Skocz do zawartości

Podwozie treningowe DIY


Decha

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić własnoręcznie podwozie treningowe do HB CP2. Na stronie EPHELI radzono aby użyć do tego celu prętów węglowych (karbonowych). Niestety nie napisano gdzie takie coś można zdobyć oprócz allegro i $$$. W domu mam do wyboru albo rurki plastikowe które są dość giętkie ale myślę że aż za bardzo giętkie, stanowiły szkielet latawca. Mam też dwie strzały od łuku sportowego Aluminiowe o średnicy 6,5mm. To alu jest już dosyć sztywne i lekkie ale cięższe od plastiku. Właściwie tylko krzyż stanowi dylemat bo na końcach da się ping-pongi i będzie dobrze tylko co zastosować plastik czy Alu? Strzały się dotnie w razie czego.

caoxc2.jpg

 

koniecal8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom jak ja bym w swoje dziurze Olkuszu miał sklep modelarski to bym z tym badziewiem na zdjęciach nie kombinował. Patrzyłem na Allegro to podwozie E-sky za 17zł jest. Zrobiłem pierwsze próbne to z Alu ze strzał wszystko ładnie pięknie ale po złożeniu krzyżyka chciałem to lekko poodginać pod kątem żeby to coś dawało ale strzały widać z takiego stopu są wykonane że wygiąć tego ni hu hu, i się wzięło i połamało :x Zostały mi jeszcze te plastikowe rurki od latawca ale one zdaje są za bardzo giętkie. Pierwsze wymierzyłem na 60 cm jedno ramię to do Honey Bee CP2 wystarczy chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że rurki są giętkie, może nie przeszkadzać. Niech helikopter stoi na swaich płozach, a podwozie treningowe tylko nie pozwala się przewrócić na bok. Ja w swojej Lamie miałem podwozie treningowe z prętów węglowych 1,5 mm. Może te rurki jednak wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj poszedłem do sklepu Arthobby po nowe łopaty (szybko lecą skubane). Patrzę... druciki. Wziąłem dwie sztuki takich około 1mm, może 0,8mm - po 3zł. Wracając ze sklepu zahaczyłem o Arkadię - z Leroya - koszulka termokurczliwa 2,4mm - 1,50zł, z Cersia obok - komplet piłeczek ping-pongowych 6szt - 5zł.

W domu pociąłem drut na 4 kawałki, po ok 40cm. Końce odpuściłem nad palnikiem gazowym. Potem kombinerki, izolacja czarna i już mam podwozie.

Kawałek pozostały z drutu, rozpaliłem nad ogniem i przebiłem na wylot piłeczki. Na każdą "nóżkę" założyłem koszulkę termokurczliwą i zacisnąłem nad palnikiem. Wsadziłem piłeczki. Na kawałku drutu, którym przebijałem piłki, obkurczyłem długi kawałek koszulki i ściągnąłem z drutu. Pociałem go na 4 mniejsze kawałeczki i wsadziłem na końce, żeby piłeczki nie zleciały. Razem - 12,50zł - dycha w kieszeni, będzie na następne łopatki... :P

 

227f092944ad4841m.jpg

 

2335e0ac9e163c24m.jpg

 

3616aa067f78f990m.jpg

 

Na razie nie zdążyłem przetestować, po aku mi padł. Jak się podładuje to trochę polatamy.

Dało się wykonać tylko 30cm zawis i na razie spisuje się nieźle.

 

PS - wiecie jak wydłubać kawałek złamanego podwozia z korpusu? Jedno nóżka nie wytrzymała szybszego przyziemienia... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co podwozie treningowe do Lamy. Ten helikopterek się sam poziomuje, raczej niemożliwe, żeby przewrócił się na bok. A takie wielkie ustrojstwo jak podwozie treningowe będzie tylko przeszkadzać w locie i znacznie obniży stabilność. Radzę wywal to w diabły i lataj bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podwozia na razie nie wywaliłem.

Owszem - Lamka jest bardziej mułowata, ale po odrobinie treningu i zabawie potencjometrami nie ma problemu. Natomiast naprawdę ratuje śmigłowiec od kraksy. Jak na razie jedyna możliwość połamania łopat to wpadnięcie na jakiś słupek - np. Noga od stołu. W każdym razie zaoszczędziłem parę kompletów łopat. Rekord to 3 dni bez wymiany (jakieś 8 lotów). Podwozię zdejmę, gdy Lamka będzie w końcu latać tam gdzie ja chcę... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.