Skocz do zawartości

Laminatki? do S6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

mam pytanie szukam wytwórcy :) laminatek do S6

może ktoś wie kto to robi i da jakies namiary

interesuje mnie około 10szt

drugie pytanie odnosnie taśm

Wiem że to temat tabu :) każdy ma swoje tajemnice ale może ktoś sie podzieli wiadomosciami z czego najlepiej je robic jak prasowa itd?

 

pozdrawiam

Piotrek Szymański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co do taśm, to srebrzysta folia (co to za folia nie mam pojęcia) a taśmy zakrzywiam w sposób taki: pierw zginam palcami a następnie wkładam (złożoną taśmę) między dwa kawałki sklejki, ściskam to taśma izolacyjną i gotuję w wodzie przez jakieś 10minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieki temu (gdy rakieta miała średnicę jeszcze 18mm - młodsi niż 30 lat pewnie tego nie pamiętają bo i skąd) rewelacyjnym materiałem była... taśma do ekg. Ta "w kratkę". Nie topiła się, nie rwała. A że nie błyszcząca? Za to działała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folia życia to folia stosowana w ratownictwie do przykrywania osob poszkodowanych

z jednej strony jest srebna z drugiej zlota

na chwilę obecna można ja kupic w aptece cena to okolo 15zl

jest bardzo lekka i wytrzymała pokrywam nią stateczniki poziome w wolnolotkach

Marcin wiem ze taśmę się zagina w harmonijkę

tylko wiesz taśma taśmie nierówna:)

ciekawi mnie ten wasz sposób wygotowywania taśmy muszę ta dzisiaj spróbować

 

pozrawiam

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

30 lat temu stosowaliśmy folię mylarową jednostronnie metalizowaną. Srebrna jest metalizowana aluminium, złota mosiądzem. Produkowały to komunistyczne zakłady w Knurowie. 0,12mm stosowaliśmy na taśmy (streamery) i spadochrony a 0,18mm na pierwsze rogala...Oczywiście srebrną bo lżejsza. Aktualnie podobną stosują w kwiaciarniach i prawie wszyscy producenci ozdób choinkowych, chociaż mam wrażenie że jest grubsza. Przypomnij mi jutro bo coś z tych starych zapasów jeszcze mam. Pozdrowienia - Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.