Skocz do zawartości

Stabilizator lotu.


izonix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trafił do mnie stabilizator lotu. Niestety nic o nim nie wiem, brak napisów na płytce nie pozwala mi znaleźć w Google  informacji o nim. Jeżeli, ktoś z kolegów spotkał się z takim stabilizatorem, to poproszę o jakieś info na jego temat.

 

Jurek

post-6301-0-01934400-1429974096_thumb.jpg

post-6301-0-93451100-1429974121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz go użyłem .. przesadziłem z czułością na lotkach i model dostał epilepsji ;) tak od około 1:14 widać jak żyro walczy z prędkością i trzepie lotkami.

 

 

Potem już nie używałem, a kupiłem z ciekawości bo był tani. Instrukcję miałem tylko niemiecką i nic nie kumałem. Udało mi się metodą prób i błędów. Ogólne spostrzeżenia ... raz działało raz nie. Nie wiem z czym to miało związek, może wchodził w jakies tryby, ale musiałem do skutku podłączać mu zasilanie i odłączać aż w końcu załapał i potem już było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  co chcesz dokładnie zrobić bo podejrzewam że to i bez instrukcji ogarniesz . Jest wejście , ster kierunku , wysokości i lotki . Mamy też i wyjście  pod te piny wpinamy serwa . Potencjometry ustaw na polowe na początek i zobaczysz co się dzieje ( lepiej podkręcać niż przesadzić ) . Miałem dwa podobne w jednym te male przełączniki były odpowiedzialne za revers a w drugim można było ustawić czy ma to być v tail , delta , czy tez tradycyjnie (kierunek , wysokość, lotki ) a rewers ustawiało się z aparatury . Dając wszystkie trzy male przełączniki w pozycje zero wprowadzało się stabilizator w tryb programowania i wtedy trzeba było się wsłuchiwać w dźwięki które wydawał . I to by było na tyle, tam raczej nic więcej do programowania nie ma .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej konkretne: jak to podłączyć do latającego skrzydła (sterowanego tylko lotkami). W instrukcji jest chyba taka opcja, ale przykładowe skrzydełko ma tam lotki i ster kierunku.

I jeszcze jeno: co poza czułością (potencjometry) można ustawiać w takim stabilizatorze - piszę o ,,programowaniu słuchając pików akustycznych.

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiec jednak musisz doczytać czy jest taka możliwość ustawienia go dla Delty jeżeli jest to powinny za to odpowiadać te male przełączniki a stabilizacja skrzydła wyglądać miała by tak , (nie wszystkie stabilizatory miały możliwość ustawienia stabilizacji dla delty , orange rx v1 nie miał , v2 już miał )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawił bym normalna , podobnie w trenerku brata który nie miał lotek ustawiłem normalna a w miejsce gdzie było wyjście na lotki nic nie było wpięte . Nie wiem jak w twoim stabilizatorze ale w orange muszą być tak czy tak podpięte wszystkie kable z odbiornika do stabilizatora (na wejście ) inaczej wszystko wariowało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem stabilizator w trybie samolotowym, wydaje się, że działa prawidłowo. Jednak najbardziej zależy mi na zastosowaniu do ,,latającego skrzydła,, i tu pojawia się problem: w obu stabilizatorach jest tryb ,,skrzydła,, ale jest to ,,skrzydło,, ze sterem kierunku. Moje skrzydełka sterowane są tylko lotkami (mixer w nadajniku). Zastanawiam się, czy wyłączyć mixer w nadajniku i podłączyć zewnętrzny mixer pomiędzy stabilizatorem a serwami, co myślicie o tym, czy nie robię jakiejś głupoty?

 

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.