Skocz do zawartości

Dron fpv do 1200 zł


mikpasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym kupić sobie drona do fpv (może być używany ). Ale ważne dla mnie jest żeby cena razem z osprzętem fpv nie przekroczyła 1200 zł. Dlatego zwracam się do was o pomoc czy za taką kwotę w ogóle można kupić coś dobrego, a jeżeli tak to co?  

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na 2 km a przy antenie np. kierunkowej to z 3 km byś poleciał. Ogółem znacznie wcześniej skończy Ci się, przypuszczam, zasięg aparatury ;) Poszukaj sobie może używanego Phantoma albo jakąś inną używaną platformę tu na forum, często ludzie sprzedają całe komplety. Po co się pchać w jakieś drogie "markowe" zabawki które zazwyczaj są bezsensowne, ewentualnie quada klasy 450 można poskładać za 400-500 zł zależnie też od kontrolera (szedłbym w jakiś apm albo "naze"+gps), nadajnik wystarczy najprostszy 6 kanałów bo resztę rzeczy ustawiasz w kontrolerze i tak w sumie to nawet nie potrzeba komputerowego nadajnika, zainwestowałbyś w porządny moduł nadawczy - z 3 stówy to wyjdzie na HK razem. Do 1200 zł jeszcze sporo zostało więc przemyśl to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłem to chyba RTF SK450 jest tańszy od PNF'a :

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__47013__Turnigy_SK450_Quad_Copter_Powered_By_Multistar_Quadcopter_5X_Package_Mode_2_Ready_to_Fly_.html?strSearch=SK450%20quad

 

Moim zdaniem całkiem ok, nie znam tylko tego kontrolera (baro i gps by się przydało do lotów fpv) ale przy tak niewielkiej cenie masz możliwość zainwestowania w lepszy. Zostaje Ci tylko kupno pakietu i ładowarki np. Turnigy Accucell 6. Do FPV potrzebujesz 2 pakiety, lepiej rozdzielić zasilanie w modelu, do bazy 3s 1500-2200 mAh a do modelu 2-3s 600-800 mAh spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można, nie ma problemu jeśli oba urządzenia działają na 12V a w tym przypadku tak jest. Wszystko zależy od tego co chcesz robić, latać FPV, kręcić z powietrza, latać nisko, daleko ...  znajomy od paru lat lata FPV każdym możliwym quadem na nazie i bardzo chwali, baro i gps do dalszych lotów fpv raczej wypadałoby posiadać. Ja bym podsunął to : http://www.banggood.com/DJI-NAZA-Flight-Control-System-and-GPS-Lite-Version-p-906572.html ale jest masa innych kontrolerów jak apm czy naze32 więc nie wypowiadam się nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można, nie ma problemu jeśli oba urządzenia działają na 12V a w tym przypadku tak jest. Wszystko zależy od tego co chcesz robić, latać FPV, kręcić z powietrza, latać nisko, daleko ...  znajomy od paru lat lata FPV każdym możliwym quadem na nazie i bardzo chwali, baro i gps do dalszych lotów fpv raczej wypadałoby posiadać. Ja bym podsunął to : http://www.banggood.com/DJI-NAZA-Flight-Control-System-and-GPS-Lite-Version-p-906572.html ale jest masa innych kontrolerów jak apm czy naze32 więc nie wypowiadam się nic więcej.

 

Rozejrzycie się po naszych sklepach, bo wiele rzeczy można obecnie dostać taniej lub w podobnej cenie i bez przygód i niespodzianek :P

Specjalnie nie szukałem, tak prosto z brzegu dla porównania http://sklep.vr24.pl/index.php?a=10835

Sklecam teraz nową zabawkę i 95% części zakupiłem w kraju i wyszło taniej niż gdybym to zrobił w sklepach za morzami :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gdzie się kupuje np. w banggood kupiłem sobie 3 komplety śmigieł (2 cw i 2 ccw * 3) gemfan 5x3 do quada 250 bo zaczynało mi brakować a miałem kilka złotych na paypalu, przesyłka szła 12 dni w dodatku darmowa, przy 3 kompletach w górę jest już zniżka za ilość sztuk tam parę procent a za 3 komplety z darmową przesyłką zapłaciłem około 23 zł, w abcrc jeden komplet kosztuje 11,80 zł * 3 + z 7 złotych przesyłka i wychodzą 4 dychy .... a tam jeszcze dostałem punkty które można potem wymieniać na kupony rabatowe, w abcrc był program lojalnościowy ... mam chyba paręset punktów i nawet nie mogę z nimi nic zrobić bo chyba już nie prowadzą tego programu .... choć jak raz podliczyłem, że zostawiłem dobre 6 tysięcy w abcrc .... i że ilość punktów zdobyta za te pieniądze wymienia się raptem na paręnaście złotych ... to prawie popłakałem się ze śmiechu :unsure:

 

