Skocz do zawartości

Co najlepiej kupić?


ArTiiS

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam swoje 3 grosze:), długo chodziło mnie po głowie kupienie helikoptera wybór padł na lame v3.Kupiłem ją za 237zł, od razu 6 kompletów łopat,wał zewnętrzny,wał wewnętrzny (alu),głowice alu,dodatkowy pakiet i coś jeszcze.

 

Przygodę zacząłem bez symulatora co pewnie było błędem, w tydzien wykończyłem 16 łopat.Latałem głownie w domu, trening lądowan zbierał najwieksze żniwa w śród łopat, podstawą jest duży zapas na początku, póżniej nie będzie problemów, kupuj lamę bo krecie z 20m złamałem tylko podwozie i łopaty+ zgięty wał koszt naprawy to 30-40zł , w cp 2 koszty będzie dużo większy! Latanie heli wyrabia precyzyjne operowanie drążkami od nadajnika.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mortez, przestan pisac, wypisujesz takie bzdury ze zal tego czytac.

Przestan pisac o rzeczach o ktorych nie masz pojecia, jestes tu od niedawna, a kolejny raz probujesz grac role eksperta. i za kazdym razem jest to bzdurzenie.

 

 

No i poco to nie można poprostu powiedziedzieć że źle się wyraziłem i tyle :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to znaczy w ogóle źle się wyrazić? przejęzyczenie, pomyłka językowa...

 

ale jak psa nazywasz kotem to nie jest to złe wyrażenie się... choćby w sumlatorze latałeś helikiem? bo jak ja próbowałem w afpd to samoloty to betka w porównaniu z nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no latałem i jest łatwiej niż samolotem

 

Artiis radzę Tobie nie słuchać wypowiedzi tego kolegi. Latam 'na żywo' modelem samolotu i śmigłowca. Samolotem lata się DUŻO łatwiej niż śmigłowcem. Ale też Lama różni się trochę od większych śmigłowców - ze względu na budowę jest łatwiejsza w pilotażu. Dlatego jest polecana początkującym.

Jeśli chodzi o naukę latania, to raczej nie w tydzień (zależy ile czasu poświęcisz). Na początku należy nauczyć się zawisów (co nie jest takie proste jak się wydaje - a jeśli tego nie umiesz to nie wylądujesz). Dopiero po opanowaniu zawisów (przodem, bokiem, tyłem - najtrudniejsze) zaczyna się ćwiczyć proste loty postępowe. Później przychodzi czas na ósemki itd.

W każdym razie Lamą nauczysz się tego wszystkiego szybciej niż innymi śmigłowcami.

Ale powiem ci, że już samo wiszenie w powietrzu taką zabawką, daje dużo frajdy ;D

I tak jak koledzy napisali wcześniej - bierz od razu zapasowe łopaty, zaopatrz się również w symulator - w czasie ładowania pakietu będziesz sobie na nim ćwiczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :)

 

A gdzie mogę kupić sobie takie łoptay ??

 

Jak można proszę od razu o linka :)

 

I na ile gdzieś mi tak łopaty wystarczą?

 

I mam takie też pytanie:

 

"Mieszkam w wierzowcu na 9 pietrze"

 

Czy będe mógł z balkonu puścić helikopterka i polatać sobie nim?

 

 

A dziennie jakieś 1-3 godzinki bym spędzał ( na symulatorze ) =]

 

Pozdro ArTiiS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArTiiS,

 

zobacz np. tutaj, ponadto wpisz w google "lama v3 łopaty", albo v4, zależy co wybierzesz

http://www.allegro.pl/search.php?string=lama+%C5%82opaty

 

Wystarczą Ci na tyle na ile pozwolą Twoje umiejętności, tu nie chodzi o zużycie materiału (no po jakimś czasie oczywiście... ;) ), ale o wypadki, zderzenia z przedmiotami... a nikt nie wie jak będziesz latał

 

A co do tego balkonu to przesadziłeś :) Walcz o utrzymanie w locie a nie zabawy z 9 piętra, wyobraź sobie spadek z 9 piętra na chodnik/samochody/ludzi... no i lamka pójdzie na złom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a może zainteresujesz się np. motoszybowcem?

Załóżmy kupujesz Sky Lady II za 350 zł :arrow: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=22 , masz cały komplet, tylko poskładać i latać. Zestaw podobny do wyżej wymienianego "Nemo". Wiem, że on tez jest całkiem dobry do nauki latania. Tu jest o nim troszkę :arrow: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7138 .Powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sala gimnastyczna. Ale nie przejmuj sie wiatrem. Musisz wiedziec ze zwykle o wschodzie i zachodzie slonca wiatr cichnie na ok godzine. Pierwsze loty bedziesz robil o tej porze.. natomiast wszeslkie proby latania w przestrzeniach zamknietych groza spotkaniem z twarda sciana...

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a gdy już np. będe "profesjonalista" mogę próbować wypuszczać "Lamke" przez balkon?

 

Profesjonaliście to taki absurdalny pomysł nie przyjdzie do głowy. Już Ci napisano że te 9 pięter pod Tobą chodzą ludzie. Wypadki się zawsze zawsze zdarzają - weźmiesz odpowiedzialność za zdrowie i życie osób którym spuścisz model na głowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh tylko ja mieszkam przy małym ruchu :) może raz na jakiś czas ( 20-35 min. ) przejdzie jakaś osoba ;D.

 

Hmm tak cały czas sie zastanawiam co wziąść Lame V3 czy V4... chcem już ją w środe to także dziś muszę już zamówić... Kurcze no nie wiem... ;/ e to podwozie to jakieś jest lepsze ?? Czy takie samo ??

 

Edit

 

Potrzebuję bardzo szybkiej porady.

 

Co sądzicie o tej aukcji:

 

http://www.allegro.pl/item363569189_e_sky_model_rc_helikopter_lama_v4_gratis_.html

 

Czemu tak tanio sprzedaje ?? Jak inni sprzedają po 15-30zł drożej ? Kupować u niego??

 

Proszę o szybka odopowiedź

 

Pozdro Artiis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUM!

 

Na wstępie sorka za DUBLE POST ale widzę ze nikt nie odpowiada a to jest pilne :(

 

Mam pytanie czemu w tej aukcji "4 in 1" jest takie małe ?? Czy to jest starsza wersja ? A może nowsza ? Albo podróba ? I czemu tak tanio sprzedaje ?

 

http://www.allegro.pl/item367258822_lama_v3_zestaw_symulator_gratis_zobacz_film.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.