Skocz do zawartości

Urwana antena


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Możesz to zlutować, ale tak, aby z długości nie stracić więcej jak 1-1,5mm.

Taka strata nie powinna mieć wpływu na pracę odbiornika.

Oczywiście, jeżeli nic z długości tych kawałków nie brakuje.

Ten lut może być nieco kłopotliwy w użytkowaniu (przeciąganie anteny przez małe otworki)

Jak to wykonać:

Zdejmij izolację z końcówek przewodów – jak najmniej lub wcale

Przyłóż rozgrzaną lutownicę z tinolem do odizolowanego przewodu lub do jego czoła(max 3sek)

Ocynuj końcówki przewodów

Ocynowane końcówki przyłóż do siebie na zakładkę lub styk czołowy

Zlutuj to małą ilością tinolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę urwała się zaraz przy odbiorniku tak wiec z pzeciąganiem nie będzie problemu .

 

Martwi mnie natomisat to że brakuje tam juz 1 cm długości , ponieważ nieumiejętnie lutowałem końcówki :roll:

Czy żeby nadrobić tę stratę, mogę na końcu anteny dolutować 1 cm anteny od rex 5 , bo taka akurat mam pod ręką :?:

 

Czy Tinol to to samo co kalafonia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak macie panowie całkowitą rację - najprościej jest dać nową , jednak odbiornik to "funkiel nówka " hiteca i ma plomby gwarancyjne . Domniemam że jak go rozkręce żeby zmienić antenę to automatycznie stracę gwarancje ... :roll:

 

Gdybym jednak zdecydował sie wymienić na nową , to mam sobie dobrać zwykły kabelek miedziany , podobnej srednicy i takiej samej długości ?

 

Ta antena która mam teraz to w przekroju poprzecznym ma rdzeń (nie wiem z jakiego metalu - kolorem przypomina aluminium ) i ma jedynie miedzianą otoczkę . Tak wiec nie wiem czy zwykły kabel miedziany to bedzie to samo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata 10mm kabelka może mieć wpływ na poprawną pracę odbiornika.
może mieć, ale z pewnością pomijalny. Nie siej paniki. Temat był wielokrotnie wałkowany chyba na wszystkich forach.
Domniemam że jak go rozkręce żeby zmienić antenę to automatycznie stracę gwarancje ...
Z urwaną anteną zapewne już straciłeś gwarancję więc nie przejmuj się tylko wymieniaj przewód antenowy. Możesz śmiało dać przewód ze skrętki używanej na przedłużacze do serw lub coś o podobnych parametrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu, takie określenia dla osoby nie znającej tematu, może budzić poważne wątpliwości czy aby przez ten jeden centymetr nie rozbije modelu :D . W takiej sytuacji lepiej dawać czysto praktyczne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.