Skocz do zawartości

HYPERION SU-31 "25e" ARF KIT WITH POWER SET


d_adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje kupić taki zestaw:

http://www.allerc.com/product_info.php?products_id=2401

Moje pytania:

1. Ile czasu polatam na pakiecie 2100 3S (średni czas lotu, standardowe przeloty)?

2. Jakie serwa polecacie do tego modelu?

3. Jakie śmigło będzie do tego idealne?

4. Czy wystarczy odbiornik Spektrum AR6100 ?

 

Z góry dziękuję.

 

Do tej pory latałem i latam śmigłowcami więc jakieś doświadczenie mam

 

Poszukuje dobrego modelu do 3D, mniej więcej tej wielkości. Będzie to mój pierwszy samolot.

Co ogólnie o tym myslicie?

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że jak na pierwszy samolot to nie będzie dobry :) Za szybki, zbyt akrobatyczny. Lepiej jak zaczniesz od jakiegoś trenerka, szybowca. Pilotowanie takiego modelu nie jest łatwe. A czas jaki wylatasz będzie ściśle uzależniony od tego jak będziesz latać, ile silnik w rzeczywistości pobierze prądu. Czyli również od tego jakiego śmigła użyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory latałem i latam śmigłowcami więc jakieś doświadczenie mam

 

Przerabialem to dokladnie tydzien temu , latanie samolotem to pikus do kosiary .

Trzeba tylko pamietac ze jak wchodzisz w lot odwrocony to manetka gazu nie moze isc na dol :) hehe :) . Ja tak zapikowalem w glebe , poprawiajac fizjonomie samolocikowi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model na pewno będzie latał. Chińczycy podają, że ma 113 cm rozpiętości skrzydeł i ciężar do lotu ok. 900 gr. Pewnie ciężar wyniesie 950 g. Na twoim miejscu wykonałbym ten model z możliwie lekkim wyposażeniem. Latanie rozpocząłbym na lżejszych pakietach poniżej 2000 mAh. Ja kupiłem i wczoraj oblatałem swojego chińczyka (Su-31), teraz robię poprawki i będę maksymalnie go odchudzał. Mój model lubi prędkość, jest odczuwalnie za ciężki, trzeba lądować na dużej prędkości, ma tendencję zwalania się na skrzydło, ma dużą bezwładność w locie.

Ja rozpoczynałem od akrobatów z pianki, które mają podstawową zaletę – w razie kraksy wystarczy kilka kropelek CA i model znów jest gotów do lotu. Dalej latam na EPP bo podczas nauki można pozwolić sobie na ryzyko bez większych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.