Jump to content

Malowanie peta


santana

Recommended Posts

Peta malować jest chyba najlepiej od środka. Osobiście tej techniki nie stosowałem ale widziałem takie malowanie kabiny wkonane na modelu kolegi, z którym wspólnie latamy. Wyglądało idealnie i z pewnością nie było podatne na zarysowania w transporcie :D. Pytałem o szczegóły tej techniki. Dowiedziałem sięm że najlepiej nakładać kilka cienkich warstw po lekkim przeschnięciu poprzedniej. Technikę zapewne należy dostosować do użytego lakieru. W tym przypadku był to lakier w aerozolu firmy Motip.

Link to comment
Share on other sites

Jak wspomniał Marek PETA najlepiej malować od strony wewnętrznej. W przypadku chęci uzyskania powierzcni przezroczystej polecam farby aktylowe nast. firm Valleyo, TAMIYA, Gunze. Farby transparentne tych firm to farby CLEAR. Do wyboru masz ( poza Tamiya) farby na osnowie olejnej lub akryl, oczywiście polecałbym w tym przypadku farby akrylowe. Do wszelkich innych nieprzezroczystych malowań MOTIPY.

W celu "wzmocnienia" powierzchi malowanej możesz na koniec "walnąć" lakierem dwuskładnikowym, ja używam lakieru ECONOMY (odporny na paliwo ).

Tutaj masz fotkę tego lakieru : http://www.tbm.lasowice.net/modelar3.html#modelw8

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.