Skocz do zawartości

FUTABA T7CP 7-kanałów FM PPM/PCM 35MHz - prośba o opinie


ZiMi

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu aparatury. :D

Proszę przede wszystkim o opinie, rady i uwagi (również te negatywne) na temat:

FUTABA T7CP 7-kanałów FM PPM/PCM 35MHz

Czy warto zakupić tą aparaturę w tej cenie?

 

Opis i cena na:

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=633&osCsid=38533b6240ce390ba278f2e10d34498f

 

Własne propozycje aparatur również mile widziane o ile zgodne z poniższym wyjaśnieniem:

 

Nie będę ukrywał, że zakup robię kod kątem wykorzystania do RC-CAM. Postawiłem, więc kilka ogólnych warunków:

1. Cena do 1k PLN

2. 7 kanałów (5 dla usterzenia + 2 dla RC-CAM)

3. Bezproblemowa (czytaj bezprzeróbkowa) kompatybilność z dostępnymi na rynku modułami HeadTracker (niestety widziałem tylko do Futaby)

4. Przyzwoity zasięg ze 2 km

 

Dotychczasowy badziewiasty 4 kanałowy No-name właśnie zaczyna odmawiać mi posłuszeństwa :ass: .

Niestety moje doświadczenia z aparaturą są bardziej niż skromne i bazują głównie na tym co przeczytam na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam ta aparature, zbyt wiele nia nie polatałem gdyz byłem w dosc wymagajacym LO i nie było czsu na modelowanie ale tyle co latałem to nigdy ale to nigdy nie było z nia problemow. JA Z PEŁNA ODPOWIEDZIALNOSCI I REKA NA SERCU MOWIE ZE MOJA MI NIGDY NIE WYCIEŁA ZADNEGO NUMERU. ja ja polecam jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zastosowania jakie opisujesz bedzie ok. Osobiscie mam Futabe T8, (od T9 ma jeden kanal mniej i inny wyswietlacz) i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony, uzywam jej z odbiornikami pcm futaby i hfd-08rd hitecka. W Twoim przypadku kiedys to 7 kanalow moze sie okazac minusem. Kiedys myslalem ze 8 to tez duzo :) Tak sie powie, latam niby 2m akrobacikiem i tak 2kanaly lotki, 2 wysokosc, kierunek, gaz, odciecie zaplonu, instalacja do dymu i juz nie zostaje nic extra :( a w modelu jest jeszcze zaczep do holowania szybowcow :(

 

Jak by Ci sie nie palilo, to za troche ponad 1tys mozna sobie sciagnac T9CAP z synteza i z duzo lepszym odbiornikiem

 

http://www.himodel.com/radios/35Mhz_Futaba_9CHP_Super_9-Channel_Synthesized_Radio_Control_System_W_R319DPS_4xS3001.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie jestem jeszcze aż tak zaawansowanym modelarzem jak mój przedmówca. W Od jakiegoś pół roku mam właśnie Futabę T9CAP z pełną syntezą i zdecydowanie tę aparaturę mogę polecić.

Mogę tylko dodać, że mimo iż latam zaledwie rok, to do tej pory udało mi się wykorzystać już 7 kanałów (6 dla serw i gazu + na 7 ustawione DR/Expo). A kupując myślałem że 9 to na prawdę dużo....

 

Swoją kupiłem w Hong Kongu, gdzie za cały set (nadajnik, odbiornik z zasilaniem + 4 serwa) dałem w przeliczeniu na złotówki 1050 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Futabę ale T9CHP bez syntezy (ma 8CH w PPM i 9 w PCM) - jak realnie chcesz podłączyć cos więcej to zauważ, ze mając nawet 8 kanałów zostaje ich niewiele :)

 

W śmigłowcu zajęte mam 6 (w drugim 7), w największym samolocie miałem zajęte 6 - a jakbym chciał zrobić chowane podwozie, luki bombowe, wyzwalanie rakiet/aparatu nie wspomnę o sterowaniu żyroskopu... HT to chyba tez 2 kanały czyli koniec kanałów :)

 

Niemniej Futaba dobra rzecz i spokojnie ją polecam. Dobra jakość i przejrzyste menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.