Skocz do zawartości

Aerodynamika, parametry skrzydła


Grzegorz POL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Napotkałem na pewne problemy przy wykonywaniu pewnego projektu. Mianowicie mam do wykonania pracę o następującej treści: Skrzydło nie zwichrzone eliptycznie, o wydłużeniu 9,6 wykonane jest z profilu (dowolny profil). Narysowac biegunową profilu a następnie skrzydła (uwzględniając opór szkodliwy). Określić "alfa optymalne", "alfa ekonomiczne", maksymalna doskonałośc, Cx min, Cz max. Pół biedy z biegunową profilu, lecz nie mam pojęcia jak sie zabrać za biegunową skrzydła i obliczanie wyżej podanych parametrów. Jakby ktos coś wiedział na ten temat to chętnie przyjmę każde informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mogli napisać : skrzydło prostokątne ? Zawsze mnie dobijały górnolotne określenia w zadaniach.

 

Kiedyś na mechanice płynów na kolosie prowadząca kolosa w ramach zastępstwa dostałą polecenie żeby dać zadanie z lecącym śmigłowcem, ułatwieniem w tym zadaniu było ze należy pominąć opory powietrza.

Kobieta zaczęła zadanie tak: "Helikopter leci w próżni ..." - salwa śmiechu na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.