Skocz do zawartości

Pierwszy model na uwięzi


Karol93

Rekomendowane odpowiedzi

ale technologia sie troche zmieniła :P tak jak silniki Vankla, 1,3l i 250KM przy czym 40lat temu Ford Mustang 7l i 200KM :P Dlatego pytam ;). Mam niezłą okazje na allegro, Pan sprzedaje MVVS'y 3,5ccm osmioletnie, nigdy nie uzywane, zakonserwowane za 150zł + 10zł przesyłki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra :P Chodzi mi o to, czy kiedysiejsze silniki modelarskie 7ccm to to samo co dzisiejsze silniki modelarskie 7ccm ? :D Jest to dla mnie dość ważna informacja :P

 

Jeżeli chodzi Ci o starą Raduge 7ccm to nie zawracaj nia sobie głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, faktycznie możliwe że to błąd :P. Co do silnika to nie wiem, Można kupić ASP 3,5ccm, ale z tego co słyszałem to jest chińszczyzna, a ja jakoś nie lubie kupować czegoś niepewnego. Chociaż różnica w cenie jest. Z ASP 4ccm dostaje tłumik i płace za niego 180zł. Za MVVS'a płace 160 +tłumik 65 czyli wychodzi 225zł... Nie wiem czy opłaca sie zrezygnować z dobrego silnika, z powodu oszczędności 45zł... Z kasą krucho, ale wole wolniej zbierać a mieć coś pewnego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kolejny problem :). Planuje budowe modelu 1,25m powierzchnia płata to 37,8dm. Jaki silnik mam do niego zastosować ? Czy ten moj MVVS 3,5ccm wystarczy ? Wedlug wszelakich informacji z ksiazki, do tego modelu potrzebny jest silnik 5,6ccm.... i może własnie tutaj jest ta róznica w silnikach, o której mowilem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiesz że to o czym mówiłeś to jak wyżej wspomniano różna sprawność silnika, ilość wykonanej pracy zmienia się przy takiej samej ilości dostarczonego ciepła...

 

tutaj ccm to jedynie jednostka, to nie żadna moc, sprawność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... chodzi mi o to, Czy silnik teraźniejszy o pojemności 3,5ccm ma taką samą SPRAWNOŚĆ I MOC, czy inną w porównaniu do dawnych silników 3,5ccm (z lat 80tych). Teraz mam nadzieje wszyscy rozumieją o co mi chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wlasnie... znalazłem ! :D Super Tigre. 35 (pojemność 5,6ccm) - to był napęd tego modelu ;). Szukałem i nigdzie nie znalazłem zadnych iformacji o tym silniku... Jedynie jego odświeżona wersja .34 na modele.sklep.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phi! Nawet producent nie wie nic o takim modelu :D :D. Napisalem maila do nich i Pan mi odpisał tylko że znalazł tylko g34 :D. Jest to conajmniej dziwne, albo i nie, silnik ten był produkowany jakoś na przełomie lat 50-60 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.