Skocz do zawartości

Co najlepiej kupić?


ArTiiS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie tak dawno się zainteresowałem "samolocikami" R/C miałem już zamiar kupować Dragon Fly ale się opamiętałem [ wchodziłem na różne fora i na każdym z nich negatywne opinie ]. I mam do was kilka pytań:

 

1. Kupno - co polecacie?

 

a) jestem poczatkujący ( Nawet nigdy nie miałem w ręku samolotu [ zadalnie sterowanego ] )

B) cena w granicach 200-300zł

 

2. Lama V3 bądź V4 - dobry wybór?

 

2a. Jestem zainteresowany kupnem Lamy V3 bądź V4 i mam pytania:

 

a) słyszałem że ten heli ma zasieg 500m - To prawda?

B) jak wysoko może się wznieść?

c) czy się będzie nadawać do latania w mieście? ( przy małym ruchu? )

d) czy gdzieś na dolnym ślasku można kupić "Lamę"? najlepiej w okolicach Legnicy ( 50-80 km )

e) czym się rózni Lama V3 od V4? Czy warto dołozyć około 20-35zł do niej??

 

 

 

Proszę o szybkie odpowiedzi :)

 

 

Z góry dzieki

 

 

Pozdro ArTiiS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jest taki dział na forum 'Powitalnia', regulamin jak i dobre wychowanie wymaga by się najpierw przedstawić, a więc zapraszam do działu.

2) Avatar - nikt nie lubi rozmawiać z kimś kogo nie widzi. Proszę wstaw swoje zdjęcie.

3) Samolocik a helikopterek to dwie różne sprawy!

4) Jeśli myślisz o śmiglowcach, to Twoje spostrzeżenia są trafne - DragonFly to zabawka. Natomiast Lama nadaje się na pierwszy model śmigłowca doskonale.

5) Co do zasięgu to jest to mikro śmigłowiec, i nadaje się przede wszystkim do latania w zamkniętych pomieszczeniach. Owszem można nim latać na otwartej przestrzeni, ale tylko przy praktycznie bezwietrznej pogodzie. Z odległości 500m już byś jej nie zobaczył, więc nie przejmuj się zasięgiem.

6) To samo tyczy się wysokości latania.

7) Nawet takim maluchem, należy BARDZO uważać gdy w okolicy znajdują się ludzie.

8 ) Dolny Śląsk? Chyba we Wrocku można kupić. Ale zawsze możesz w jakimś sklepie internetowym zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się przywitałem :) a zdjęcie dodam jak znajde ;D.

 

 

A co do tematu.

 

 

Polecacie jakiś DOBRY samolocik?? W granicach 200-300zł max?

 

I czym się różni Lama v3 od v4 tylko wyglądem czy ma coś lepszego?

 

Pozdro ArTiiS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej granicy cenowej można chyba polecić model E-sky Nemo:

http://allegro.pl/item366109350_e_sky_nemo_rewelacyjny_samolot_rc_kompletny.html

Wszystkie części można zmienić, model jest wytrzymały, wolny i tani czyli idealny do nauki latania.

Jednak gdybym był na twoim miejscu dozbierałbym trochę kasy i kupił nadajnik komputerowy np. Flash 5 (było ogłoszenie na giełdzie za jedyne 200 zł) i do tego zbudował lub kupił jakiś prosty model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jeszcze takie 2 pytania.

 

 

Co by bylo lepiej kupić samolot czy heli??

 

I we Wrocku po ile by była taka Lama?

 

Tylko że jestem wogóle zielony w składaniu jakiś modeli ;D.

 

I jeszcze raz:

 

Lama v3 i v4 różni się tylko wyglądem? Czy może ma coś lepszego np. lepiej się lata itp.

 

I jaki max. może być wiatr dla Lamy? 10km/h?

 

 

 

 

Pozdro Artiis3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamę widziałem na oczy tylko w sklepie... Zastanawiałem się nad jej kupnem i tez zadawałem sobie pytanie czy to tylko różnica w wyglądzie czy nie... Ale to tylko różnica wyglądu z tego co wiem, obudowa jest taka że tak powiem 'agresywna' w v4, zawsze z 'v3' możesz sobie za 40zł zrobić 'v4' gdyż ta obudówka jest bardzo tania (http://allegro.pl/item358303237_lama_e_sky_czesc_ek1_0579_kabina_body_kpl.html#photo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale już nie lepiej dołożyć z około 25-45zł i mieć orginała?? Lama V3 koszt około 260-270 zł, Lama V4 koszt 300-320 zł

 

I przy jakim max. wietrze może "helikopterek" latać ??

 

 

I jaka jest różnica między "Samolotem" a "Heli" - chodzi o latanie.

 

 

I czy stanieje Lama do wakacji? Czy może podrożeć?

