Skocz do zawartości

MVVS KONIEC PRODUKCJI SILNIKÓW SPALINOWYCH ???


kirow

Rekomendowane odpowiedzi

Adam9034 w jednym z tematów pisze, że firma MVVS zaprzestaje produkcji silników spalinowych.

Czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat ?

Czy to początek końca ery motorków spalinowych?

Słyszałem, że firma produkująca silniki COX już ich nie produkuje, małe pojemności wyparły elektryki.

Trochę szkoda !

 

Pozdrawiam

 

Kirow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja usłyszałem tą plotkę na zawodach 3-go maja w Jeżowie. Pewnie MVVS został wyparty chińczykami w takim stopniu że nie opłaca już się produkcja.

Czy to początek końca ery motorków spalinowych?

Początek końca małych spalinek zaczął się przy wprowadzeniu na rynek silników 3-f i aku li-pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Tak MVVS skończył produkować silniki mniejsze jak 3,5ccm bo zatopił je 3F. Z tego co mi sie wydaje to firma nadal produkuje silniki. Jak będę w Model Partner to sie popytam.

 

To mocno dziwne bo pisałem do nich dwa dni temu maila w sprawie silników o poj. 2,5 cm3 i dziś w odpowiedzi dostałem informację że silniki te, zarówno samozapłonowe jak i żarowe, pozostają cały czas w produkcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo ci goście ze sklepu na pewno się znają co i gdzie jest produkowane...i czy jeszcze jest.

Wczoraj w sklepie z zabawkami sprzedawca o dziwo facet (kobiecie bym darował) wmawiał klientowi, że tylny spojler w modelu samochodu jest zderzakiem???

Sprzedawcy od siedmiu boleści...

MVVS zaprzestał produkcji wszystkich motorków o pojemnościach poniżej 6,5 ccm, w projektowaniu i rozwoju produkcji kładąc nacisk na pojemności powyżej 50 ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, szkopuł tkwi w tym że ja nie pisałem do model making ani żadnego innego polskiego sklepu modelarskiego, tylko wysmażyłem po angielsku maila do samej firmy MVVS (mvvs@mvvs.cz) z pytaniem czy silniki o pojemności 2,5 cm3 są wciąż obecne w profilu produkcyjnym.

 

od Michał Piotrowicz

do mvvs@mvvs.cz

data 21 września 2009 14:37

temat 2,5 cm engines.

wysłana przez gmail.com

 

ukryj szczegóły 21.09 (3 dni temu)

 

Hello!

 

I would like to ask if you still have 2,5 cm size engines in your production profile? I've checked your website and found there both glow and diesel 2,5 cm engines, but there is a lack of such engines in polish distributors' offers. Is it possible to get those engines somehow?

 

--

Regards,

Michał Piotrowicz

(od razu przepraszam wszystkich za mój englisz, bo jak znam życie jest daleki od ideału)

 

W odpowiedzi dostałem:

 

od MVVS

odpowiedz do mvvs@mvvs.cz

do Michał Piotrowicz

data 23 września 2009 14:54

temat Re: 2,5 cm engines.

 

ukryj szczegóły 14:54 (20 godz. temu)

 

Dear Mr Piotrowicz,

 

Yes, we still produce such engines. You can try to contact our dealers for Poland:

Poland

Model Making +48 134 324 464

Andrzej Rachwal +48 32 262 2656

Model Partner +48 33 875 9776 www.modelpartner.ig.pl

modelpartner@telvinet.pl

 

 

 

 

There is also a possibility of ordering at us directly. Please note that the only mean of payment is bank transfer in advance. Let me know if you are interested.

 

Best regards,

Sabina Selleova

MVVS, spol. s r. o.

tr. Kpt. Jarose 35

60200 Brno

Czech republic

 

Ph: +420 545 211 683

+420 545 212 240

Fax: +420 545 211 418

 

E-mail: mvvs@mvvs.cz

Web: www.mvvs.cz

 

Czyli jak widać, na przekór różnym plotkom pojawiającym się na forum, MVVS nadal produkuje motorki małych pojemności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisali jednak, że limitem zamówienia jest ileś tam sztuk.

Programy na obrabiarkach mają nadal.

Kolega Janek z forum kombatowego kontaktował się z nimi (w kombacie liczy się MVVS 3,5) i owszem - jest ten silnik ale przy zamówieniu minimum iluś tam sztuk. Dlatego chcą zapłatę z góry, bo muszą je po prostu wyprodukować specjalnie na zamówienie. Nie produkują ich ot tak na skład, bo tak jak już napisano w tym wątku ludzie zastępują napędy spalinowe 3F. Problem w tym że w kombacie gdzie każdy gram się liczy napęd elektryczny raczej się nie przyjął... ale to dyskusja na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro sami napisali, że produkują to zmienia postać rzeczy.

Chociaż co do aktualności i wiarygodności informacji przez nich podanych mam poważne obiekcje, a mianowicie wśród dealerów na polskę figuruje Andrzej Rachwał - mój świętej pamięci nieodżałowany instruktor, który zmarł 24 lutego bieżącego roku więcej tutaj ????

I to właśnie od Niego słyszałem o zaprzestaniu produkcji tych motorków, a Andrzej był w znzcznym stopniu związany z tą wytwórnią - wiele z jego pomysłów zostało tam wdrożonych i można śmiało powiedzieć, że przyczynił się w znacznym stopniu do rozwoju tejże firmy...Dlaczego informacje są sprzeczne?

Być może produkcję wznowili, a być może mają jeszcze stare zapasy.....

Jak widać na załączonym obrazku przynajmniej jedna z informacji przez nich podanych jest nieprawdziwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisali jednak, że limitem zamówienia jest ileś tam sztuk.

 

Mnie interesowały pojemności 2,5 cm3. Będę odpisywał tej babce to się dokładnie spytam czy w przypadku tych silników są dolne limity zamówień. W kwestii motorków 3,5 cm3 się nie wypowiadam, bo o nie nie pytałem i w tej kwestii jestem niekompetentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.