SK450 RTF będzie ok, dorzuć do tego fox'a 700 mW, nie wiem czy ten kontroler obsłuży gps, czy ma baro - nie czytałem, nie znam go ale w każdym razie na początek i tak powinieneś latać przy nodze góra paręset metrów, FPV 1,2 gHz pozwoli Ci na bardzo niskie loty bez zanikania obrazu jak ma to miejsce przy 5,8 gHz które nie lubi pagórków i innych przeszkód terenowych. Będziesz mógł sobie przy nodze pozwiedzać, warto kupić najprostsze OSD tzn. to które wyświetla napięcia pakietu głównego i FPV, do quada moim zdaniem obowiązkowe. U znajomego NAZA sama sprowadza model na ziemię gdy kończy się akumulator tzn. z tego co wiem wraca sam do niego i ląduje mu przy nodze, wyłączył raz nadajnik żeby mi pokazać RTH i rzeczywiście precyzja tego małego pudełka jest zadziwiająca ... byłem zszokowany bo usiadł tak miękko przy jego nodze jakby sam nim wylądował.

 

FPV powinno zamknąć się w 300 zł zależnie czy masz już coś do podglądu, na początek polecam google quanum z hobbykinga. Zdecydowanie wygodniej lata się quadem mając pudełko na nosie niż patrząc bezpośrednio w monitor oddalony te parędziesiąt centymetrów od nosa, lepiej się czuje model. Ewentualnie alternatywą jest używane przenośne DVD z wejściem AV (na allegro za parę dych), monitor 4,3 cala "car rear view" z banggood za niecałe 7 dych lub np. laptop z video grabberem. Jednak te google są na tyle tanie, że będą najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem (sam latam na goglach abcrc + 4,3 cala ekran z banggood).

 

Aparatura powinna wystarczyć, być może da się w niej zmienić moduł nadawczy na coś porządniejszego co pozwoli na bezpieczniejsze i kapkę dalsze loty niż ten jeden kilometr.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę ( a nawet mocno  :D ) zwiększyłem swój budżet i zakupiłem Phantoma 1.1.1 i go pro hero 2. Teraz chciałbym dokupić zestaw fpv do 500 zł. Jaki zestaw mogli byście polecić? Do fpv może być go pro czy muszę kupić osobną kamerę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz korzystać w FPV z gopro ale jak chcesz, ja wolałbym kupić sobie oddzielną kamerę za parę dych do FPV i mieć problem z głowy.

 

Spokojnie wystarczy Ci Boscam 5,8 gHz 400 mW (lub ewentualnie 200 mW) a podgląd np. google quanum z HK a najlepiej jakiś monitor bez bluescreena. Ewentualnie budżetowo http://www.uuustore.com/fpv-starter-package-58g-200mw-tx-and-rx-tft-screen-fpv-monitor-700tvl-camera-fpv-system-combo-p-1845.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem w czym kolega Kuba widzi problem jeśli chodzi o kamerkę gopro? 

Dopinasz się wtykiem usb do kamerki i do nadajnika. (+masz jeszcze możliwość zasilania/ładowania gopro) i to wszystko :) 

 

Jeśli chodzi o nadajnik to polecam Boscam 600 + Monitor z odbiornikiem, tańszy monitor z odbiornikiem

Ew mozesz zastosować odbiornik + monitor + bateria i jakieś ładowanie. Cenowo możne i parę złotych taniej ale w gratisie dostajesz plątaninę kabli i mocowanie odbiornika z baterią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu na choćby banggood kamera fpv o całkiem dobrej jakości kosztuje 30-50 zł ... ccd są po 80-100. Lżej no i gopro odpoczywa, po co katować kamerę za takie pieniądze do latania fpv? Więcej ciężaru, więcej miejsca zajmuje ... o kabelkologii i technicznych sprawach się nie wypowiem bo akurat się nie bawiłem a koledze ModeleCentrum zamiast reklamować się to proponuję zapoznać z mocami Boscama 600tki a 400tki (bo różnica w cenie jest a testy są na forach) a z polecaniem monitora za kafla to już wgl. wstyd "Teraz chciałbym dokupić zestaw fpv do 500 zł".

 

Wystarczą Ci google quanum z HK (spora wygoda, nie trzeba robić osłonek, zakładasz na czachę i latasz, brak bluescreena) na których zamontujesz sobie zasilanie wraz z odbiornikiem - prościej się nie da, minimum kabelkologii, mam tak u siebie na goglach abcrc. Do tego Boscam 400tka, kamera CCD z banggood i po co utrudniać? Myślę, że 1,5-2 km bezpiecznie stuknie na tym zestawie a w razie potrzeby dalej też polecisz, zostaje kwestia zasięgu radia. Zmieścisz się w wyznaczonym budżecie spokojnie, na początek lepiej się nie da. Monitor możesz potem wymienić na choćby CyclopEye o znacznie lepszych parametrach, który pasuje do tych gogli (znajomy przerobił, testowałem, na soczewce i tym ekranie lata się super).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.