Skocz do zawartości

Sam nie wiem...


Łukasz69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem początkującem modelarzem-może jeszcze gorzej niż początkujący;). Mam mały problem. A więc kupiłem sobie model Beaver dhc-2 & i have a problems, a mianowicie doszedłem do momentu w którym montuje się te orczyki(nie wiem dokładnie jak to się nazywa, w każdym bądź razie takie długie pręciki metalowe) i nie pasują mi do takich plstikowych mocowan na lotkach. Więc mam je tak powiginac i skrócic żeby pasowały czy też nie.:PP

Z góry dziex za odpowiedzi

Pozdrawiam Łukasz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Modelmaniak zauważ że to bardzo bardzo początkujący modelarz i zwra canie mu uwagi w kątekście "kretyn" chyba nie jest na miejscu nie każdy ma 20 paro letnie doświadczenie chyba nie chcemy zrazić początkujących do tego forum :?: a wiem z własnego doświadczenia że uwagi wyrażone w ten sposó potrafią zrażić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł jest fatalny, a problem też dziwaczny:

Więc mam je tak powiginac i skrócic żeby pasowały czy też nie.:PP

Innego wyjścia nie ma, chyba, że wydłużysz model :D

 

Nie ma regulaminu, to więcej pracy dla adminów.

Inaczej będą mnożyć się tytuły hasła.

Już teraz na forum jest totalny bałagan, niedługo nic nie będzie można znaleźć.

 

PS Istotą bowdena jest pancerz, tu nic takiego nie ma, więc z pewnością nie jest to bowden.

Ja takie coś nazywam popychaczem (też nie wiem, czy prawidłowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Istotą bowdena jest pancerz, tu nic takiego nie ma, więc z pewnością nie jest to bowden.

Ja takie coś nazywam popychaczem (też nie wiem, czy prawidłowo).

 

No cóż, myślę, że kruszyć kopii to specjalnie nie ma o co. Pancerz o którym wspominasz zwykle nazywany jest pancerzem bowdena, więc dla mnie tenże popychacz to bowden właśnie :wink: Nawiasem mówiąc, czasem (w niektórych sklepach) można kupić sam drut właśnie pt. bowden. Ale jeśli zgodzimy się, że obie te nazwy są poprawne to rozstaniemy się w zgodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zwał, tak sie zwał, nie jednemu psu na inie Burek. Dla mnie najlepszą nazwą byłby "popychacz", chociaż idąc za modą też się posługuję nazwą"bowden", co raczej kojarzyło mi sie do tej pory z osłoną popychacza. Tak więc , faktycznie nie ma o co kruszyc kopii i wiadomo o co chodzi, natomiast zgadzam sie całkowicie ze spostrzeżeniem, że robi sie totalny bałagan i nowi użytkownicy powinni mieć , gdzieś tam na początku, np. przy rejestracji, wyrażnie napisane, że zanim sami coś napiszą , powinni koniecznie zapoznać się z konstrukcją tego forum i poczytać maxymalnie dużo innych wpisów, dłuższych stażem Kolegów.

Teraz też zrozumiałem dążenie Kuby do formalizowania regulaminowego dla nowych użytkowników. Tylko czy taki formalizm będzie skuteczny i coś poprawi? Mam duże wątpliwości...

A co do idiotycznych i kretyńskich tytułów nowych wątków, to zgadzam sie z Przemkiem, bo sam taki tytuł kiedyś dawno temu dałem i teraz uważam, że to nie był tytuł, a plama całkowita...której nawet adminowi nie udało się już naprawić. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerz o którym wspominasz zwykle nazywany jest pancerzem bowdena
Bowden to nic innego jak cięgno elastyczne składające się z części ruchomej i nieruchomej osłony. Popychaczem natomiast zwykło nazywać się element sztywny montowany pomiędzy serwem a dźwignią powierzchni sterowej. Nie musi to być oczywiście jedyna słuszna terminologia :D ale większość modelarzy takie nazewnictwo stosuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.