Skocz do zawartości

czym usuwac resztki paliwa


laminat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzis własnie skonczyłem maturke i wracam do modelarskiego zycia. Generalnie to zbudowałem juz model ktory włąsnie idzie do remontu ale uznałem ze owy remont nalezy zaczac od usuniecia resztek paliwa z modelu.(stosuje paliwko 80%metanolu 20% rycyny)Silniczek to cox wiec nie dziwota ze nabrudził. Pluje olejem jak dziecko kaszka, ale ktos to musi posprzatac padło na mnie.

Jak wy sobie radzicie z tym problemem. z jakim rezultatem.

Dodatkowo mam jeszcze jeden problem. Skrzydło uległo kraksie tak ze na połowie jego długosci musze wymienic pokrycie. Jest to skrzydło balsowe(+2 dzwigary sosnowe) z kesonem podwojnym, żebrami 2mm i krawedzia spływu . I teram mam pytanie jak to pokryc? czy z kesonu i spływu jakos zerwac stary papier japonski(moze na rozcienczalnik tylko zeby balsa sie nie napiła za duzo.) i zakłądac nowy czy moze kłasc na resztki tego starego? czy balse mozna czyscic ze spalin tym samym co japonke i na odwrot?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra benzyna ekstrakcyjna ale czy ona nie zniszczy japonki(impregnowana 2 razy) ani balsy(balsa była 1 pociagnieta capponem)?

a po za tym tam jest sytuacja troche inna jesli chodiz o ta japonke bo skrzydło zostało rozcharatane przez drzewo i na kesonie i krawedzi spływu nie ma jednolitej warstwy japonki( nie iwem jakim cudem to sie stało ale tak wyszło bo ani keson ani krawdz spływu nie sa złamane.) poprostu na kesonie i spływie jest poszarpany papier japonski. A widziałem tez jak papier japonski zeszlifowuja a moze papierkiem sciernym potraktowac go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można szybko, tanio i nie nasmrodzić rozpuszczalnikami :)

Kuchenny zmywacz do tłuszczu z rozpylaczem (np. Clin).

Oczywiście o ile masz wszystko zaimpregnowane i woda nigdzie nie wlezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.