Skocz do zawartości

lipol 1000mAh bierze 750mah


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, kupiłem sobie Lipolka Fullymaxa 1000mAh i nawet jak go wychechłam do zera czyli do takiego stanu że silnik zatrzymuje się po kilku sekundach, to podczas ładowania ładowarką Schark 10 prądem 0,4A nie wlezie do niego więcej niż 750-760mAh

to normalne? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie tyle to wiem ale to by oznaczało że kupując lipola 1000mAh dostajemy do zużycia tylko 750? Chyba że mój Lipolek jest walnięty!

Większość li poli tak ma.... trzeba trafić ... dla przykładu do mojego 1800 mAh nie wchodzi więcej niż 1600 i od początku tak było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliśmy ze znajomymi kilka fullymaxów i jak były nowe to zawsze miały ciut więcej niż deklarowana pojemność więc twój o ile jest nowy to tez powinien koło 1000 lub nawet więcej mieć.

750 to już mocno sfatygowany akum będzie miał.

wg mnie albo akum uszkodzony, albo używany albo ładowarka oszukuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliśmy ze znajomymi kilka fullymaxów i jak były nowe to zawsze miały ciut więcej niż deklarowana pojemność więc twój o ile jest nowy to tez powinien koło 1000 lub nawet więcej mieć.

750 to już mocno sfatygowany akum będzie miał.

wg mnie albo akum uszkodzony, albo używany albo ładowarka oszukuje

Fullymax'a też mam i rozładowanie go w ten sposób który opisał bzik4 nie ma sensu. Mój pakiet nawet jeśli zejdzie już do momentu opisanego przez bzika w którym silnik rusza by po chwili się zatrzymać nie osiąga "zera". Napięcie jest nadal na poziomie ok 10.30 V więc myślę że tutaj jeszcze zostaje trochę pojemności i dlatego nie wchodzi zbyt wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnalazłem brakujące 250mAh :lol2: okazało się że po naładowaniu pakietu, dwie cele mają po 4,23V a jedna ma 3,9V, naładowałem ją indywidualnie i zobaczę teraz przez kilka cyki jak się będzie zachowywała, jeśli coś będzie nie tak, będę reklamował lipolka bo ma on zaledwie 3 tygodnie i jakieś 12 cykli pracy a takie "rozjechanie" cel po tak krótkim czasie chyba nie wróży nic dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozładowałem 10 minut później jak tylko to stwierdziłem teraz ładuję każdą celę osobno zobaczymy co z tego wyjdzie

 

EDIT po naładowaniu wszystkich cel osobno długość lotu wydłużyła się o 3 minuty a teraz podczas ładowania prądem 0.5C lipolek wziął 1015mAh :rotfl:

zobaczymy jak jutro polata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.