Skocz do zawartości

W ramach ciekawostek przyrodniczych...


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przeglądając forum RCGROUPS.COM natrafiłem zaraz na początku na tzw. fotkę dnia, która zaprowadziła mnie pod ten adres http://www.heli-chair.com/

 

Z zainteresowaniem przeczytałem o tymże wynalazku i w mojej opinii (oprócz tradycyjnej "czegoż to ludzie jeszcze nie wymyślą" :crazy: ) jest to dość ciekawa konstrukcja.

 

Ciekawi mnie, czy faktycznie gdybym opanował podstawy pilotażu prawdziwego heli, to poradziłbym sobie ze sterowaniem heli RC za pomocą tegoż krzesła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością sterowanie jest bardziej intuicyjne.

pozostaje jedynie pare minusów:

-jesli lecimy 'na siebie', lecimy tak jak normalnym modelem(nie jesteśmy przecież w kokpicie).

-na krześle nie możemy sie obrócić, czyli jesli model wyleci za plecy z niewyjaśnionych przyczyn, to mamy problem ..

 

to krzesło znajdzie najlepsze zastosowanie u lataczy FPV dużymi, drogimi heli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Don't worry jak mawiają starzy górale...

Ja znalazłem kiedyś w sieci stronkę naszego rodaka, który dla FS X, przerobił pół poddasza na działający symulator kokpitu B737. Monitory zamiast okien, działające przyciski, przenoszące nacisk na ukryte klawiatury (chyba miał ich z 5 podłączonych do kompa) itd.

Aż dziw, że go żona z domu nie wyrzuciła... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.