Skocz do zawartości

flash 5x czy można 27.xxx AM ??


kociak120

Rekomendowane odpowiedzi

jano - no mnie akurat wydaje sie ze kwarc to kwarc, byle byl na 35mhz ;)

i oczywiscie nadawczy :P (choc i tu siem dziwie rozroznienia)

 

i jeszcze kwestia przemiany (pojedyncza, podwojna - nie wiem czy to dotyczy tez nadawczych :P)

 

chyba ze flashe sa kaprysne :D i tylko tej firmy dzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam flasha5 i przejechałem sie właśnie na kwarcach bo wydawało mi się tak jak Tobie że to wsiorawno ale nie jest tak przynajmniej z jeti i pelikanami z tymi kwarcami hitec nie działa, teraz mam kwarce na 61 kanał które sobie leżą.

edit:cały pic polega na tym że kwarc nie pracuje na podstawowej częstotliwiści a na jednej z harmonicznych, generalnie na trzeciej ale hitec chyba się wyłamał z tej zasady i stąd nasze problemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jano - no mnie akurat wydaje sie ze kwarc to kwarc, byle byl na 35mhz ;)

i oczywiscie nadawczy :P (choc i tu siem dziwie rozroznienia)

 

i jeszcze kwestia przemiany (pojedyncza, podwojna - nie wiem czy to dotyczy tez nadawczych :P)

 

chyba ze flashe sa kaprysne :D i tylko tej firmy dzialaja

 

Nie wiem,mi się wydaje to w takim wypadku nie zabieram głosu i czytam uważnie co inni napiszą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo, nie wiem w czym masz tutaj problem. W elektronice kwarce sa takie same wiec nie widze reguly ktora by dyskfalifikowala inne kwarce.

 

Jakbym mial aparature o ktorej pisze kociak to bym mu to sprawdzil i BYŁ pewien.

Dlatego pisze ze "wydaje mi sie".

 

Jano wyjasnił ze Flashe sa kaprysne i lubia swoje kwarce, czyli zabieg czysto marketingowy - kupuj nasze bo nasze dzialaja.

 

Ot cały problem.

 

ps.

to forum - jakbym rozsiewal spam, jak "elo elo mlodziez" moglbys mnie karcic a tu, nie widze powodu. Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie wiem czy w elektronice kwarce są takie same czy nie. Jeżeli mamy bezpiecznie i bezstresowo wspólnie latać na jednym lotnisku to lepiej używajmy ,,firmowych'' kwarców.

Gdybyś napisał wcześniej konkretnie że trzeba ten kwarc sprawdzić i w jaki sposób było by OK.

Przyznasz chyba że nie wiem i wydaje mi sie to mało konkretna informacja? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo, zauwaz ze to Hitec zmienil cos w kwarcach - wiec ONE są specyficzne :)

cały swiat dziala na normalnych kwarcach a oni musieli wymyslic swoje ;) (marketing)

 

ale masz racje - "nie wiem" i "wydaje mi sie" nie pomoga poczatkujacym... bije sie w piers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można o tym poczytać że Hitec coś zmienił w swoich kwrcach ?Znalazleś coś na ten temat w internecie?

Teraz kiedy weszła synteza i w końcu 2,4GHz opłaca im się robić jak to nazywasz takie chwyty marketingowe?

Po co ?

Przecież to niedługo będzie historia :D

ps

To kończymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam flasha5 i przejechałem sie właśnie na kwarcach [ciah]

edit:cały pic polega na tym że kwarc nie pracuje na podstawowej częstotliwiści a na jednej z harmonicznych, generalnie na trzeciej ale hitec chyba się wyłamał z tej zasady i stąd nasze problemy :D

 

podpieralem sie tą własnie wypowiedzia :)

 

a co do 2,4Ghz - to inna bajka :)

 

 

ps.

Olo - nie ciagnijmy tutaj tej dyskucji bo robimy offtop.

ja juz nie bede odpisywal na ten temat. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno możesz Raffik nie odpowiadać.Ale nie rozumię dlaczego uważasz że wyłamanie się z zasady wykorzystania 3 harmonicznej do stabilizacji generatora L/C dyskredytuje konstrukcje Hiteca jest wręcz odwrotnie.(wykorzystanie np.4 czy 5 harmonicznej powoduje że aparatura taka sieje mniej zakłuceń).Tak na chłopski rozum czy próbowałbyś wkręcać śrubkę np.M4 do nakrętki M2.

to że Hitec nie chce pracować z innymi kwarcami nie znaczy że kwarce Hiteca nie pracują z innymi aparaturami.Układy L/C Hiteca są precyzyjniejsze dlatego nie zadowala ich byle jak wykonany kwarc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie napisalem ze je dyskredytuje :) tylko ze sa przez to specyficzne :)

sam piszesz ze "inne kwarce" moga nie dzialac z hitecem, a kwarce hiteca owszem, moga dzialac w innych aparturach, co wg. mnie oznacza ze aparatura hiteca jest kaprysna :)

 

i tyle offtopa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.