tak zostawie, albo wybuduje nowy kadłub (bo możliwosci poprawy nie ma, wszystko klejone na żywicy). najładniejsze to mi chyba stery wyszły :P

Czekam na opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem, że zaczynam jeszcze raz... zbyt wiele błędów jest w tej konstrucji żeby przepuscić ją dalej :P. W takim razie poczekajcie prosze 2-3dni na kolejne relacje, wtedy powinny wylądować nowe zdjęcia nowego kadłuba :)

Ale pytanie moge zadać, bo może jeszcze co innego wyjdzie :):

Czy dobrze skonstruowany jest ten kadłub ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo możliwosci poprawy nie ma

Możliwość jest, podchodzenie do sprawy "łee, jest źle, robię od nowa; nie da się" nie jest najlepsze!

Poza tym - pośpiech w modelarstwie to paskudna sprawa... :wink:

 

Generalnie rzecz biorąc, rób tak, aby się wszystko trzymało, a najważniejsze wymiary powinny być zgodne z planem (np: rozpiętość, cięciwa, wymiary usterzenia, itd.). No i nic nie było powichrowane.

 

Patyki powinny być NIE wklejone, jak się złamią (lub Ci nie pasują) to je wymieniasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one nie sa wklejone, tylko po prostu dziury nie są równolegle do siebie, tylko pod kątem ;\ co dośc mocno raziło. Na dodatek ich rozstaw też jest zbyt mały i wyszly pod skrzydłem, zamiast przed i za skrzydlem ale tez z kilku innych "niedoróbek" buduje nowy kadłub ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pewien pomysł, ale nie jestem pewien, czy jest on dobry :). Jako ze robie go bez napedu (w oryginale jest silnik) zapewne będa jakieś problemy z wyważeniem. Zastanawiam sie, czy nie zrobić laminatowego dziobu przykręcanego na śrubach (takich plastikowych) żeby mozna było tam wrzucać rozne dziwne rzeczy zeby go dociążyć ? Dużym plusem jest też to, że tak szybko sie nie rozleci, uderzając w ziemie. Co Wy na to ?

 

Tak by to wyglądało: 930cc88e7308cce2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ceregieli.

 

Jak to ma być szybowiec tylko, wystarczy że zrobisz łądnie dziób z depronu. Aku jaki masz? Pewnie jakiś NiMH lub NiCd. Dajesz go z przodu i z wyważeniem nie powinno być problemu. Pamiętaj tylko, żeby dziób był odpowiednio szeroki/wysoki - tak, aby aku się zmieścił.

A nawet jak będzie jesczze SC trochę do tyłu - dasz trochę ołowiu przed aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisze "napędzany silnikiem elektrycznym" ale na dzień dzisiejszy i najbliższe 1,5miesiąca nie będzie mnie stać na nic poza tym, co potrzebuje do wersji szybowcowej :\. Moge go przygotować "pod silnik" ale nie gwarantuje że sie tam znajdzie podczas relacji budowy :\.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada: przygotuj model pod silnik, regulamin jest po to żeby go przestrzegać.Przecież celem konkursu jest wyposażenie zwycięzców w sprzęt do konkursowych modeli.Na próby w szybowaniu możesz wyważyć model za pomocą obciążenia z przodu zamiast silnika.Pisząc że robisz szybowiec automatycznie nie spełniasz wymogów regulaminu, a co się z tym wiąże chyba pisać nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez wiem ;) tylko w pierwszej wersji tego modelu miał to być szybowiec, i tak tez napisalem, co według regulaminu wyklucza mnie od razu z konkursu. Tak więc zmienilem pierwszy post i oczywiscie model, tak aby zgadzał sie z regulaminem :).

Dzisiaj powinny byc jeszcze zdjęcia kadłuba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuj post w na przykład w ten sposób:jest to motoszybowiec ale z braku silnika zostanie oblatany jako szybowiec.Wszystko będzie jasne.Jak masz jakieś pytania to można na GG.Mój numer 10201393.Pozostałym uczestnikom oczywiście też udzielę informacji na GG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ! :)

Model ukończony, ale jak narazie jest w fazie "rzutki". Chwilowo nie stać mnie na żadne wyposażenie, tak więc jeszcze nie wycinalem lotek. Niestety, model zaliczył już jeden "crash" :P. Przy którymś tam rzucie wzbił sie pionowo do góry (dość porzadnie zawiało, mimo ze ogólnie było spokojnie) i nagle sie zwalił na dziób i jebut w ziemie :P(latałem na łące). Troszke sie zgoniotło skrzydlo (wyszlifowalem, troche poprawilem palcem i juz specjalnie nie widać) oraz dość porządnie sie skasował kadłub, ale tez już wyszedlem z opresji i prawie nic już nie widac :). Postaram sie dzisiaj wrzucić (2maja:P) wszelakie foty z budowy. Niestety będą tylko z budowy kadłuba, ponieważ foty z budowy skrzydła usunął mi brat :\ (zostawilem w aparacie nie zgrywajac, a on akurat chcial cos zrobic i sformatowal karte...). Było tez kilka problemów ze skrzydłem, ponieważ zrobilem go z dwóch połówek(jakimś cudem nie zauwazylem tego, że trzeba było po prostu skleić depron i robić go jako jedna część) i miałem troche problemów ze sklejeniem. Na szczeście poradzilem sobie :) wcisnąlem dwie 6x3 sosny z przy natarniu i spływie, a pozniej to wszystko zalaminowalem i jest git :) trzyma sie jak cholera :). Jest rownież kilka niedoróbek... ale niestety nie byłem w stanie tego poprawić :\ (musialbym na nowo ster kierunku i wysokosci robic, a jakos nie przywiązuje sie do tego modelu i planuje w najblizszym czasie budować coś nowego :) )

Prosze cierpliwie zaczekać na Fotki :) Tyle ile mam, to wrzuce, a reszte postaram sie jak najdokładniej opisać :) (moge nawet rysunki w paincie narysować...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim głębszym zastanowieniu sie, nie wiem czy dobrym pomysłem byłoby zapakowanie całej elektroniki w ten model. Wydaje mi sie, że powinienem zrobić jeszcze kilka następnych modeli, i dopiero taki, z którego będe zadowolony ja oraz Wy, ulotnić :). Teraz mam w planach wybudować coś na wzór shock flyera, wszystko z balsy, ale z płaskim kadłubem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.