Skocz do zawartości

Poczatek zabawy w samoloty RC


ac_schnitzer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, wszystkich bo to pierwszy mój post na tym forum. Kilka miesięcy temu również stałem przed dylematem co kupić na początek. Opiszę może krótko jak było w moim przypadku. Na początku był symulator FMS. Nie mając aparatury latałem zwykłym joystickiem, dodam że od 15 lat latałem na najprzeróżniejszych symulatorach samolotów i śmigłowców wojskowych i cywilnych więc podstawowe pojęcie o lataniu miałem. Drugim krokiem było kupno aparatury i interfejsu do komputera. Wybrałem aparaturę Spektrum DX6 gdyż cena ok. 500zł za komplet + 4 serwa była bardzo atrakcyjna (koniec zeszłego roku). Następnym krokiem był model. Tu poradziłem się znajomego, który ma duże doświadczenie jeśli chodzi o rc fly i zakupiłem model ESA Mig3 ale ze słabszym niż do Air Combat silnikiem i zasilaniem 2s. Pierwsze loty były bardzo nerwowe ale to ze względu na miejsce jakie do lotu wybrałem, rozmiary boiska szkolnego z drzewami dookoła. Dopiero kiedy wybrałem się z modelem na otwartą przestrzeń zacząłem latać. Model z wyposażeniem kosztował około 300zł czyli całość zamknęła się kwotą 800zł. Obecnie mam już pewne umiejętności dzięki którym nie rozbijam modelu, latam tam gdzie chcę i lądują mniej więcej tam gdzie chcę (nad ty jeszcze muszę popracować). Mam już kolejny model i jest Edge 540T firmowany przez Hype ale tak naprawdę jest to chiński Art-Tech. Plan jest taki, że ESA stanie się typowym Combatem i być może będę nią startował w zawodach, lekkie wyposażenie z obecnej ESY pójdzie do akrobata na halę (jesień, zima a latać trzeba :) ) a w wakacje być może pojawi się A-10 w wersji z napędem tunelowym. Aha, mam jeszcze śmigłowiec którym od czasu do czasu skaczę bo trudno na razie nazwać to lataniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz spróbować to kup Sky Lady II takie na początek i w razie obrzydzenia (kraksy) stracisz ok 400 zł ... Jak masz zamiar kupować lepszą aparature VG6000 czy MX-12 to nie kupuj SL II tylko jak radzi kolaga WZ kup EASY STAR lub EASY GLIDER. Napewno polatasz dłużej :) oczywiście jak nie zaliczysz porządnego destrukcyjnego kreka ;D . sporo modelarzy wybrało te modele jako pierwszy model i latają do dziś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominmy kwestie finansowe, postanowilem ze kupuje Sanwe VG6000.

w komplecie jest odbiornik, ladowarka do akumulatorkow, akumulatorki do nadajnika i odbiornika oraz serwa.

 

serwa sa duze, a ja chce maly model kupic/zrobic wiec kupie aparature bez serw, ale dodatkowo musze dokupic:

- serwa

- silniki

- pakiet do silnika

- regulator silnika

- smiglo

- ladowarke do pakietu

 

czy lepiej zainwestowac w silnik bezszczotkowy, czy zaczac i zbudowac pierwszy model z silnikiem szczotkowym?

 

Czy koledzy, mozecie mi napisac, jakie serwa kupic, jaki silnik, pakiet zasilajacy i regulator, tak zeby skompletowac wyposazenie na pierwszy model, ale rowniez takie ktore przyda sie pozniej, w kolejnych modelach.

 

w pozniejszym czasie chce zrobic depronowego f15/f18

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w końcu do jakiego modelu? :wink: .

Ja przedstawię swoje wyposażenie kupiłem je jako pierwsze i używam od dwóch lat i kilka modeli na tym latało ,więc jest w miarę uniwersalne :) .

Oczywiście napęd tylko bezszczotkowy zasilany li-pol :) .

silnik- http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=22_55&products_id=170

(latam na 8x4 zasilanie 3 cele 1050mah daje to ciąg ok.500g i 15min lotu prawie cały czas na full)

Regiel- ja latam na Jeti ECO 25(nie jest tani ale nigdy mnie nie zawiódł, można kupić jakiś tani 18A)

pakiet- polecam pakiety Fullymax(dobrą na nie ofertę ma http://perfecthobby.pl/index1.php?listuj=148 ) ja mam 1050mah x2 i zdecydowanie wystarcza mi to na dzienne loty(jak coś ładuje).

Serwa niskobudżetowe a dobre E-sky 8g :wink: można dostać po 15-16zł.

Ładuje wszystkie ogniwa imax'em B6.

Oczywiście można to wszystko zakupic poza granicami i wtedy wyjdzie taniej ale jak na Polskę jest to moim zdaniem optymalny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.