Skocz do zawartości

Problem z elektroniką


joyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio w moim modelu pojawił się pewien problem.

Przy ustawieniu obrotów silnika na pewnym poziomie i ruszając sterem wysokości obroty silnika mi spadają (co najmniej o połowę). Tak jest z 2 kanałami, bo o dziwo lotki działają poprawnie.

Zupełnie nie wiem o co chodzi.

Problem odbiornika?

Co o tym sądzicie?"

Bardzo proszę o pomoc, bo mi już ręce opadają :(

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez złe podłączenie zasilania? skoro chodzi to chyba ok podłączyłeś. A jak ie to podłącz tak jak trzeba.

 

to się dzieje tylko w jednym położeniu drążka gazu? może potencjometr nawala albo jest jakieś inne uszkodzenie na płytce nadajnika.

trudno powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa odpadają, ponieważ ja ich nawet nie podłączam :wink:

Tak się dzieje niezależnie czy są podłączone serwa, czy nie.

Serwa sie oczywiście wychylają, tylko obroty motorka spadają.

Z tym podłączaniem, to sprawdzałem pobór prądu na sucho i możliwe, że podłączając zasilanie nie przez wtyczkę (podłączałem miernik jeden biegun, a druki przewodem) mogłem coś źle podłączyć (chociaż wtedy prędzej regulator by poszedł niż odbiornik, choć nie jestem pewien).

Położenie drążka gazu dowolne, i tak zwalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze bylo jakbys pokazal (rysunek/fotka) jak to podlaczyles.

 

wyglada to na miks gazu z SW ale napisales ze aparatura nie ma mozliwosci...

 

no to prawdopodobnie odbiornik zwalony... pozycz od kogos inny i sprawdz i/lub sprawdz aparature u kogos innego :) (kwarce/kanaly dopasuj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może masz baterie rozładowaną i dlatego mu obroty spadają bo regulator odcina.

Sprawdzałem napięcie z woltomierzem podczas tych wszystkich operacji i z tego wynika, że aku jest ok.

 

Co do kwarców jeszcze sprawdzę, choć będę musiał trochę pokombinować, bo w odbiorniku mam mały, a zapasowe mam wszystkie duże.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw zacząć od początku, czyli :

1) Jaki nadajnik

2) Jaki odbiornik

3) Jaki silnik

4) Jaki pakiet

No właśnie zastanawiam się tylko nad 2 z nich, mianowicie: nadajnik, odbiornik.

Kupiłem wczoraj cały nowy napęd do modelu (aku, silnik, regulator) i nadal to samo się dzieje.

Zastanawiam się tylko co może się stać po 6 m-cach braku używania.

Po takiej eliminacji został sam odbiornik i właśnie się zastanawiam czy odbiornik może być powodem takiego zachowania.

 

Ad meloow: Tak, aku może trzymać napięcie, ale bez obciążenia. Pod obciążeniem jak aku jest słaby to napięcie spada.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko do Was:

Czy jeżeli przyczyną byłby nadajnik, to czy w symulatorze też by model wariował?

Pytam, bo sprawdzałem i w symulatorze jest ok, tylko nie wiem czy to wyklucza awarię nadajnika.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.