Skocz do zawartości

XCopter kalibracja


rozrabiaka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Zmontowałem XCoptera z nastęujących elementów:

 

 
Rama Quadkoptera HJ MWC F550 (Zdjęcie ramy w załączniku)
ESC EMAX 20A SimonK Firmware
silniki 1400kv
KKontroler V5.5 - wgrane oprogramowanie XCopter v4.7 (Zdjęcie kontrolera w załączniku)
 
Aparatura Flysky FS-T6 6CH
 
Problem jest taki, że podczas próby wznoszenia przechyla się na prawą stronę (stojąc za nim). Nie potrafię potencjometrami skalibrować tak, aby było dobrze.
Po uruchomieniu silników słychać, że lewa strona zdecydowanie szybciej się kręci.
 
Chciałem jeszcze zapytać:
czy ma to znaczenie, na którym poziome jest zamontowana płytka kontrolera?
w aparaturze jaki tryb pracy wybrać? Bo są samoloty i helikoptery (variable pitch, 90 stopni, 240 stopni itp.)
 
Nie układam przewodów dopóki nie uruchomię, żeby w razie czego nie rozpinać ich.
 
Dziękuję za pomoc.
Grzegorz.

post-16948-0-66725400-1425398600.jpg

post-16948-0-39417000-1425398604.jpg

post-16948-0-59769500-1425398743_thumb.jpg

post-16948-0-33116600-1425398745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś kalibrację żyroskopów?

Robiłem wg http://www.kkmulticopter.kr/?modea=manual instrukcji. Jednak problem taki, że w którymś kroku dochodzę do sytuacji, w której dioda na kontrolerze szybko miga po włączeniu zasilania i nic nie da się zrobić - rozumiem, że to jakieś zabezpieczenie (informacja o błędzie).

 

Muszę wtedy ponownie wyzerować ustawienia i od nowa. I znowu ta sama sytuacja.

 

Jeżeli to nie problem, to proszę o wskazówkę odnośnie kalibracji gyro.

 

 

 

Zrobiłem revers ROLL i jest efekt - nie próbuje dachować w prawo. Podnosi się na 30 cm, ale zaczyna skręcać w prawo i leci do tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od OpenPilot CC3D  Na początku był mały problem ale daliśmy rade.Fajna i szybka konfiguracja.Teraz tylko posiedzieć przy PID-ach i będzie bajka Choć jak jak na pierwszy quad lata fajnie bez większej ingerencji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, ale nie będę niczego kupował, ponieważ w tej chwili mnie na nic nie stać. Chcę uruchomić to, co mam w opisie. Jeżeli mogę liczyć na rady odnośnie tego, dlaczego leci w tył i skręca to bardzo proszę.

 

I co to są te PID-y?

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przeszedłeś do końca kalibracji to chyba masz odpowiedź na swoje problemy. Ja długo się zastanawiałem jaki FC wybrać i finalnie stanęło na CC3D. Wizard konfiguracyjny bajka i przechodzi się przez Noego jak przez masło, a na defaultowym konfigu lata jak należy. Zastanów się czy nie lepiej odłożyć trochę grosza i nie zainwestować w coś lepszego przyjaznieszego :)

 

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że Cię nie stać.

Ale podejdź do tego od innej strony. Policz ile czasu zmarnujesz na walkę z ustawieniami (brak wygodnego GUI tylko przestawianie potencjometrów i nie wiesz czy walczysz z czułością czy rewersami), później dojdą koszty prób, połamane śmigła.

Czy nie lepiej wydać 108 zł na cc3d (w chinach taniej jak Ci się nie spieszy)?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chinach 6 dych z darmową przesyłką i masz paczkę po około 12 dniach, moduł wraz z okablowaniem (tylko kabel microUSB musisz mieć swój) w obudowie. Tyle dni to Ci zająć może dochodzenie do przyczyn problemów i zabawa z tym. Szkoda nerwów, rozważ jeszcze "Naze32" ponieważ jak kojarzę to ma barometr który jednak trochę daje, jest troszkę droższa od CC3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.