 

Pozdro Artiis3

 

P.S Oczywiście wszyscy co mi pomogą dodam punkty "Pomógł" :)

 

[ lecz to gdy już wszystkie moje wątpliwości rozwiąże ;D ]

 

 

Pozdro Artiis3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak róznica między samolotem a heli jest duża, ponieważ helikopterem możesz latać w domu i na dworze i masz pewność że go nie rozbijesz i nie wyżadzisz sobie nim krzywdy a samolotem możesz latać tylko na dworze i bez wietrznej pogodzie ale ja i tak wole samolot :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktoś w jakiej cenie jest "Lama" we Wrocławiu?? Kiedyś widziałem ją za 199,99zł ale w tedy wogóle się R/C nie interesowałem. I jak z tymi cenami? Spadna do "Wakacji"? I jeszcze raz to samo pytanie: "Jak z wiatrem ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ helikopterem możesz latać w domu i na dworze i masz pewność że go nie rozbijesz i nie wyżadzisz sobie nim krzywdy

 

 

a nie jest dokładnie odwrotnie...? moim zdaniem choć nigdy nie latałem to helikiem jest trudniej...

 

a rozbić można wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy jakim max. wietrze może "helikopterek" latać ??

Lama jest zaprojektowana do latania w domu i mały wiaterek będzie już nią ładnie poniewierał.

I jaka jest różnica między "Samolotem" a "Heli" - chodzi o latanie.

To chyba wie każdy :wink: samolot potrzebuje prędkości do latania (nie licząc zawisów na śmigle w modelach 3d). Po za tym heli jest droższe w eksploatacji i części raczej nie da się samemu dorobić.

I czy stanieje Lama do wakacji? Czy może podrożeć?

O ile stanieje to nie dużo max. 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli kupować sobię ta "Lamke v3" ? Bądź v4?

 

A nie lepiej np. kupić:

 

Honey Bee CP2 ?

 

Zaznaczam że jestem początkujący w R/C wogóle nie miałem w rękach samolotu/ helikopteru ( zdalnie sterowanego )

 

 

Pozdro Artiis

 

 

edit:

 

co myślicie o tym:

 

http://www.allegro.pl/item359188322_promocja_helikopter_rc_e_sky_lama_v3_zestaw_waw.html

 

 

koszt: 229zł ale gwarancja tylko 3 msc i jedno mnie dziwi trzemu takie coś jest napisane w aukcji "Nie do porównania z zabawkowymi heli z podwójnym śmiłem. Bardzo wytrzymałe baterie oraz korektor lotu, który pomoże ci przetrwać nawet podczas wietrznej pogody"

 

 

Pozdro Artiis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helikopterem możesz latać w domu i na dworze i masz pewność że go nie rozbijesz

 

Mortez, przestan pisac, wypisujesz takie bzdury ze zal tego czytac.

Przestan pisac o rzeczach o ktorych nie masz pojecia, jestes tu od niedawna, a kolejny raz probujesz grac role eksperta. i za kazdym razem jest to bzdurzenie.

 

Baxter

P.S. Wypowiedzi morteza nie mozesz ArTiiS brac powaznie. Jest tu takich kilku jeszcze kolegow na forum, ale szybko sie zorientujesz ktorzy to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może powiem coś o "v3 vs v4"

Modele te różnią się jedynie wyglądem. Odmienna kabina i ogon, a pozatym jeszcze bodajże podwozie i uchwyt 4in1 (ta puszeczka z przodu). Lecz dwie ostatnie są nieistotne (jest tak jedynie po to, aby "pasowało" do kabinki).

Elektronika w obu modelach taka sama, pozostałe elementy mechaniczne również.

Na pytanbie którą wybrać musisz sobie niestety odpowiedzieć sam :) Ta, która Ci się bardziej podoba, co wolisz :)

Jeśli chodzi o helikoptery to zapraszam na http://www.epheli.pl - znajdziesz tam dział "Lama v3 i v4" oraz "Ogłoszenia" gdzie dostać możesz ją czasami okazyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helikopterem możesz latać w domu i na dworze i masz pewność że go nie rozbijesz

 

Mortez, przestan pisac, wypisujesz takie bzdury ze zal tego czytac.

Przestan pisac o rzeczach o ktorych nie masz pojecia, jestes tu od niedawna, a kolejny raz probujesz grac role eksperta. i za kazdym razem jest to bzdurzenie.

 

Baxter

P.S. Wypowiedzi morteza nie mozesz ArTiiS brac powaznie. Jest tu takich kilku jeszcze kolegow na forum, ale szybko sie zorientujesz ktorzy to...

 

Dzięki :)

 

 

A co z tym Honey Bee CP2 ?

 

 

I jak z tym lataniem na dworze?? Bo jedna aukcja mnie coś zmyliła :D

 

Link: http://www.allegro.pl/item359188322_promocja_helikopter_rc_e_sky_lama_v3_zestaw_waw.html

 

 

Opis mylący: Bardzo wytrzymałe baterie oraz korektor lotu, który pomoże ci przetrwać nawet podczas wietrznej pogody

 

 

Oraz pytanie

 

"Samolot" vs "Heli"

 

które lepiej kupić dla początkującego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.