Skocz do zawartości

strada xt evo czy himoto katana?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Planuję kupno mojego pierwszego modelu rc. Samochód ma być do off road. Znalazłem takie dwa modele : http://www.rcwroblik.pl/Model+elektryczny+Maverick+Strada+XT+Evo+1-10+RTR+niebieski,57689764,01,i2.html

 

http://www.gimmik.pl/Himoto_Katana_24_GHz,o,8473.html

I oto moje pytanie brzmi : który z nich jest lepszy. Wiem że było już kilka takich tematów ale w żadnym z nich nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Dodam że katana ma bez szczotkowy silnik. Jeżeli znacie jakieś inne dobre modele do ~650 zł to piszcie.

Pozdrawiam.

Sorka ale pomyliłem się I katana nie ma silnika bez szczotkowego. Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba mają silniki szczotkowe których bym unikał w jeździe offroad po prostu będziesz je palił nagminnie przez kurz, piach itp.pozatym osiągi też dają wiele do myślenia jeżeli cię budżet trzyma przy 650zł szukaj używki ja polece markę traxxas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój 6-letni syn ma hsp shourt course w skali 1:10 z silnikiem bezszczotkowym jeździ nim już 2 rok i jakoś nic mu nie dolega ale jeździ na 2s jakby zapiąć 3s to pewnie zębatki by poleciały. a teraz przemyśl czy ci się opłaci którys z tych 2-óch kupywać bo według mnie nie. po pierwsze musisz w pierwszej kolejności wymienić panewki ślizgowe na lożyska (chyba 18 szt) do tego combo bezszczotkowe 2aku to minimum, ładowarka i już masz cenę ponad 1000 proponuję szukać używki dobrze utrzymanej popatrz na olx w twojej okolicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to bardzo podobne modele. W poprzedniej wersji strady (bez EVO) były identyczne. Elementy które zostały zmienione to wanna podwozia i zębatki. 

 

Z racji dostępności części (ich ceny i tuningu) chyba lepiej brać "oryginał" czyli himoto.

 

Wymienisz zębatkę odbiorczą na stalową i masz model który wiele wytrzyma. 

Strada na 90% ma łożyska. Himoto też potrafi mieć. Trzeba sprawdzić konkretną wersję. Wersja z Twojego linku jest łożyskowana.

 

Silnik BL obowiązkowy. Umieszczenie silnika powoduje, że szczotka (i inne z otwartą obudową) będą niszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Chyba wybiorę strade ale muszę to jeszcze przemyśleć. A wy który na moim miejscu byście wybrali??

A I w odległości kilku kilometrów mam sklep HPI Polska w Konstantynowie łódzkim.

I jeszcze jedno pytanie czy himoto bowie To to samo co katana I strada czy czymś się różnią? http://www.gimmik.pl/Himoto_Bowie_24_GHz_Off-Road_Truck,o,11622.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię katane. Jakiś silnik bez szczotkowy (polecił byś jakiś nie drogi?Są takie do 100 zł? )jakiś pakiet li po 4000 - 5000 mah, ładowarkę I metalowe zębatki. Ale pojadę jeszcze do hpi polska I obejrzę sobie strade.

Oczywiście nie wszystko na raz. Zacznę od ładowarki I zębatek. Pakiet silnik I regulator później.

To może wydać się dla was głupim pytaniem ale czy nie da się zabezpieczyć silnika przed kurzem I piachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeździć na szczątkowym, to wymień spalony oryginalny na hpi Saturn 27t. Nie ma wirnika do chłodzenia i wytrzymuje najdłużej. Nie wiem, czy ESC zamontowane ma kontrolę napięcia dla LiPO, więc raczej będziesz jeździł na NiMH.

 

Przezbrojenie na BL razem z aku, ładowarką to około 400zł. Poszukaj było.

 

Wysłane z mojego PMT3277_3G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, raczej odwrotnie.. Im wyższe "T" tym mocniejszy moment i niższe obroty. W standardzie jest 22, lub 23 T. Na 27T nie poszalejesz, to silnik do monsterów i crawlerów. Natomiast nie ma wiatraczka chłodzącego szczotki, dzięki czemu szczotki nie są niszczone przez piasek. Zanim uznałem, że to nie ma sensu miałem różne silniki. Żaden nie wytrzymał więcej niż 4,5 pakietów. Z wyjątkiem owej 27ki. Ale po używaniu 20 t nie ma już tego czegoś (FUN). 

 

Przeczytaj to: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/49838-m%C3%B3j-pierwszy-offroad-prosz%C4%99-o-profesjonaln%C4%85-pomoc/ 

Nie ma sensu pisać ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej ofercie? Jest o 70 zł taniej niż na np. Aledrogo.

http://modele-rc.com/produkt/1831,zdalnie-sterowany-samochod-himoto-katana-2-4-ghz

Wydaje mi się to troszkę podejrzane. Co wy o tym sądzicie?

 

Do tego modelu dokupie pakiet nosram 4000 I ładowarkę redox v2

Czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ake to jest buggy. On ma mniejszy prześwit I wtedy jeszcze szybciej do silnika dostanie się piach I kurz. Katana I strada xt ma większy prześwit. Dlaczego nie 1:16 z silnikiem bez szczotkowym

Ake to jest buggy. On ma mniejszy prześwit I wtedy jeszcze szybciej do silnika dostanie się piach I kurz. Katana I strada xt ma większy prześwit. Dlaczego nie 1:16 z silnikiem bez szczotkowym ?

Przepraszam coś mi się klikło

A co myślicie o vrx sword?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.