Skocz do zawartości

Minimalne napięcie HS-430BH.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy Panowie !! :)

 

Z rozpędu zakupiłem kilka serw HS-430BH. Kierowałem się rozmiarami, parametrami i tym bardziej się ucieszyłem wyższym dopuszczalnym napięciem maksymalnym - 7.4V. Dziś z ciekawości prześwietliłem jeszcze raz ich parametry i okazało się, że to niższe też mają wyższe i według specyfikacji zakres napięcia ich pracy to 6 - 7.4V ... Mina mi lekko zrzedła .. Czy można je używać poniżej 6V powiedzmy tak do 5.5 V ? Czy będzie to skutkowało ich nieprawidłową pracą czy jedynie zmniejszeniem siły uciągu czy prędkości ?

 

Proszę o pomoc bo może jeszcze zdążę je jutro z samego rana anulować a jeśli się nie uda to niestety pójdą na sprzedaż za jakąś symbolicznie mniejszą cenę.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Głównie kierowałem się wymiarami oraz uciągiem a 7.4V zwróciło moją uwagę w sensie większego dopuszczalnego, przez co nie sprawdziłem minimalnego bo założyłem, że standardowo ;) Co prawda używam eneloopa 5 ogniw NiMh, ale wolę jednak to o niższym minimalnym napięciu dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się spadku prędkośći, mocy. Bardziej mi chodziło o czyjeś doświadczenia a nie przypuszczenia co się może wydarzyć. Powiedzmy, że na 5 kg.cm przy 7.4 do ilu spadnie przy 5.5 V ? Czy będzie to zauważalne jak model, do którego chcę je zastosować i przy 2.9 bez problemu będzie latał itd. Czy nie nastąpi efekt nieprawidłowego działania a nie o zmniejszonych parametrach ? Coś na zasadzie stabilizatora napięcia, który wymaga minimum 25% wyższego napięcia jakie sam stabilizuje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na lotkach w spokojnym motoszybowcu Corony Digital HV. W szybkim modelu może to miałoby znaczenie, w takim spokojnie wędrującym po niebie - żadnego. Nic niepokojącego się nie dzieje, a to już trzeci sezon. Zasilanie 5v z bec'a regulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Krytyczne były dla mnie określone wymiary serwa. Udało mi się anulować serwa i ostatecznie wysla 5 sztuk HS-311. Uzywam eneloopa 5 akku więc napięcie na ogół nie schodzi poniżej 5.5 a w pełni naładowany ma grubo ponad 6 bliżej 7 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.