Skocz do zawartości

Jak naprawić uszkodzony GF2215/20?


arkus_12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Mam pewien problem z silnikiem oraz nadzieję, że można to naprawić (bo taniej naprawić niż kupić nowe).

Mianowicie, po niezamierzonym upolowaniu kreta zaraz po starcie silnik uległ uszkodzeniu. Na pierwszy rzut oka

wygląda to tak, jakby wał cofnął się o ok. 1,5mm. Ponadto wał z wirnikiem można przesunąć do przodu przy

użyciu niewielkiej siły o ok. 1mm, po czym wraca do poprzedniej pozycji (na zdj.), a przy obracaniu 

(ręką, nie przez regiel) silnik wydaje dziwny dźwięk, jakieś klekotanie itp. w dodatku opór przy obracaniu jest bardzo

mały - mam drugi taki sam silnik i w tym sprawnym opór jest większy. Odkręciłem te 3 imbusy, zdjąłem e-clipa i wirnik

i nie wiem co dalej...

 

post-5150-0-96211800-1437164193.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Konstrukcja silnika chyba taka sama jak emaxa 2822 lub 2812.

Po zdjęciu mocowania silnika (małe impusy na "talerzyku")

Odkręcasz imbus trzymający oś (z przodu silnika) i delikatnie stukasz w oś od tyłu silnika.

Oś powinna się przesunąć.

Musisz pamiętać aby za bardzo jej nie przesunąć, musi być trochę luzu inaczej będzie się grzało tylne łożysko.

Po przesunięciu i sprawdzeniu luzu dokrecasz imbus mocujący wał i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał udało się przesunąć, ale okazało się, że łożyska nie trzymają się tak jak powinny (chyba), tzn. wkładając wał można je wysunąć.

Nie mają luzu i wchodzą dość ciasno, ale zastanawiam się, czy tak to zostawić czy może coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.