Skocz do zawartości

male zamieszanie z modelem/pierwsze wzloty i upadki pomocy..


pawlacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dopiero rozpoczynam swoja przygode z modelami rc. Chcialem zaczac z czyms prostym dlatego tez wybralem sie na targ staroci gdzie zakupilem model samochodu Nikko troniko (bridgestone) za marne 5 zl. Mialem nadzieje na jakis ladny regulator predkosci i serwo, o silniku nie wspominajac. Niestety po rozebraniu okazalo sie ze plytka jest zintegrowana, a zamiast serwa do regulacji skretu jest taki maly transformatorek. Model prezentuje sie niczego sobie gdyz jest to fajnie zrobiona terenowka (posiada 2 tryby predkosci.... niby taka prosta skrzynia biegow i chyba tez dyferencjal na kolach). Chcialbym go wybrobowac ale nie wiem jaka aparature wybrac zeby to odpalic.... Nie jestem pewien ale odbiornik to chyba 27 mHz. Moge wykorzystac jakas aparature z innego modelu bez przerabiania (posiadam taka 27 od modelu samolotu 2-silnikowego), i czy np zamiast tego transformatorka moge jakos podlaczyc serwomotor. Dajcie znac jakby co... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Coś nowego od kiedy to się stosuje aparature od samolotu do smaochodu? i jeszcze 2 kanałowego samolotu.Żeby to jeżdziło potyrzeba proporcjonalnej aparatury.Opisz bardziej ten samochód , czy to jest zwykła zabawka z TESCO czy profesionalny samochód? Fotki w staw , wiecęj opisz to ci pomozemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego od kiedy to się stosuje aparature od samolotu do smaochodu? i jeszcze 2 kanałowego samolotu.Żeby to jeżdziło potyrzeba proporcjonalnej aparatury.

 

Może "oficjalnie" się nie stosuje, aczkolwiek, jeśli kolega się chce po prostu pobawić samochodzikiem, to chyba sterowanie z aparatury od samolotu wystarczy.

2 kanałowa - chyba dobrze, nie wystarczy na samochodzik ?? (nie znam się za bardzo, ale na logike to jest gaz+skręt :) )

A co do proporcjonalnej aparatury - czy on gdzieś napisał, że jest to nieproporcjonalna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może "oficjalnie" się nie stosuje, aczkolwiek, jeśli kolega się chce po prostu pobawić samochodzikiem, to chyba sterowanie z aparatury od samolotu wystarczy.

2 kanałowa - chyba dobrze, nie wystarczy na samochodzik ?? (nie znam się za bardzo, ale na logike to jest gaz+skręt :) )

A co do proporcjonalnej aparatury - czy on gdzieś napisał, że jest to nieproporcjonalna ??

Oficjalnie mozna stosować apke ale nie od samolotu zabawki(jeśli dobrze zrozumiałem)

Ja zrozumiałem że samochód jest bez apki a samolot to chyba zabawka zwykła. :| nie chce dostać krawacika bo może źle zrozumiałem :|

Jak coś to przepraszam :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, chłopak kupił samochodzik za 5zł więc nie róbcie z niego niewiadomo jakiego modelu. Skoro samochodzik nie ma nawet serwa to po co ci proporcjonalne sterowanie. Jest to najwidoczniej zwykła badziewna zabaweczka która wyciśnie może z 5km/h :twisted: Nadajnik musiał by byc na ten sam kanał co odbiornik czyli jak na tym samochodziku by pisało 27.xxx to tak samo by musiało pisać na nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TESCO to az tak zle chyba nie jest. Jest to autko z Niemiec najprawdopodobniej z wystawki. I co z tego ze kosztowal 5 zl to nie ma znaczenia (baba ktora mi to sprzedala kompletnie nie znala sie na tym). Zasilanie 9,6 V, plytka z odbiornikiem, transformatorek i silnik (dosc fajnie zrobiony- jeszcze go nie rozkrecalem ale na such jak sie kreci jednym kolem to drugie sie obraca w przeciwnym kierunku... nie wiem czemu, ale jak sie go popchnie to jedzie normalnie... nic nie przeskakuje.) Dlaczego nie mozna zastosowac apki z samolotu. Obydwa modele to zabawki i na poczatku chcialbym poprobowac to i owo i sie czegos nauczyc. Nie ma sensu wydawac duzej kasy na poczatku. PS. Jak wstawic zdjecia bo nie widze tu takiej opcji. Dajcie jakis link gdzie moge uploadowac fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie nie jesteśmy pewni, czy ta sama częstotliwość...

Musiał byś Pawlacz dokładnie obejrzeć samochodzik, odbiornik, całą elektronike, w poszukiwaniu napisu 27.xxx aby znaleźć to xxx :) Podobnie z tą Twoją "aparaturką", znajdź jej "xxx". Wtedy będzie wiadomo, czy będzie działało :)

 

PS Mam taką samą pościel w chacie :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak jeżeli jest to tej samej firmy i na dodatek ta sama częstotliwość to powinno dzialać ze sobą :wink:

Jeszcze przypisanie funkcji do kanałów musi sie zgadzać w obu modelach :)

Inaczej dodasz gazu a on skręci i odwrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.