Skocz do zawartości

Model konkursowy - ToTo - 1


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach istnienia, model zakończył swój żywot dość boleśnie :P Był 3x odbudowywany, lecz tym razem nie miało to już specjalnie sensu ;). Po wielu zmianach wprowadzonych w modelu, wiem już, co trzeba poprawic, żeby był sztywniejszy (minimalnie zwiekszając wage). Foty będą lada moment :). Tak więc, zdobylem sporo doświadczenia, sporo sie nauczylem, także teraz tylko wziąć nóż i depron w dłoń i wyskrobać nowy, usprawniony model o nazwie ToTo -1 v2.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloow, ja sie wcale nie zraziłem, ja chce go wybudowac na nowo :) Będe wiedział co i jak lepiej zbudowac, co poprawic. Według mnie to dobre podejście (czyt. prób i błędów). Wiem co było nie tak i to poprawilem, Foty własnie wklejam na fotosika, zaraz wrzuce :)

EDIT: tak sobie uświadomiłem, że pewnie chodzi Ci o to, ze jako początkujący modelarz, raczej nie będe dobrze robić tego co musze, to sie mylisz, staralem sie jak najbardziej moge :). ( a zdolności manualne i takie wyczucie estetyczne mam, także bardzo ładnie to wszystko wygląda :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to skrzydło wyszło fatalnie. Bez obrazy ale można by to zrobić lepiej. Nawet mi to lepiej wyszło jak robiłem swojego Tota a jestem początkujący w pracach z depronem(Toto to mój pierwszy model depronowy).

Mam nadzieje że zbudujesz model do 16 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :P to nie byl słupek ;p tylko po prostu tak to na zdjęciu wyglada :) do słupa było ze 30m :P. A co do skrzydła... to samo w sobie wyszło w miare przyzwoicie (poza łączeniami z końcówkami, bo to akurat robilem pierwszy raz). Chociaz już teraz wiem co trzeba poprawić i kolejne powinno wyjść idealne :) (łączenie połówek to laminat, także nie spodziewaj sie pieknych widokow w tym miejscu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także nie spodziewaj sie pieknych widokow w tym miejscu
W tym miejscu? Jak chcesz wygrać to model musi być pierwsza klasa:D

 

Czy mi sie wydaję czy statecznik poziomy jest oklejony balsą?? Zamiast zwiększać wagę przyklej w miejscu zawiasu pasek balsy 1.5mm to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety kolejnego ToTka nie zdołam wykonać... jakieś prace ruszyły (kadłub w 1/4gotowy) ale gnębi mnie totalny brak czasu, w weekend kurs tańca, koszenie, a później czytanie lektury i nauka na poniedziałek... W zeszłym tygodniu dopiero dotarły materiały, ale miałem test z francuskiego (taki że dostaje papierek że umiem na poziomie A1) mase sprawdzianów i kartkówek....

Nie wiem czy ta prośba przejdzie, ale prosiłbym o wyposażenie do RWD którego mi oddał meloow, model niby wykonałem, ale jak wiadomo uległ kasacji :P. Bardzo prosiłbym o rozpatrzenie tej prośby :). Model ma na wyposażeniu 400tke z przekładnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ogólnie nie jest trudny w budowie, tylko dość czasochłonny :) a tego gripena to tym bardziej nie wiem jak budować :P mimo że troche przeglądalem te plany ;). No nic, załapie sie na kolejną edycje, bo w 4dni nie wiem czy cokolwiek dałbym rade wybudować, (jeszcze mam sprawdzian z fizyki i matmy jutro i pojutrze:P).

Pozdrawiam ;)

P.S. przecież wiem że mi go dałeś :P a nie "oddałeś" :P. Tylko akurat w tym zdaniu zabrzmiało prawie jak "dałeś" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety lubie estetycznie wykonane modele, a tego co pozostało po kraksie, estetycznie posklejać sie nie dało...

Tak btw, własnie wyczytalem w jednej z książek Pana Zawady, że początkujący modelarze powinni sie skupić nad tym, jak i czy model będzie latał, a nie na tym, jak wygląda. Chyba sie zaczne do tego stosować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw, własnie wyczytalem w jednej z książek Pana Zawady, że początkujący modelarze powinni sie skupić nad tym, jak i czy model będzie latał, a nie na tym, jak wygląda.

Jeżeli pamiętam to było w książce "Sekrety modeli akrobacyjnych na uwięzi" :), i nie sposób się z Autorem zgodzić. Zwłaszcza że czas poświęcany na dopieszczanie wizualne modelu lepiej poświęcić na naukę latania. Przy okazji mniej jest nam po w sumie nieuniknionym prędzej czy później rozbiciu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda, ale jakoś źle sie patrzy na mniej estetycznie wykonany model :)

ToTek powstanie, ale to dopiero jak znajde troche dodatkowych funduszy (jak narazie na uwięź zbieram). Mam nadzieje że sędziowe chociaż troche sie zlitują i rzucą chociaż jakimiś serwami do RWD-5tki Meloowa, ponieważ ten model mam otrzymałem już wykończony, z silnikiem i bardzo chcialbym sobie nim polatać (zanim wykończe ToTka v 2.0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.